Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

modq

Słuchawki, nauszne, zamknięte

Polecane posty

Ostatnie słuchawki uległy uszkodzeniu, dlatego planuje zakup nowych, niestety nie wiem na co się zdecydować. Na razie na oku mam dwa modele Philipsa, mianowicie shp2000 oraz shp2500 (ostatnie shp1900 grały całkiem dobrze, jednak na dłuższą metę były nieco niewygodne). Słuchawki koniecznie muszą zakrywać całe ucho, powinny dobrze tłumić dźwięki z otoczenia, być wygodne i przede wszystkim dobrze grać. Słuchawki służyć mają przede wszystkim do słuchania muzyki (bez określonego gatunku, bo słucham wszystkiego, zależnie od nastroju, od rapu po np. Hansa Zimmera). Oczywiście nie tylko do muzyki ale i do gier (FPS'y, CoD4 czy TF gdzie dźwięk odgrywa jednak dość ważną rolę) i filmów. Te dwa modele Philipsa różnią się chyba niewiele, długość kabla i z tego co czytałem shp2000 są głośniejsze i mają lepszy bas. Moją uwagę zwróciły jeszcze Sennheiser hd201. Jeśli chodzi o mikrofon to chyba Zalman ZM-MIC1 będzie dobrym wyborem. Górny próg to powiedzmy te 90 zł (w zupełności wystarczy na każdy model z wymienionych wraz z mikrofonem).

Zbyt wielkim melomanem nie jestem jednak zależy mi na dobrej jakości dźwięku. Prosiłbym o opinie o modelach wymienionych wyżej, ewentualnie propozycję czegoś innego w okolicach tej kwoty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wavemaster hpx 3090m za około 70 zł i jestem zadowolony. Sprawują się bardzo dobrze. Chyba w PC Lab był test słuchawek i w kategorii do 100 zł były najlepszym wyborem. Na googlach bez problemu go znajdziesz. Zaznaczam że są na USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a doc zego potrzebujesz izolacji?

Nie pisałem o zupełnej izolacji, chodzi mi po prostu o względne tłumienie dźwięków z otoczenia. Lubię po prostu na chwilę się oderwać i nie myśleć o niczym innym tylko o tym co w słuchawkach. Po za tym czasem też posłużyły by na zewnątrz.

Archi: celuję raczej w coś bez wbudowanego mikrofonu, po za tym średnio odpowiadają mi wizualnie. Jednak dziękuje za propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 95 zł masz Philipsy SHP2700 (np. tu ).

W tej cenie lepszych słuchawek tego typu nie znajdziesz. Ja mam drugą parę i mogę powiedzieć, że czym dłużej się je ma tym lepiej grają. Jedyny ich problem, to sama ich konstrukcja, a mianowicie, bolec w pałąku przy "stawie" obracającym nausznik jest wykonany z plastiku, dlatego należy uważać, by go nie przełamać. Poza tym są wytrzymałe. W mojej starej parze uległ on uszkodzeniu, ale i tak słuchawki dało się założyć na głowę i póki się ich nie poluzowało to wszystko było OK (rzecz jasna izolacja kabla zaczęła schodzić, ale bez problemu dało się temu zapobiec).

PS. Obecnie nie ma ich na stanie w magazynie tego sklepu z linka, ale możesz być pewny, że po świętach będą one dostępne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...