Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sabaru83pl

Niektóre gry zacinają się na nowej karcie-8800GTS

Polecane posty

Ostatnio kupiłem sobie kartę graficzną 8800 gts (512/128). Testowałem na niej kilka starszych gier takich jak gta s, Armies of Exigo, Fable - The Lost Chapters na ful detalach i działają bez żadnej przycinki. Problem zaczyna się z nowszymi grami takich jak Call of Juarez Wiezy Krwi, czy Mafia II. W przypadku Mafii gra nawet na niskich detalach potrafi się przycinać. Objawia się to w ten sposób że przez jedną klatkę gra chodzi płynie a przez drugą na chwilę się zacina. Natomiast w przypadku Cojwk gra chodzi na średnich detalach w miarę płynnie ale też czasem potrafi się przyciąć.

Odnoszę wrażenie że te nowsze gry działały lepiej na tej mojej starszej karcie(np. mafia 2 szła co prawda na najniższych detalach ale za to działała płynnie), a te starsze miały problem z działaniem na średnich detalch(np. gta sa jak była jakaś zadyma to gra bardzo zwalniała) (GeForce 8600 GT 256/256). A tu jest znowu na odwrót.

No i bądź tu mądry i pisz wiersze. Czy to wina tej karty że to bubel jest po prostu czy to mój sprzęt ogranicza tą kartę?

|| P: AMD athlon 64 X2 3600+(2.GH)

|| R: 2GH

|| Z: 400w Ibox

|| P: Gigabyte m61p-s3

Zwracaj większą uwagę na poprawność językową tytułu tematu ;).-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak ma być. ;) Zasilacz masz tragiczny i być może on jest temu trochę (albo i wyłącznie) winny. Poza tym, podaj temperatury w spoczynku i w stresie (najlepiej użyj programu HWMonitor). Oczywiście zaktualizuj sterowniki do karty graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam się wkradł mały błąd do tej 8600. Napisałem że to karta z pamięcią 256/256 , a to 256/128 i nie wiem skąd mi się wzięły te dodatkowe bity. Co do zasilacza co prawda mam w drugim kompie ale to 350 więc chyba trochę za słaby. Coś mi się wydaje że na razie będę musiał się męczyć z tym zasilaczem, puki co na nowego mnie nie stać

Co do temperatur to jest tak:

W spoczynku: 28,28,31

W stresie 38,28,39

Nie wiedziałem którą podać temperaturę to podałem wszystkie(były 3 pod rząd). To jest temperatura karty graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to się jednak pomyliłem, albo komputer był dopiero co włączony i się nie zdążyła nagrzać i po za tym chyba mało wymagającą gierkę włączyłem to też nie miała temperatura od czego urosnąć(jak mniemam to chyba tak się sprawdza stres komputera, po przez włączenie gry?). Tak jak mam go włączonego to ten program pokazuje cały czas 37 stopni a jak miałem włączoną grę(gta 4) to temperatura wahała się od 45 do 47 stopni.

Po za tym karta graficzna wymaga dodatkowego zasilania. Jak kupiłem kartę graficzną to był do niej dołączony kabelek żeby można było podpiąć to zasilanie(tak przejściówka). W tym kabelku na końcu jest taka jakaś końcówka(nie wiem jak to się nazywa dokładnie) i końcówka ma 6 wejść a w tych wejściach jest pięć pinów i to należało podpiąć do karty. Dziś a właściwie już wczoraj kupiłem sobie nowy zasilać i on ma taką samą końcówkę jak tak przejściówka tyle że ona ma 6 pinów.

I tu pytanie, czy mogę taką końcówkę od zasilacza podpiąć do tej karty?

Zasilacz to jakiś XILENCE (550W power silent technology) Wiem, wiem że nie najlepszy ale i tak ta mafia lepiej działa niż na tamtym. Nie ma to jak czytać opinie po kupnie towaru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...