Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iZnoGouD

Szukam porad jak złożyć od podstaw komputer

Polecane posty

Ten pierwszy poradnik jest z lekka nieprawidłowy - składając komputer z aktualnie dostępnych podzespołów montujemy najpierw procesor z chłodzeniem na płycie a dopiero później przykręcamy to do obudowy. Wyjątek stanowią obudowy z otworem na wysokości procesora, jednak obecnie większość obudów nie posiada tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym raczej zdania że większość obudów posiada otwór pod backplate (nawet tanie Thermaltake V3/V4 czy CM Elite 370/430 to mają), ale trzeba mieć na uwadze że otwór nie zawsze musi pasować. Dobrym przykładem jest moja CM692 - niby otwór jest i ma odpowiednią wielkość, ale przy montażu chłodzenia wyszło na jaw że otwór jest lekko przesunięty względem socketu i dwie śrubki wypadły na krawędzi otworu. Po kilkunastu minutach męczarni z dokręceniem śrubek (ile razy mi gumowa podkładka wypadała, ech...) dałem sobie spokój i wyjąłem płytę.

Przy czym ta powyższa dyskusja dotyczy tylko chłodzeń mających backplate. Te które nie mają (czyli box i inne popierdółki w stylu Spartana, itp.) to wszystko jedno jak się je montuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...