Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mikhail

Poezja w grach

Polecane posty

Sytuacja wygląda tak: rozmawiałem z przyjaciółką o poezji. Jakoś tak wyszło, że wypłynął wiersz "I Have a Rendezvous with Death" Alan Seegera, który był wykorzystany w trailerze Gears of War 2 (

). Po tej rozmowie zacząłem się zastanawiać: jakie jeszcze wiersze zostały wykorzystane w grach? Nie chodzi mi o te stworzone na potrzeby gry, tylko o takie które już były, jak ten powyższy. Znacie gry, w których wykorzystano autentyczną poezję? Potrzebuje argumentów do następnej dyskusji, żeby udowodnić jej że gry to nie tylko bezmyślne strzelanki i zbieranie diamentów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to trochę odbiega od tematu tzn nie do końca. jest pewna gierka, co prawda darmowa, ale cała jej treść to prawdziwie poetycka wyprawa do świata wspomnień. Pełno tu metafor oraz przepełnionych surrealizmem zwrotów akcji, zmuszających do chwili refleksji. Myślę, że to doskonały przykład gry, w której dużą rolę odgrywa wyobraźnia oraz emocje towarzyszące życiu człowieka.niema tu co prawda rymowanych wersów, jednak cała gra to iście poetycki twór.

Spectre z resztą zobacz sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie, interesująca gra, czułem się przy niej jak przy The Path-było dziwnie, ale chciałem grać dalej. Ale odbiegamy od tematu. Zdałem sobi sprawę, że to nieliche zadanie, wiec proponuje rozszerzyć temat i dorzucić do poszukiwań wiersze, poematy itp. stworzone na potrzeby gry. Jestem pewien, że coś się znajdzie, pamiętam, że w Star Ocean: The Second Story na PSX- a był wiersz, którego prawidłowa interpretacja dawała hasło otwierające cośtam(aż tak dokładnie nie pamiętam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się. Że w każdej grze można doszukać się czegoś z sztuki. W Mass Effect 2 z DLC Kasumi mamy galerie a w niej.

W tej Galerii możemy znaleźć głowę statury wolności i wiele innych takich skarbów.

Podkreślam, każda gra ma coś w sobie sztuki, tylko musimy umieć to dostrzec. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ashley z Mass Effecta jedynki lubi poezję, i czasami cytuje fragmenty jakichś swoich wybranych wierszy podczas dialogu z Shepardem. Czy te wiersze istnieją w prawdziwym świecie, nie wiem, bo nazwiska autorów nic mi nie mówiły. Ale nie znam się praktycznie w ogóle na poezji, więc zakładam, że mogą. Jeszcze zobaczę, co wujek google powie.

edit: Ok, zweryfikowane. Poeci, których wiersze cytuje to Alfred Tennyson i Walt Whitman.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dragon Age Leliana opowiada historyjki "z morałem" i Sten czyta jakieś fragmenty z jakiejś księgi qunari (dostępna w którymś DLC)

W Call of Juarez Ray cytuje Biblię lecz nie zastanawiałem się nad przesłaniem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...