Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ata15

Nowy monitor.

Polecane posty

Witam. Wczoraj monitor odmówił mi posłuszeństwa więc zakup dźwiękówki muszę niestety odłożyć :( Miałem Samsunga t220 (bardzo fajny monitor). Szukam monitora 22" lub 24" i teraz tak jest kilka rzeczy:

1.Nie wiem czy 24" nie będzie za duży (odległość oczu od monitora około 70cm)?

2.Zdecydować się na 16:10 czy 16:9 (szybko można się przestawić z wyższego 16:10 na szerszy 16:9)?

3.Odświeżanie 60 czy 120 (120 będzie męczyć oczy przy dość małej odległości od monitora)?

Proszę o propozycję do wydania około 700 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja mam 24cale i odległość podobną i żadnego dyskomfortu nie odczuwam.

2. Ja nie miałem problemu z przystosowaniem się. Wcześniej miałem IIYAME 16:10(padła) i kupiłem SAMSUNGA 16:9. I mnie takie ustawienie bardzo odpowiada bo - lepiej ogląda się filmy, w grach PS3\X360 nie ma pasów(a konsole mam podpięte pod monitor - dla wygody), ogólnie wole więcej widzieć w szerz ;)

3. Im wyższe odświeżanie tym lepiej. A 120 jest o tyle lepsze, że w przyszłości bez problemu podepniesz 3D Vision - jak rozważasz takie coś ;)

Propozycje:

Jeśli zdecydujesz się na 120Hz, to za 700zł nie kupisz nic lepszego jak Samsung SM2233RZ - 22 cale. Będziesz musiał nawet dołożyć ok. 50-70zł.

Jeśli chodzi o standardowe 60Hz, to wybór jest o wiele większy. Ale najpierw powiedz do czego ten monitor ma generalnie służyć. I na jaką wielkość ostatecznie się decydujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70cm to dość spora odległość od monitora, myślę że wystarczająca na 24".

Osobiście uważam format 16:10 za wygodniejszy, ale fakt jest taki że takich monitorów jest mało, natomiast w 16:9 można przebierać do woli.

60Hz jest całkowicie wystarczające. 120Hz właściwie się przydaje tylko do 3D Vision, ale to wg mnie jest tylko bajer niewarty dopłaty.

Przy czym najlepsza odpowiedź na punkty 2 i 3 generalnie brzmi... sprawdź samemu w jakimś sklepie. Pytając na forum otrzymasz jedynie subiektywne wypowiedzi które niekoniecznie muszą odpowiadać Twoim upodobaniom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor ma służyć do gier, czasem jakiś film. Nad 3d Vision myślałem ale chyba na razie jest za drogie na to co oferuje. Chciałbym aby miał jeszcze wejście dvi, hdmi i najlepiej fullhd i zwiększam budżet do 900-1000 zł najlepiej koło dolnej granicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...