Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shiharu

Rozwiązany: verifying dmi pool data... i komputer sie zawiesza

Polecane posty

Witam!

Jak się pewnie domyślacie mam problem z moim blaszakiem ;]

Po wczytaniu biosa, na czarnym ekranie (nie wiem do czego służy) pojawia się napis "verifying dmi pool data", który zawsze się pojawia, a po nim ładuje się Windows.

Problem jest jednak taki że nic się nie dzieje. Czekam i czekam i nic.

Czasami pojawia mi się "błąd ładowania systemu operacyjnego", a czasami mam okno wyboru sytemu (normalny system i chyba jakaś konsola, nie pamiętam dokładnie), lub "błąd odczytu dysku"

Próbowałem restartować, resetować, i odłączać od prądu komputer ale nic :(.

Bardzo był bym wdzięczny, jeżeli ktoś byłby w stanie mi pomóc.

Moja konfiguracja:

Windows XP SP3

AMD Sempron 140 2,7GHz

1GB RAM

NVIDIA GeForce 8600GT

2HDD Seagate Barracuda:

60GB (Sytem)

320GB

Płyta główna GIGBYTE GA-M68M-S2P Dual Bios

P.S. Nie znam się na tym ale może można by było zrestartować Biosa, tylko niech mi ktoś powie jak XD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic poważnego się nie stanie - jedynie parametry w BIOSie ulegną kastomizacji (ustawią się na domyślne), w tym godzina z pewnością ulegnie zmianie, to tyle. Jeśli miałeś podkręcony procesor, to jego zegar ustawi się na pierwotną postać.

Przez wyjęcie baterii jeszcze żadna płyta główna nie ucierpiała, nie masz się czego bać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że nie odpowiedziałem, ale przez jakiś czas komp o dziwo sam zadziałał po "a-może-jednak-włączeniu"... ale nie na długo.

Problem oczywiście ten ten sam, a nawet jest drugi bo... nie mogę znaleźć baterii XD.

Od razu mowie że wiem jak to wygląda i gdzie to jest, ale akurat tutaj no po prostu jej niema. Słyszałem o przycisku do przełączania biosów (Dual Bios) ale też go nie mogę znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...