Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szymon22

Restart kompa po uruchomieniu

Polecane posty

Witam. Ostatnio gdy chciałem włączyć kompa zaniepokoiła mnie pewna sprawa. Gdy wciskam guzik "power" na obudowie, komputer wydaje się uruchamiać normalnie. Zwykle po kilku sekundach miałem już obraz z tymi wyszstkimi "logami". A teraz po wciśnieciu guzika komp startuje i zachwile restartuje się ponownie. Dzieje się tak za każdym razem gdy chce go włączyć. Zaczeło się tak dziać kilka dni temu.

Parametry kompa:

-Intel C2D E8500

-RAM 2x2GB

-GeForce 9800GTX+

-Zasilacz Chiefect 750W

-2x500GB

-ASUS P5Q Motherboard

-Windows XP + Windows 7

Prosze o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od przeczyszczenia komputera i sprawdzenia, czy wszystkie kable mocno siedzą w gniazdach.

Potem wyciągnij wszystkie niepotrzebne części (dyski, kość RAMu) i spróbuj uruchomić ponownie. Jeżeli masz od kogo pożyczyć kartę graficzną, to ją też podmień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stóóóóóój. To komputer Ci się w końcu włącza? Tyle, że za drugim razem?

Jeżeli tak, to winien jest niemal na pewno albo zasilacz (ale raczej nie u Ciebie - Twój jest dobrej jakości), albo płyta główna. Na pewnym etapie życia nie chcą już czasem wstawać "na zimno". Czasem objawia się to zauważalnymi zmianami na kondensatorach - są napuchnięte albo w inny sposób wyraźnie uszkodzone.

Na wszelki wypadek (gdyby to jednak był zasilacz) zmierz napięcia, jakie generuje. Najlepiej miernikiem, w ostateczności programowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zapomniałem dopisać że te temperatury były mierzone odrazu po uruchomieniu kompa ( z włączonymi kilkoma aplikacjami typu IE, GG, Xfire). Zapomniałem zmierzyć temp. po kilku godzinach "pracy" ale zwykle są one wyższe o około 10 stopni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy raz od zakupu kompa odkręciłem boczną obudowe. Powycierałem troche (głównie podłoge obudowy, dysk, wentylatory i inne półki). Ponadto posprawdzałem wszystkie wtyczki czy dolegają. Niestety problem nadal występuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A godzina tego testu wystarczy ?

Zalecałbym trzy godziny.

Da sięjakoś uruchomiń ten program z pendrajwa ?

Masz na myśli bootowalnego pendrive'a?

Klik - jeśli się nie mylę, to będzie "Download - Auto-installer for USB Key (Win 9x/2k/xp/7)"

Z płytki byłoby wg mnie prościej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałes. Nagrałem i uruchomiłem ten program. Zaczeło się coś odrazu robić więc zostawiłem kompa tylko na 0,5h. Po 35 minutach na dole pisało "Pass complete, no errors, press Esc to continue". Jeśli ktoś chce to moge wrzucić fotke z ekranu.

Co teraz mam zrobić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jedną niepokojącą rzecz. Od 1 gniazda RAMu była taka jakby świecąca się kreska (foto w załączniku- odrazu sorry za fatalne fotki z komy, jutro postaram się zrobić zdjęcia cyfrówką). Jakby coś sie wylało. :/ Ale nic w środku nie capi. Czy to oznacza że muszę wymienić całą płyte główną ? Kondensatory wyglądają według mnie normalnie. Może tylko 1 troche krzywy.

P.S.

Niebieska strzałka-tam jest ta świecąca ścieżka

Zielona strzałka-świecące żółte coś wokół płytki z napisem "niklude" czy coś takiego.

http://img816.imageshack.us/i/p1804112219.jpg/

http://img84.imageshack.us/i/p1804112220.jpg/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...