Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MonteWalte

Bluescreen, raporty...

Polecane posty

Witam,

Chciałbym poprosić o pomoc ponieważ wiele razy próbowałem dojść do tego co się dzieje i nic z tego nie wychodziło.

Więc zaczne od początku:

Gdy byłem mały... dobra żart ;P troche później... Chyba w 2009 w wakacje uzbierałem sumke i postanowiłem zmienić kompa z komuni na lepszego... Jak to bywa trafiłem na wielkiego pecha i kupując na giełdzie byłem zadowolony lecz firma padła i gwarancja poszła... ekhm ;d... pierwsze problemy zaczeły się z zasilaczem i musiałem kupić nowy, dużo później zaczełem zauważać raporty o błędzie w grze typu wysyłaj nie wysyłaj nie wiem jak to nazwać. Razem z raportami bywały co jakiś czas bluescreen... wkurzało mnie czasem grając a tu nagle raport albo bluescreen i zapiski poszły... Wyruszyłem na poszukiwanie tej firmy jak ona miała... Alfar.. znalazłem tylko firme która jest na ich stanowisku i powiedzieli, że mogą mi zrobić przegląd itd. Dostałem informacje, że mam przegrzewającą się płyte główną lub karte dokładnie nie pamiętam i musieli kupić specjalną blaszke dopasowującą się do kształtu i zrestartowali BIOS, wracając pełen entuzjazmu byłem gotowy na brak błędów niestety komputer znów miał problemy, pojechalem sprawdzić karte graficzną ale powiedzieli, że jest w pełni sprawna. Męczyłem się z tym kompem spory czas i wyłączył się bez reakcji więc wiadomo nowy zasilacz musiałem kupić a chciałem już iść do zaufanego informatyka zeby zrobił przegląd ale brak kasy znowu -.- Ale za to zmieniając z tatą kolegi zauważyliśmy, że przewody z zasilacza idą jednym ciągiem wdłuż wszystkich części w starym zasilaczu i po wymianie kazdy przewód szedł do innej części i nie przegrzewał się. Z początku myślałem ze to wina starego systemu Windowsa xp HE (home edition) ale zwodzili mnie od tego i w tej chwili podejrzewam RAM lub płyte główną. Sam boje sie cokolwiek robić poniewaz kasy troche brakuje a doświadczenia nie mam zbyt dużego. Byłem na święta u dziadków i gadałem ze starszym bratem ciotecznym i polecił żebym wyjął baterie na kilka godz. z płyty niech sie zrestartuje. A tak przy okazji wszystkiego najlepszego troche spóźnione zyczenia :P. Wiem, że dużo napisałem i pewnie kilka osób powie olać to ale może komuś się bedzie chciało. :) napisze jeszcze sprzęt poniżej:

Płyta główna: Gigabyte GA-M52L-S3P

Karta graficzna: GeForce 9800GT

Procesor: AMD Athlon 7750 Dual-Core

Pamięć RAM: 4 gb

Chyba to najważniejsze. Dziękuje za pomoc każda się przyda :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek spróbuj pobrać obraz z programem MemTest86+ i wypalić go na płytę za pomocą np. programu IMGBurn. Następnie w BIOS-ie ustaw bootowanie z napędu i włącz testowanie. Trochę to potrwa, najlepiej zostaw komputer na 2 pełne testy.

Możesz też wrzucić na forum screen z programu HDTune z zakładki Health.

Ponadto warto sprawdzić kartę graficzną i procesor w programie OCCT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh to miło wiedziec... Zaraz sie moze przejde do informatyka co mi wcisnal ten zasilacz i pogadamy ;d no nic... robie te testy w OCCT i troche ich nie rozumiem ale robiac test CPU: OCCT przez jedna godzine po 10 min wylaczyl sie i wykrył błąd... jakies porady, pomoc by sie przydała bo nie moge dojść o co chodzi.

Zrobiłem test GPU w programie OCCT i zdziwiła mnie temp. lecz to normalne pewnie:

Test GPU

Jeszcze na szybko test w HDTune:

HD tune health

Właśnie dostałem informacje od kolegi iż może to być dysk twardy co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój zasilacz tak czy siak idzie do odstrzału. Dysk twardy z resztą też.

Na screenie z HD Tune widać:

1 realokowany sektor

8 ponownych prób rozpędzenia talerzy (czyli problemy z mechaniką dysku)

Ogromną wartość atrybutu BC, czyli ilości operacji przerwanych z powodu przekroczenia czasu czekania na odpowiedź (oznacza to kłopoty z zasilaniem dysku, co przy takim "zasilaczu" specjalnie nie dziwi).

Przydałoby się aktualne zdjęcie zakładki Health w HD Tune.

Inna sprawa, że Twój dysk należy do serii 7200.11, a ta słynie z problemów z wadliwym firmware.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to byłby to dobry wybór. Przy okazji warto też pomyśleć o jakimś porządnym zasilaczu, bo ten co siedzi w Twym kompie jest, delikatne to ujmując, niezbyt dobrej jakości. Proponowałbym coś takiego - 1, 2 lub ew. Fortrona 350-400W HLN/GLC z allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większych zmian w najważniejszych błędach nie ma, zatem stan dysku póki co nie ulega znacznemu pogorszeniu. Co jednak nie zmienia faktu, iż jego "śmierć" jest bliska.

Nie demonizujmy. Daj jeszcze screena z zakładką Info z HD Tune.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...