Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sebi1295

WINDOWS nie może odnaleźć pliku...

Polecane posty

Gość sebi1295

Przed chwilą odinstalowałem dwie gry w które już nie gram, i programik z testami gimnazjalnymi.Po tym przeskanowałem rejestr CCleaner'em (zawsze to robię) i uruchomiłem ponownie komputer i na pulpicie pojawił się komunikat:

,,System Windows nie może odnaleźć pliku C:WINDOWS:.........." i tak dalej

No to mówię o nie, będę musiał windę przeinstalować.Uruchomiłem komputer jeszcze raz i błąd się nie pojawił.Mam się bać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

No jeszcze raz uruchomiłem ponownie i nie tego komunikatu.Mam nadzieję że nic poważnego.Reinstalacja windy będzie miała w grudniu tego roku dwa laty więc nie wiem czy to dużo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

OOo, no mi się bardzo nie chce.Mam nadzieję że to nic poważnego co?Jak sądzicie, nie mogę dać ścieżki bo błąd na razie nie wyskakuje.Nie lubię często przeinstalowywać windows'a bo potem to wgrywanie sterowników, programów i ulubionych gierek.Męczące.Czytałem trochę o przegrywaniu systemu bez usuwania danych.Cały czas zastanawiam się jak to działa bo np., taki programik który mam zainstalowany na dysku E:, to ma swoje śmieci na pewno i na C:, swoje wpisy w rejestrze czy inne pierdoły.Według mojego toku rozumowania to będzie on ,,nieuruchamialny" potem.Jak to działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby męczące ( niby - bo wcale tak nie musi być ) jest jest stawianie systemu co pół roku ale poprawnie powinno się to robić właśnie w takich odstępach czasu, ja jakoś daję radę :wink: . Tę męczącą czynność z wgrywaniem sterowników, programów , DirectX'ów można łatwo zmienić, wystarczy ,że na jednej płycie zgrasz sobie te wszystkie programy , które instalujesz po formacie. Sterowników raczej nie ma sensu zgrywać bo po pół roku na bank będą już inne zaktualizowane wersję, ale jak kto woli to może i je też zgrać. Z grami też nie problem , przecież wystarczy po nie sięgnąć z półki :wink:

Czytałem trochę o przegrywaniu systemu bez usuwania danych.Cały czas zastanawiam się jak to działa bo np., taki programik który mam zainstalowany na dysku E:, to ma swoje śmieci na pewno i na C:, swoje wpisy w rejestrze czy inne pierdoły.Według mojego toku rozumowania to będzie on ,,nieuruchamialny" potem.Jak to działa.

Możesz wypróbować Acronis True Image :

http://www.dobreprogramy.pl/Acronis-True-I...dows,12973.html

http://www.acronis.pl/homecomputing/products/trueimage/

Wg informacji z opisu :

umożliwia tworzenie obrazów dysków twardych, wybranych partycji lub plików i folderów,

W przypadku utraty całości lub części danych możliwe jest przywracanie stanu komputera bez konieczności ponownej instalacji systemu operacyjnego.Odzyskiwanie dowolnego stanu z przeszłości

Ja go jeszcze nie próbowałem ale słyszałem o nim bardzo pochlebne opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Myślę że windy na razie nie będę przeinstalowywał, mam co prawda te 1,5 roku ale regularnie usuwam śmieci, czy skanuję rejestr.Według mnie system nie jest w jakoś szczególnie złej kondycji.Przeinstaluję może za pół roku czy rok. :tongue:

Dziś po uruchomieniu kompa również nie było tego komunikatu.A ścieżki podać nie mogę bo błąd wyskoczył tylko raz i nie spisałem jej wtedy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

E tam przeinstalowałem windę, ot tak sobie.Mówię lepiej będzie komp chodził.Tylko miałem pewien problem z instalacją 2 programów, i musiałem je usunąć i wgrać jeszcze raz, kilka plików usunąłem ręcznie i nie wiem czy sobie nie nabrudziłem trochę.Samo przeczyszczenie CCleaner'em wystarczy.Kiedyś pisałem o tym ze gdy włączam kompa to przed ,,ZAPRASZAMY" na 1s. ekran robi się czarny i wyskakuje ,,no signal".Teraz po przeinstalowaniu windy również tak jest, myślę że to wina karty.Co wy na to, niby nic nie przeszkadza ale zapytam.

PS.: A i gdy z ciekawości kliknąłem na usuń przy sterach od grafy, to tak jak wcześniej wyskakuję ,,ERROR INITIALIZNG", też nie przeszkadza ale dziwne trochę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) ten "pstryczek" z no signal to nic innego jak przełączenie monitora na wysoką rozdzielczość i odświeżanie pulpitu.

b) wybiórcze programy można uratować - ja np instaluje ważne aplikacje na drugiej partycji i przed formatem eksportuje sobie kluczyki z rejestru :)

c) w kwestii komunikatu "windows nie może znaleźć pliku..." to jestem prawie pewien, że CCleaner jest sprawcą. naście lat użytkowania komputera oduczyłem się używania "przyspieszaczy" i "ulepszaczy" - za wyjątkiem dobrych defragmentatorów, a i to z rzadka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

A, gdy skanuję rejestr CCleaner'em to często coś wykrywa.Mam tego nie naprawiać czy jak? I czy jest jakiś dobry program do skanowani, czyszczenia rejestru (dla zielonych), nie reg cleaner.

PS.: Jakieś porady co do usuwania śmieci propozycje sprawdzonych programów również byłyby mile widziane.Bo skądś przecież ten CCleaner te śmieci bierze nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sevard dobrze mówi.

Kiedyś korzystałem z przeróżnych tego typu produkcji - TuneUp, CCleaner, Advanced System Care ..

Wzrostu wydajności nie zaobserwowałem. WRĘCZ PRZECIWNIE.

STANOWCZO ODRADZAM !

edit:

@up

Nie musisz żadnych śmieci wywalać. Rejestr z czasem się powiększ i taka jego natura. Standardowe oczyszczanie dysku i defragmentator to wszystko czego Ci potrzeba. Okresowo możesz opróżniać katalog temp. Wsio.

Format co 3-6 msc (w zależności od intensywności użytkowana - czyli jak dużo instalujesz / odinstalowujesz) i komputer chula jak żyleta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rejestr, to proste kasowanie wpisów, jakie przeprowadzają programy czyszczące niczego nie zmienia, bo programy te tylko przełączają klucze i wartości w stan nieaktywny. Rozmiar rejestru się nie zmienia, a więc to wszystko nie ma żadnego pozytywnego wpływu na wydajność. Jeśli chodzi o programy optymalizujące rejestr, to ja znam cały jeden. Mowa tu o NTREGOPT. Nie czyści on jednak rejestru, tylko go buduje od początku, dzięki czemu usunięte wcześniej rzeczy rzeczywiście znikają. Na tym można jednak coś zyskać przy naprawdę zawalonym rejestrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, tak tylko mówię, że ten programik (NTREGOPT) jest jakiś dziwny - dwa razy z rzędu przez niego dysk przestał kompletnie odpowiadać przy skanowaniu rejestru, a poza tym to czy dobrze przeczytałem przed skanowaniem, że działa tylko na 2000/XP? Czy skanuje rejestr tylko na tych systemach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program działa na wszystkich Windowsach. Dokumentacja jest nie do końca aktualna.

Co rozumiesz przez to, że dysk przestał odpowiadać?

Przed przeprowadzeniem optymalizacji możesz spróbować wyłączyć antywirusy itp. lub przeprowadzić proces w trybie awaryjnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer się całkowicie zawiesił i przez prawie minutę nie odpowiadał, w tym także nie świeciła się kontrolka od dysku. I tak dwa razy.

Dobra, mieliśmy pomóc, a tu robi się powoli dyskusja na temat programów do oczyszczania rejestru z moim problemem w roli głównej :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...