Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Tomb Raider 2006-20xx (nowa seria)

Polecane posty

Polska premiera ma byc w maju bodajże,kosztować 129,90 pln, spolszczenie kinowe - jak podaje cenega, a tymczasem jest dostępne demo "low - endowe" - po premierze gry - 9 kwietnia - Eidos ma wypuscic patcha, który doda do dema opcje "high - endowe". Demo jest świetne jak dla mnie, Lara fajnie sie błyszczy po wyjsciu z wody :lol:, wogóle gra jest "zywsza" - takie jakoś wrażenie odniosłem. Ale mówi to człowiek , który grał tylko w TR 3 i nie jest/nie był wielkim fanatykiem larwy :twisted: Ciekaw jestem co o demie sądzą starzy fani pani archeolog...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesuwanie skrzyń: mi się podobało:) dobrze zrobione - nie przesuwasz ich po wyznaczonych trasach, tylko na boki i w przód / tył ale tak jak w rzeczywistości - mi to realistycznie wygladało ( pod warunkiem ze przymkniemy oko na to ze lara nie wygloda na hulka:)

Praca kamery zawodziła? Nie zauważyłem:) Jak ustawilem sie blisko sciany to widzxiałem jej balony:D

A ja dużo widze w tym demie z POPa, ale dobrze że nie jest to totalna zrzyna z tamtej serii...

Jedyne co mi sie średnio podobało to etapy strzelankowe - konsolowo mi się kojarzą; ale też nie jest tragicznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest szeroko dostępne, bo po wpisaniu w Google "Tomb Raider: Legend demo" ukazało mi kilkadziesiąt stron z tym. Sporo płatnych, ale jedną bezpłatną znalazłem - tu . Transfer nawet niezły, 60 kb/s na mojej cienkiej Neostradzie. :P Trochę się wahałem, bo to w końcu ponad 0,5 GB, ale zdecydowałem się ściągnąć. Pogram, popatrzę i przekonam się czy to jest rzeczywiście najlepsza część serii wprowadzająca świeżość do nudnego w ostatnich częściach cyklu czy kolejny Angel of Darkness. :)

EDIT:Taa też darmowy serwer. ;) Również mam zamiar się przekonać co z tego wyszło...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jest u nas taki jeden co sprzedaje (piraty) i rozdaje kartki z najnowszymi grami jakie ma i na pierwszym miejscu jest właśnie Tomb Rider Legend (wersja pełna nie demo) był tam też oblivion TR L na 1 dvd ma a u niego 1 dvd 15 zeta tak samo oblivion :) ciekawe skąd on to wziął :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymagań:

Eidos ogosił ostateczne wymagania dotyczące pecetowej wersji gry Tomb Raider Legend. Przedstawiają się one następująco: Wymagania minimalne: Microsoft Windows 2000 lub XP, Pentium 3 1.0 GHz lub ekwiwalentny Athlon XP, 256 MB RAM, 100% DirectX 9.0c kompatybilna karta graficzna z 64 MB, obsługująca TnL (GeForce 3Ti / seria Radeon 9), karta dźwiękowa w pełni kompatybilna z Microsoft Windows 2000/XP i DirectX 9.0c, DVD-ROM 4x, 9.9 GB wolnej przestrzeni dyskowej, mysz i klawiatura kompatybilna z Windows 2000/XP. Zalecane: Pentium 4 2.0 GHz lub ekwiwalentny Athlon XP, 512 MB RAM, 100% DirectX 9.0c kompatybilna karta graficzna z TnL z 256 MB (Nvidia GeForce 5900 / Ati 9800XT), DVD-ROM 8x lub szybszy, 9.9 GB wolnej przestrzeni dyskowej. Optymalne: Pentium 4 3.0 GHz lub ekwiwalentny Athlon XP/64bit, 1 GB RAM, 100% DirectX 9.0c kompatybilna karta graficzna z TnL z 512 MB (Nvidia GeForce 7800 / Ati X-1800).

9,9 Gb na twardzielu!!!!

Powiedzcie mi czy to wymaga karty z shaderami..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu...akurat dziś zassałem demko i nieco pograłem. A potem zastanawiałem się czy istnieje już jakiś topic o Tomb Raiderze :] no i jednak jakiś jest :D. A więc tak, gierka nawet ładnie na mojej karcie graficznej wygląda (jestem pewien, że grę stać na jeszcze lepsze efekty, tylko ten mój Gefti4200 :<), nawet byłem zdziwiony, że gra chodzi mi jeszcze :D. Lara wygląda fakt o wiele lepiej niż poprzednio, ale chociaż...szkoda, że trochę, troszeczkę zmniejszyli jej...no wiecie xP. Spodobał mi się bardzo efekt mokrej Lary :], ta woda spływające z jej skóry wygląda po prostu zarąbiecie :] (aż się zdziwiłem, że Geforce4Ti4200 wyczarował jeszcze taki ładny efekt!). No, ale mam parę minusów :/, mianowicie sterowanie...jest po prostu zerżnięte z konsoli.... Myślałem, że nadal będzie takie coś jak klik spacja i pani sama będzie celować swoimi gnatami w wroga...a tu? Klik lewy przycisk mychy i jeszcze tak lataj :/. Nie dobrze...może gdybym pokombinował w opcjach to zdołałbym ustawić klasyczne sterowanie :P, ale mi się nie chce ;]. Kamera także jest zbyt ruchliwa dla mnie :/. To tyle...demka nie ukończyłem, bo nie chciało mi się kombinować już z tym palem i ze skałą przy wodospadzie :P. Zapewne jutro z tym się pobawię :].

9,9 Gb na twardzielu!!!!

:shock: Prawie 10GB ja piernicze...pierwszy raz słyszę, aby tyle jedna gra potrzebowała miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demko już zaliczyłem. W sumie podchodziłem do Legend bardzo sceptycznie, bo dotąd nie byłem za wielkim zwolennikiem gier z serii Tomb Raider i bardziej mnie nużyły niż ciekawiły. Ale się trochę zdziwiłem...Nawet mi się to podoba! Pierwsze wrażenie dobre - fajne menu z wizerunkiem zmienionej Lary. Dobrze jej ta zmiana zrobiła - wygląda teraz poważniej i przede wszystkim mniej sztucznie, a łącząc to z niezłą grafiką i kocimi ruchami naprawdę się może podobać (mi się w każdym razie bardzo podoba :twisted:). Elementy zręcznościowe w poprzednich częściach były nudne jak flaki z olejem i do tego czasami trudne. Tutaj są przystępne i sprawiają przyjemność czystą, gdy Lara wprowadza w kompleksy Neo swoimi akrobacjami. :] Czasami też zmusza gracza do małego pogłówkowania (np. w tym miejscu, gdzie są tzw. zgniatacze i trzeba iść trzymając przed sobą skrzynię). A właśnie - fajną sprawą jest to, że można przesuwać skrzynie w różnych kierunkach, a nie tylko przód/tył. Za to system celowania jest jakiś taki...dziki...Nie ma celownika tylko jakieś samonaprowadzanie. I (chyba) nowością jest datapad z zadaniami, różnymi informacjami itp., przydatna rzecz. Naprawdę demo przynajmniej jest zdecydowanie lepsze od poprzedników i jednak wprowadza świeżość do serii...Może kupię nawet, jeśli tylko kasa będzie ?

9,9 GB ? Nie wierzę, żeby aż tyle to zajmowało miejsca...Oblivion zajmuje bodajże coś koło 4.5 GB, a jakoś trudno sobie wyobrazić, że TR jest ponad 2 razy większy od Obliviona...

EDIT:Owszem nie jest, ale prawie 10 GB to wielkość nieprawdopodobna...Naprawdę nie wierzę, żeby aż TYLE zajmował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9,9 GB ? Nie wierzę, żeby aż tyle to zajmowało miejsca...Oblivion zajmuje bodajże coś koło 4.5 GB, a jakoś trudno sobie wyobrazić, że TR jest ponad 2 razy większy od Obliviona...

Nie wielkość wyznacznikiem gry... Taki Morrowind zajmował 1 CD (drugi CD to edytor). A był większy od wszystkich Tomb Raiderów razem wziętych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to info o 10 GB na dysku nie musi byc w cale takie przesadzone.

Pamięta ktoś MGS 2 na PC? - full instalka zajmowała ponad 8 GB na dysku.

Aktualnie wszystko zależy od tego, ile jest w danej grze cut scenek, filmików, dialogów mówionych i od zróźnicowania grafiki więc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już ukończyłem demo i podzielam wasze opinie (te pozytywne). Mam jedynie zastrzeżenia co do wyglądu liny, która była chyba sprite'm a nie obiektem 3D i troche dziwnie wyglądała na tle innych elementów grafiki :lol: . Cieszy mnie też to, że gra nie ma wygórowanych wymagań sprzętowych (przynajmniej w wersji nie-next-genowej). U mnie na Athlonie XP 2000, Radeonie 8500 i 256 MB RAM, na maxymalnych detalach (tylko bez AA) i rozdzielczości 800x600 można spokojnie pograć (średnio około 35 fps, czasami lekko animacja zwalnia do 20, strasznych zaciachów z powodu niedoboru RAM'u nie stwierdziłem). Problem moge mieć jedynie z tym miejscem na dysku, bo mam tylko (wszystkiego) 20 GB :(

Polski wydawca gry - Cenega, zapowiedział, że Legend w wersji na PlayStation 2 będzie dostępny w naszym kraju już 14 kwietnia i to po promocyjnej, niższej cenie

A czemu nic o wersji PC nie zapowiadają? Wiecie może coś nowego tym, albo chociaż gdzie można jakoś przedpremierowo zamówić (import odpada)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem hiszpańskie albo włoskie. Dlatego nie mogłem za bardzo połapać się w menu :lol: . Ale przynajmniej Lara gadała po angielsku. W sumie to ja bym nie narzekał, bo przecież różnic w rozgrywce nie ma. A żeby nie trzymac Cię już dłużej w niepewności, odpowiadam: niestety nie wiem, czy jest te angielskie demo - możliwe, że po prostu ściągnęliśmy z jakiejś hiszpańskiej strony.

I jeszcze dla ścisłości, chciałbym sprostować poprzednią wypowiedź:

Najsłabszą kartą z TnL są: GeForce 256 i Radeon 256, a nie GF2 :oops:

(sprawdziłem na benchmark.pl)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja przed instalacją wybralem polski. Ale pózniej w menu miałem jakis egzotyczny język i nie chcąc szukać słownika ( a najpierw odgadywać jaki to język) uciekłem się do edycji rejestru :D

A co do ściągania: wszystkie dema , poprawki , dodaatki i td. sciągam z gamershell - są zawsze aktualni, zero czekania , zawsze jakis wolny serwer no i zero płacenia i nie wymagają głupiej rejestracji; o nowych demach zawsze pierwsi informują - przynajmniej na to mi wycchodzi:D - polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,udało mi się uzyskać angielskie menusy,więc ustawiłem wszystko tak jak potrzeba.Nigdy nie przepadałem specjalnie za Larą i jej przygodami,ale Legend będzie naprawdę fajne.Mnie się w niego naprawdę fajnie grało.Na pewno sprawię sobie fulla.Sterowanie jest wygodne.Autorzy wreszcie przekonali się,że myszy nie gryzą.Ogólnie mogę powiedzieć,że Legend będzie świetnym tytułem i nawet ci,co do tej pory nie przepadali za panna Croft(tak jak ja)powinni się z nim zapoznać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,udało mi się uzyskać angielskie menusy,więc ustawiłem wszystko tak jak potrzeba.Nigdy nie przepadałem specjalnie za Larą i jej przygodami,ale Legend będzie naprawdę fajne.Mnie się w niego naprawdę fajnie grało.Na pewno sprawię sobie fulla.Sterowanie jest wygodne.Autorzy wreszcie przekonali się,że myszy nie gryzą.Ogólnie mogę powiedzieć,że Legend będzie świetnym tytułem i nawet ci,co do tej pory nie przepadali za panną Croft(tak jak ja)powinni się z nim zapoznać.Oby tylko nie kosztował majątku przy premierze.

Proszę modków o usunięcie poprzedniego posta.Wcisnęło mi się dwa razy wyślij.Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można już u nas kupić, między innymi widziałem na Ultimie oryginalną wersję angielską za 159 zł (już dostępna, wysyłka w 24h), wersja PL będzie po 99 zł i wg Ultimy jest zapowiadana na maj. Więc mam teraz dylemat, czy już kupować, czy poczekać na wersje PL. W końcu 6 dych piechotą nie chodzi :wink:. Dziwne, że jeszcze na Allegro nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...