Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Osioł

Problem z panoramiczną roździelczością

Polecane posty

Mam poważny problem ze swoim 20 calowym monitorem firmy ACER.

Otóż, dziś koło południa, przy normalnej pracy, nagle jakiś idiota z elektrowni na chwilę wyłączył prąd, do słownie na dwie sekundy. Gdy mój PC uruchomił się ponownie, nie wiedzieć dlaczego, z rozdzielczości 1680 x 1050 (maksymalna i zalecana na mój monitor), zleciał na 1024x 768. Pewno nic nie było w tym dziwnego gdyby nie to, że wszystkie panoramiczne rozdzielczości w opcjach po prostu znikły! Dodatkowo mogę jedynie wybrać 4 opcje rozdziałki (żadna nie jest panoramiczna), a przy innych monitor twierdzi, że nie wspiera takich ustawień (jak coś przy grach zrobiło się to samo!). Instalowałem najnowsze sterowniki do karty, nic nie pomogło, zainstalowałem starsze, nic, pożyczyłem nawet kabel od innego monitora i także nic nie pomogło. Podłączyłem natomiast monitor do starszego komputera z Gefroce 6600 Titatnium i bez problemowo dał się ustawić na 1680 x 1050.

Jeżeli jeszcze mogę dodać, w właściwościach sprzętu w zakładce monitor, zamiast podać pełną nazwę sprzętu, widnieje teraz ?Rodzajowy monitor inny niż PnP?. Chciałem poszukać sterowników do niego, tylko w tym rzecz, że na obudowie w ogóle nie ma nazwy, a pudło od niego poszło na śmietnik z 2 lata temu.

Także dzieję się tak samo jak podłączę monitor od starszego komputera, także nie wykrywa nazwy tylko widnieje ?Rodzajowy monitor PnP?.

Monitor styka się z kartą Nvidii Geforce GTX 260 i pracuję na systemie Windows 7.

Czy ktoś wie co mogło się stać? : / Bo pracować nie mogę przy tak niskiej rozdzielczości.

Mam nadzieje, że karta graficzna nie została uszkodzona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj i Zainstaluj ponownie sterowniki od Grafiki ;) Powinno pomóc. Ew. zobacz czy z poziomu sterowników NVIDIA da się rozdziałkę zmienić.

Robiłem oba sposoby. Jak próbuję zmienić rozdzielczość w opcji Nvidii to od razu przeskakuję na poprzednią (czyli jak siedzę na tej 1024x768 to na takowej zostaje).

Ylthin, a jak to zrobić w Win7? Bo na XP pamiętam, że było łatwiej, a tu mogę jedynie na właściwości sprzętu popatrzeć.

I jak coś, klikanie "Wyszukaj najnowsze sterowniki" też nic nie pomaga, bo twierdzi, że są aktualne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś kabel w innym gnieździe? Pewnie tak, ale wole spytać ;)

Spróbuj też: PPM -> Rozdzielczość Ekranu -> Ustawienia Zaawansowane i zakładka Monitor.

I odhacz: "Ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlić". Zmień też częstotliwość odświeżania. A potem wybierz natywną rozdziałkę monitora i zobacz jak działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj też: PPM -> Rozdzielczość Ekranu -> Ustawienia Zaawansowane i zakładka Monitor.

I odhacz: "Ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlić". Zmień też częstotliwość odświeżania. A potem wybierz natywną rozdziałkę monitora i zobacz jak działa.

O. Pomogło, zrobiłem jak napisałeś, tylko w systemowych ustawieniach nie mogę ustawić na 1680 x 1050 ale po przez opcje Nvidii, tak. Znów mam 1680 x 1050, choć zobaczę co się stanie jak wyłączę komputer i włączę znów.

Choć pozostaje mankament tego "Monitor inny niż PnP"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, problem nadal trwa, tylko w systemie mogę mieć panoramę po tym małym "oszustwie", natomiast w żadnej grze nie mogę ustawić rozdzielczości 1680 x 1050 : /. Tylko ustawia mi na 4 : 3 pod zwykły monitor....

A jak wybiorę jakąś na ślepo to gaśnie monitor z informacją, że nie wspiera takiej rozdzielczości i kapa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...