Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GACAent

Asus WL-600g

Polecane posty

Witam!

Nienawidzę sprzętu WiFi i on chyba też odwzajemnia te uczucia :rolleyes:

Po zakupie routera ASUS WL-600g byłem bardzo zadowolony. Instalacja najprostsza na świecie, spore możliwości i świetne pokrycie sygnałem całego domu razem z fragmentem podwórka. Niestety moja radość trwała tylko do wczoraj. Musiałem posprzątać okolice komputera z kurzu, resztek jedzenia i jakoś uporządkować gąszcz kabli który wyrósł za biurkiem. Wyłączyłem listwę, odpiąłem wszystkie kable od komputera, posprzątałem, rozplątałem kable i wszystko podłączyłem z powrotem. Z jedną małą różnicą, router podłączyłem do listwy która jest wpięta z drugiej strony pokoju, razem z drukarką i wieżą.

Po uruchomieniu komputera okazało się że nie ma internetu (neostrada), router wyświetla błędy w teście diagnostycznym "OAM F4" (załącznik), a system (Windows 7 64-bit) raportuje błąd połączenia z serwerem DNS. Postanowiłem zresetować ustawienia routera i skonfigurować go tak jak poprzednio. Niestety nic to nie zmieniło. Zadzwoniłem na infolinię TP. Bardzo uprzejmy konsultant powiadomił mnie że wszystko u nich wygląda na sprawne. Kazał mi przeprowadzić parę testów które wykazały że internet jest, tylko strony internetowe się nie wczytują i poradził bym w ustawieniach karty sieciowej przypisał adresy DNS na stałe. Poskutkowało :laugh: Tylko teraz internet nie działa na moim telefonie i w każdym nowym urządzeniu podłączanym do sieci trzeba ustawiać ten nieszczęsny adres DNS :dry:

Mam 2 pytania do Was drodzy forumowicze:

1. Jak to jest w ogóle możliwe że się router przestawia tak w sumie z powietrza? :huh: (czarna magia?)

2. Czy da się przywrócić wszystko do stanu z przed awarii?

To jest niby nie problem, bo wystarczy wprowadzić ten adres DNS i po krzyku, ale mnie to strasznie irytuje. Nie po to wydaje pieniądze na sprzęt żeby teraz takie szopki odstawiać :zly:

post-47524-1303670090_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odłączenie routera z prądu skutkuje czasem utraceniem przez niego ustawień (w twoim wypadku adresów DNS).

2. Robić backup softu routera (ale to trzeba było przed faktem), teraz, by nie musieć wpisywać tych DNS'ów wystarczy je ponownie wpisać w zakładce związanej z DHCP. Poszukaj w instrukcji routera gdzie masz tą zakładkę i tam wpisz DNSy. Wtedy każde nowo podłączone urządzenie automatycznie dostanie adres przez serwer DHCP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...