Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Chronicles of Riddick (seria)

Polecane posty

Zastanawiające jest jednao.Jakim cudem ten temat pojawił się dopiero teraz?Patrząc na reakcje redakcji i ludzi, którzy zagrali w tą grę.

Ja póki co mogę się wypowiedzieć tylko tyle, że giera ma straszne wymagania.Demo na absolutnie minimalnych wymaganiach strasznie cieło.Było chyba z 10 FPS. :D

Tak czy owak niedługo czeka mnie upgrade kompa więc może wreszcie poznam tą grę.W dodatku z tego co widziałem całkiem niedrogo kosztuje. :D

Eee tam od razu cud - ja założyłem po prostu. A że dopiero teraz? Bo dopiero teraz była o to regulaminowa prośba :P - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, ja mam odwrotny problem- demo chodziło mi na średnich bez zarzutów żadnych, za to pełniak(orginał!) ciął się na minimalnych ok. 15 klatek na sekundę!!! A teraz wogóle nie mogę zainstalować, bo twierdzi, że nie mam sterowników do Open Gl- ktoś może mi pomóc???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna gierka, która byłaby zaledwie dobra, gdyby nie Riddick. Dobra fabuła, klimat i świetne pomysły (jak chociażby bieganina po kanałach bez światła czy przedostni ostatni poziom w kombinezonie bojowym). Jak dla mnie jedna z najsilniejszych pozycji zeszłego sezonu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ją dopiero niedawno aż z dwóch powodów: przedtem miałem zbyt słabego kompa i brak SP1, a teraz nadarzyła się okazja, by Riddicka kupić. Mi tam nie zależy, żeby już jutro zagrać w S.T.A.L.K.E.R.A. ;]

A co do samej gry, to najpierw sprawa wymagań sprzętowch.

Spełniam jest w 200%, demo chodziło wyśmienicie, a na tym samym kompie pełna wersja... No cóż... Tylko na jednej konfiguracji ustawień (1024 x 768, max detal, filtrowanie max, SM 2.0) dało się grać. Na pozostałych, czy to mniejszych, czy większych, gra po prostu okropnie cięła. Choć ta prędkość 20 - 25 FPS też nie była zadawalająca... Nic to, trzeba było grać.

Początek gry świetny - początkowe questy, brak broni itp. Jednak im dalej w głąb więzienia ku pierwszej potyczce z Abbottem - Riddick zamieniał się w czystego arcade`owego FPS`a. Pomyślałem, że to już gra się kończy, ale na szczęście zesłano mnie o kilka poziomów niżej. Tam wypełniłem tylko kilka questów, sporo rzuciłem w cholerę od razu zmierzając do kopalni. Szczrze mówiąc nie było one takie trudne, wystarczył tylko pistolecik, który paraliżował ludzi i małego mecha (;)). Bardzo głupi był etap tuż przed zdobyciem shine-vision, ale to ze względu na respawnujących się przeciwników. Poza tym nie było tak źle.

W całej grze skradankowości było dość mało, każdego można było zabić, właściwie szkoda, że autorzy nie przygotowali misji, gdzie alarm oznaczałby mission failed. Końcówka gry to samo strzelanie, dość upierdliwe, jak potyczka z Heavyguardem, ale trzeba było tylko znaleźć na niego sposób.

Riddick może i był nieco za krótki, ale IMO nie miał tak wiele klimatu więziennego i zbyt mało elementów skradanek.

CoD 2 było lepsze. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszłem połowę gry(dalej nie miałem jakoś ochoty grać w to) i muszę przyznać,że się mocno zawiodłem.

Gra ma straszne wymagania i chodzi bardzo niestabilnie(bez przesady,gra nie posiada jakiegoś wspaniałego silnika graficznego).Drugą rzeczą jest to,że więcej w tej grze paplaniny niż samego grania.Odstraszyć potrafią takie rzeczy jak:

-częste i uciążliwe loadingi

-sterowanie

-monotomne i ciemne lokacje

-mała ilość broni

-na siłę wrzucono elementy skradania

-niezbyt ciekawa fabuła

Jej plusy to napewno grafika,dżwięki oraz główny bohater mówiący głosem Van Diesela.

Grywalność-6

Video-8

Audio-8

Ocena 6 :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-częste i uciążliwe loadingi

Racja, trochę ich za dużo. W Celi 17, aby umówić się zjednym gościem na walkę widziałem takowy ekran z 8 razy.

-sterowanie

E? W Riddicku spotkałem się z najlepszych sterowaniem dla FPS-a z domieszką innych gatunków.

-monotomne i ciemne lokacje

Rzeczywiście takie są, ale one budują klimat. Więzienny, przytłaczający klimat. Gdyby Tobie powiedzieli, że już nigdy w życiu nie ujrzysz światła słonecznego, to ciekawe co Ci chceli przekazać, co?

-mała ilość broni

A co chciałbyś ujrzeć w grze rozrywającej się w więzeniu? Zapewne chodzi Ci o broń palną, czyli karabin, shotgun, zwykły pistole, minigun i taser elektryczny to za mało. No, mało, ale chyba nikt nie będzie stosował przeciw więźniom nailguna. Chociaż miotacz płomieni mógł się znaleźć - przydałby się w najniższej części kopalni.

-na siłę wrzucono elementy skradania

Oczywiście, tak samo, jak wszystkie cienie i eliminowanie źródeł światła.

-niezbyt ciekawa fabuła

A czego się spodziewałeś? Puszczenia całego kompleksu z dymem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno wielkie pozytywne zaskoczenie, kupiłem sobie w Empiku ma chybił-trafił bo było za 20 złociszy a w coś bym pograł (nawet Oblivion kiedyś się nudzi) a tu takie zaskoczenie, czytałem w CDA reckę czywiście, ale jakoś mi to z głowy wyleciało zupełnie, gra jest niesamowita, wszystko filmowe, zero infrejsu, grafika bardzo dobra, świetna optymalizacja kodu gry (uruchomiłem z pośpiechu dwa razy i jak wyszedłem z gry to dopiero zobaczyłem że jest na pasku druga :P ) Sterowanie jest znakomite, tylko mi się nie podoba że strzały w głowe dają tyle samo co w nogę :roll: ale jakoś można przeboleć. Zastanawiam się czemu to tej grze nie słyszałem, FC jak wyszedł to wszyscy trąbili że gra znkiąd a taka dobra, dla mnie Riddick jest 100X lepszy (chociaż pograłem dopiero 2 godzinki) Tylko mam problem którym już zajmują się faceci z CDP, mianowicie na pIV, giga ramu i GeForce6800GS mam max rozdziałke 800X600 :(

Oczywiście, tak samo, jak wszystkie cienie i eliminowanie źródeł światła.

Hołku, wydaje mi się że w tej grze nie można niszczyć źródeł światła...

Chociaż gra jako skradanka też daje radę :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Gra jest Swietna estetyka i wykonanie gry powala :) Grywalnosc tez zaskakujaco duza patrzac na sprzety komputerowe ludzi jakie maja i patrzac na wymaganie gierki , otoczenie gry troszke nudne ciagle jak w doom 3 ciemne i monotonne lokacje , dzwieki w grze dosc przyzwoicie wykonane lecz nie powalaja jak np.w far cry lub F.E.A.R pozatym gra jest Swietna pieknie zrobione cienie i otoczenie , tekstury graficzne piekne :) Do tej pory na tej grze sie testuje najnowsze karty graficzne :) Poczatkowo miałem problemy z grafika w tej grze <mam 2xradeon x 1800xt > ale naszczescie nic groznego miałem stare sterowniki do tej gry :) HEH

Grafika - 5

Dzwiek -3

Grywalnosc - 5

Wymagania - Wysokie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nie dawno w Extra Klasyce i gra naprawdę 10/10! Przecudna grafika, fenomenalne dialogi (i dubbing), małe (dzisiaj) wymagania no i panienki to jest Riddick! Trzeba tez pogratulować Cd-Projektowi polonizacji, bo ta jest niezła (bez cenzury).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hołku, wydaje mi się że w tej grze nie można niszczyć źródeł światła...

Można, ale nie wszystkie(z tego co pamiętam). Tak czy siak pewne znaczenie niszczenie świateł ma, ale jak już straznicy chodzą z karabinami i shotgunami z podczepionymi latarkami to momentami może byc ciężko się schowac(piszę to na podstawie demka jak by nie było :) ).

Mam zamiar sobie kupic grę z Extra klasyki(niedawno byla w mieście dostawa, a i tak już pewnie połowa gier wykupiona), ale z poprzednich postów mogłem wyczytac, że Riddick dziwnie się zachowuje u niektórych - mowię to o tym, że jednemu demko chodzi pięknie, a pełniak już średnio na jeża, a komuś innemu na odwrót. Tak więc pytanie: Czy na takim sprzęcie:

AMD Sempron 2200+ ; Radeon 9550 128 MB ; 1024 MB Ram mogę liczyc na płynną rozgywkę? Tzn. płynną znaczy się coś powyżej 30 fps'ów, bo jednak inna sprawa jak się gra w RPG'a(np. Oblivion), a inna srpwa to gra akcji, gdzie raczej zabawa przy płynności mniejszej niż 25 fps'ow nie jest przyjemna i tylko utrudnia rozgrywkę.

Jeszcze mówię, że patrzalem sysreq lab i pasek był tuż przy Recomended(tylko procek nie zdal testu na zalecane), ale takie testy są pobieżne i nie można się na nich w 100% opierac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Tomku gra będzie u ciebie chasać z powodzeniem przypuszczalne na detalach średnio-średnich

2 W grach można niszczyć żródła światła (Splinter Cell, Hitman) ale nie we wszystkich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w żadnej grze nie można zniszczyc źródeł światła.Był o tym artykuł w którymś CDA.

Można. Ale jest to uzależnione od tego, czy w grze zastosowane jest dynamiczne oświetlenie, czy po prostu jest ono wsadzone, jak zwykła tekstura. W skradankach dynamiczne oświetlenie to niemalże podstawa - niec nie daje takiej radochy jak przekradnięcie się w morku tuż pod nosem strażnika. Oczywiście, nie wszędzie się tak da, a w Riddicku nawet nie sprawdziłem. Wolałem łamać karki i wypalać im z ich własnych broni w twarz. Stealth kille rządzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w żadnej grze nie można zniszczyc źródeł światła.Był o tym artykuł w którymś CDA.

Od razu mi się nasuneły dwa przykłady prócz Riddicka - Hitman2,

SplinterCell. Było by ich więcej ale to trzeba dłużej pomyśleć nad tym. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że można w nich niszczyć źródła światła? No przecież - cała seria Splinter Cell i Thief III. W inne częście z Garrettem nie grałem, tylko w ostanią i - jak na skradankę przystało - można było źródła światała spokojnie niszczyć. Zresztą - technologia w grach tak bardzie zap... posuwa się do przodu, że wkrótce dynamiczne oświetlnenie będzie standardem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra ma straszne wymagania i chodzi bardzo niestabilnie

>>>przeszedłem 3 razy. Było "aż 3 zwisy".

Drugą rzeczą jest to,że więcej w tej grze paplaniny niż samego grania.

>>>Ale jaka to fajna paplanina :) Nadaje klimatu, popycha fabułę do przodu. Co w niej złego?

Odstraszyć potrafią takie rzeczy jak:

-częste i uciążliwe loadingi

>>>Smutny fakt, ale da sie z tym żyć

-sterowanie

>>>moim zdaniem nie da się wymyślić nic lepszego. Jest znakomite "bez udziwnień", świetnie się walczy wręcz.

-monotomne i ciemne lokacje

>>>jest ciemno, żeby można było sie poskradać. A do tego takie ciemności nadają fajnego klimatu. A że monotonne? To w końcu więzienie.

-mała ilość broni

>>>Akcja toczy się w więzieniu. Trudno żeby znaleźć tu snajperkę, wyrzutnię rakiet, miotacze ognia i inne ustrojstwa.

-na siłę wrzucono elementy skradania

>>>Na siłę? To coś co odróżnia Riddicka od setek innych FPSów. Trzeba myśleć, pozostawać w cieniu a nie bawić sie w Rambo i z pieśnia na ustach strzelać do wszystkieco co się rusza.

-niezbyt ciekawa fabuła

>>>Fakt. Nie jest to coś, co mogło by dostać growego Oscara za scenariusz, ale moim zdaniem jest dobrze.

Jej plusy to napewno grafika,dżwięki oraz główny bohater mówiący głosem Van Diesela.

Grywalność-6

Video-8

Audio-8

Ocena 6 :?

Dzwiek -3

ILE? Na jakiej podstawie dajesz tak niską ocenę??

Rozumiem że każdy ma prawo do swojego zdania ale to o przynajmniej 5 "oczek" za nisko. Mam kartę muz. Creative X-Fi + głośniki 5.1 Logitech z 640 i muszę powiedzieć że Kroniki to jedna z lepiej udźwiękowionych gier. Mało która tak dobrze wykorzystuje dźwięk przestrzennny. Znakomicie dobrano odgłosy do broni (pod tym względem moim zdaniem HL2 jest gorszy) Kolejna sprawa to muzyka - prawdziwa rewelacja wśród gier. Udźwiekowienie to jedna z największych zalet.

Hołku, wydaje mi się że w tej grze nie można niszczyć źródeł światła...

Źle ci sie wydaje :) Można, a nawet trzeba gasić światła. Zabawa w kotka i myszkę jest super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak pusto?! Przecież temat jest o chyba najlepszym fps'ie zeszłego roku (bardzo niedocenionym przez graczy jak widzę). Klimat jest wspaniały i jak grałem w riddicka to niemal czułem sie jakbym tam był naprawdę. Dla tych, co nie gry nie mają: mozna ją kupić już za 29 zł!!!!! Brać w ciemno, i chociaż przejdziecie gierkę w trzy dni, to z pewnością nie będziecie żałować wydanych pieniędzy.

FEAR przy Riddicku wymięka. Gra Starbreeze jest świetna i wyróżnia się na tle innych gier z tego gatunku, podczas gdy FEAR to raczej pokaz możliwości engine'u. Grafa w Riddicku jest znakomita, ale silnik rzadko kiedy może się wykazać, gdyż zazwyczaj lokacje są dość ubogie i opustoszałe, a fizyka też jest bardzo ograniczona. Tylko, że tego się wogóle nie zauważa.

Ktoś się czepiał małej ilości broni. Owszem, jest ich mało, ale to po pierwsze - zwieksza realizm gry (jesteśmy w więzieniu, nie oczekujmy, że znajdziemy tam rakietnice, railguna, BFG czy 4 rodzaje karabinów), a po drugie - poszczególne z nich są bardzo starannie wykonane.

Szkoda trochę, że gra wiele traci na słabszym sprzęcie. Ale na Radku 9800 PRO czy GF6600 chodzi w pełni płynnie w 1024x768 i max detalach, więc aż tak tragicznie nie jest, a oprawa trzyma się dobrze.

Hołku, wydaje mi się że w tej grze nie można niszczyć źródeł światła...

Można można, zauważ też jak reaguje na to AI. W tej grze problemy mozna rozwiązywać na mnóstwo sposobów, zaś AI jest przygotowana na wiele niespodzianek i potrafi działać zespołowo. Sami zachowuja się tak, jakby naprawdę zalezało im na własnym życiu i nieraz można ich porządnie wystraszyć podczas zabawy w "chowanego". Reakcje wrogów zaskakiwały mnie przez całą grę, nie muszę chyba mówić, jaki to miało wpływ na klimat?

Dałbym jej 9.5/10, jest zbyt liniowa czasami, żeby jej dać dychę. No i za krótka. Czekamy na sequel!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie pograłem, a mimo to BARDZO mi się podoba. Dlaczego? Bo duuuużo czasu patrzyłem jak brat gra (a mimo, że skończył grę, lubi sobie od czasu do czasu przejść część z kierowaniem mechem albo skatować Abbota :D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Chronicles of Ridick jest fajna, ma świetną grafikę, dźwięk i klimat. Tylko jest strasznie krótka. Przeszedłem w tydzień (godzinka dziennie). Ale przez te mniej więcej 7 godzin grało się bardzo przyjemnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero kupiłem(no bo wiecie,tanio było ;):P ) i dopiero zacząłem grać,ale jest fajnie.Najbardziej daje znać o sobie klimat.Jest taki ciężki,że ledwo idzie oddychać.Głos Diesla wyszedł rewelacyjnie.To jeden z najlepiej podłożonych głosów bohatera gry komputerowej,jakie do tej pory słyszałem.Tylko jak na razie trochę cieżko mi się przyzwyczaić do tego,nie wiem,jak to określić,chybotania się widoku.Poza tym trochę przeszkadzają te filmiki pokazujące,jak Riddick otwiera drzwi,wspina się czy używa stacji medycznej.Jest jeszcze jedna rzecz.Gra jest prequelem do filmów,prawda???Na samym początku musimy wykończyć Jonesa.W takim razie co on potem robi w Pitch Black?????To by było na razie tyle jak na początek.Jak pogram dłużej,to jeszce cos napiszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest prequelem do filmów,prawda???Na samym początku musimy wykończyć Jonesa.W takim razie co on potem robi w Pitch Black?????To by było na razie tyle jak na początek.Jak pogram dłużej,to jeszce cos napiszę.

Czy Ty przeszedłeś tylko trening? Owszem, w nim Riddick skręca kark Jonesowi, ale po ukończeniu szkolenia wracamy przed wejście do Butcher Bay, gdzie zaczyna się właściwa rozgrywka. Jones wciąż żyje i ma się dobrze. Graj sobie spokojnie i oczekuj końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...