Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bimber1995

Rozwiązany: Problem z siostrą i filmami, które ogląda

Polecane posty

Powiedzmy, że mam siostrę (miałem, bo po tym co ja odkryłem jak przyjdzie do domu to ją osobiście zamorduje). W historii przeglądarki znalazłem kilka stron, po których się ona porusza. Powiedzmy, że ta gówniara (11 lat) na takich stronach pojawiać się nie powinna (chyba już się domyśliliście co to za stronki) i chciałbym je zablokować, ale nie wiem jak. Pomożecie? Używamy systemu XP, a przeglądarka FF.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH]

No i w tym problem. Młoda trochę PC potrafi się posługiwać i od razu by wyłapała ten program i go wyłączyła, a mi chodzi bardziej o jakąś systemową blokadę, która maksymalnie uniemożliwi gówniarze wchodzenie na te wszystkie homotuby itd.

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój operator internetu ma w swojej ofercie, za jakąś groszową dodatkową opłatą do abonamentu opcję blokującą "złe" strony internetowe, kiedy byłem mały to mama wykupiła to i muszę wam powiedzieć, że działało to całkiem sprawnie (musiałem sprawdzić :) ) nie mogłem tego za bardzo złamać, wyskakiwał mi po prostu taki komunikat "dostęp zabroniony" czy coś w tym stylu. Bodajże ta usługa kosztowała 2 czy 3 złote miesięcznie, a jak mówię sprawdzała się w miarę dobrze. Po prostu autorze tematu przedzwoń albo przejdź się do salonu operatora (jeśli oczywiście masz taką możliwość) albo sprawdź w internecie na jego portalu czy oferowałby blokadę tych nieprzyjaznych dzieciom stron internetowych. To oczywiste, że Twoja siostra i tak zechce blokadę złamać, bo tak robią chyba wszystkie dzieci. Pozdrawiam serdecznie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie program Naomi jest najlepszy bo da się go jedynie usunąć z poziomu Awaryjnego Administratora.Ja takiego używam dla siostry.Zabezpiecz administratora hasłem, albo ukryj to konto ( chyba się jakoś da tylko poczytaj w Google ) i masz siostrę w główki.Niekoniecznie to ona musiała oglądać.Jeżeli się pobiera niektóre pliki z internetu to też takie strony wyskakują.

Naomi: http://www.dobreprogramy.pl/Naomi,Program,Windows,11757.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu, mam rozwiązanie twoich problemów. Dodatkowo, jest to rozwiązanie szybkie, wydajne i wcale nie pochłonie ci wiele środków. Innymi słowy skuteczne i wydajne. Nazywa się "rodzice".

A na poważnie, dlaczego chcesz się bawić w techniczne kombinacje, jak wystarczy poinformować czcigodnych przodków o postępowaniu siostry? Z twojego postu wnioskuje, że nie bardzo leży Ci tego typu wczesna edukacja, co z resztą jest w pełni słuszne, a to jedyny naprawdę pewny sposób. Jak twoja bystra siostrzyczka połapie się, że ty wiesz, to zwyczajnie zacznie czyścić historię. Z resztą, jak nie chcesz angażować ciężkiej artylerii sam możesz przeprowadzić rozmowę wychowawczą, z użyciem mnóstwa słów mających więcej niż cztery sylaby. W zasadzie sam fakt przyłapania w takiej sytuacji powinien stanowić skuteczne remedium.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Temat do zamknięcia. Wykorzystałem 2 z powyższych sposobów. Z czego jeden należy do Paladyn_Rage. Nastraszyłem szczyla, że powiem rodzicom jeśli jeszcze raz zobaczę, że oglądała tego typu filmy to się o tym dowie starszyzna plemienna. Ps. Lekkie zdziwko ją złapało gdy gdy się dowiedziała, że zdarza mi się przeglądać historie przeglądarki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...