Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PeQ

Nvidia Optimus- nie przełącza kart

Polecane posty

Jestem wątpliwie szczęśliwym posiadaczem laptopa Asus N61Jv, który powinien używać technologii Nvidia Optimus, dobierając działający układ graficzny (zintegrowany układ graficzny Intela i Geforce'a 325M) w zależności od wymagań aplikacji. Problem w tym, że to nie działa, albo nie do końca działa. Diody (niebieska dla zintegrowanej i biała dla dedykowanej) przy uruchomieniu np. Dragon Age II wskazują, że nie została nawet podjęta próba przełączenia układu, ale już Bulletstorm działa bez problemu. Podobno jest to kwestia tego, czy gra posiada swojego Launchera, czy nie. Już raz miałem problem tego typu, skończyło się formatem, który jednak nie rozwiązał bezpośrednio problemu. Dopiero po pewnym czasie wszystko wróciło do normy. Teraz był czas, kiedy długo wszystko działało bez problemów, aż do dziś, kiedy to Nvidia Optimus odmówiło posłuszeństwa. Jako iż nie wiem, czy format rozwiąże problem postanowiłem zwrócić się o pomoc...

Co robiłem do tej pory:

-reinstalacja sterowników Nvidii (instalowanie najnowszych-270.61, instalowanie dedykowanych ze strony Asusa-266.58, na oba sposoby, tj. na czysto i uaktualnienie)

-przywracanie systemu (ale tylko do punktu sprzed 2 dni, wcześniejszych punktów nie posiadam)

-system jest przeskanowany na lewo i prawo, żadnych problemów

Dodam, że nie wiem w którym momencie to się mogło stać. Ostatni raz wszystko działał jakiś tydzień temu, to jedyne co mogę powiedzieć....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...