Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anachronis

Monitor wariuje

Polecane posty

Hej,

Moj problem jest dosc dziwny.

Otoz moj monitor (Eizo S2223) w momencie startu systemu nie wyswietla obrazu.

Tzn. uruchamia sie dopiero w momencie logowania do windows.

To byloby jednak w miare ok, ale jest jeszcze drugi problem: bardzo czesto nie wyswietla obrazu nawet juz po logowaniu i musze wpinac i wyciagac zlacze DVI po 15 razy zanim "zaskoczy".

Wyglada to tak, ze wpycham kabel do zlacza i slysze windowsowy dzwiek podlaczenia sprzetu i natychmiast po tym dzwiek odlaczenia.

Musze tak wpinac i wypinac po 20 razy zanim obraz sie pojawi.

Jakies pomysly?

Karta to GF GTX260 od gigabyte'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A używasz może jakiegoś rodzaju przejściówki? Np. DVI->VGA czy coś? Bo miałem podobny problem na monitorze Samsunga przy używaniu przejściówki VGA->DVI. Zrób tak jak mówi klapiak128. Sprawdź monitor na innym kompie i wypadałoby spróbować z innym kablem/inną przejściówką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że teoretycznie problem rozwiązany dodam tu swój problem. Nie przeszkadza mi to praktycznie wcale, ale jednak czasem się zdarza. Czasem przy włączeniu kompa monitor się nie włączy wcale, a czasem właśnie dopiero jak załaduje się win. Mam podłączony tv pod kompa oprócz monitora i problem rozwiązuje zawsze wyłącznie kompa np. klawiszem i odpięcie na czas startu systemu tv. Mam jednak też jedno pytanie, mój stary tv wyciąga tylko 1024 rozdzielczość a na monitorze mam full hd i jak włączam duplicate w catalyście to zawsze rozdzielczość na monicie automatycznie zmniejsza się do tej na tv.

Pytanie brzmi czy jest jakiś program lub coś co skalowałoby rozdzielczości tak abym mógł zachować full hd na monitorze podczas oglądania filmu na tv i nie zmieniać ustawień za każdym razem gdy skończę oglądać film z powrotem do full hd?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...