Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eldragon93

Rozwiązany: Problem z napędem DVD

Polecane posty

Gość eldragon93

Witam.

Mam problem ze swoim napędem DVD. Otóż od pewnego czasu napęd ma trudności z odczytywaniem płyt. Chodzi mianowicie o to, że gdy umieszczam płytkę w napędzie ta wydaje dziwny dźwięk (jakby ktoś czymś na niej skrobał, czy coś takiego), a lampka napędu rytmicznie miga. Z początku myślałem, że to niektóre płytki miałem uszkodzone, czy coś, bo kilku próbach w końcu udało mi się płytkę odpalić. Tylko, że ostatnio ten problem pojawia się zbyt często i zaczynam myśleć, że coś jest nie tak z napędem. Bardzo proszę o pomoc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem jest zanieczyszczona soczewka (lub rozregulowana).

po rozebraniu napędu można go przeczyścić przy użyciu suchego patyczka do czyszczenia uszu.

w zasadzie nie kalibrowałem nigdy napędu laptopowego, jednakże zasada działania ta sama, więc może i tę operację da się przeprowadzić.

w 5" napędach dvd urządzenie kalibruje się jednym z dwóch potencjometrów (śrubek :) ) - jedna odpowiada za laser CD a druga za DVD.

kręcimy delikatnie i wkładamy płytkę - najlepiej na zasilonym i podpiętym do PC napędzie - po czym w razie potrzeby powtarzamy.

kręcimy po troszeczkę!

jak nie czujesz się na siłach zanieś napęd do serwisu i poproś o czyszczenie i kalibrację soczewek (obydwu ! ) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

Ok, czyli w moim przypadku będę musiał zanieść całego lapka ;) Sam nie będę eksperymentował ;) A nie wiesz może, ile takie cuś może kosztować? Co prawda mam jeszcze gwarancję, ale chciałbym wiedzieć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

Ok, wielkie dzięki za pomoc... Właśnie dlatego zapytałem, żeby uniknąć takich nieprzyjemnych cziterów ;) Jeszcze raz dzięki i chyba temat na razie można zamknąć ;)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...