Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Reaperius

Hałaśliwa karta graficzna

Polecane posty

Witam, od dwóch lat posiadam kartę HIS Radeon HD 4850 512MB. Niestety, ostatnimi czasy stała się głośna, ba, głośna to mało powiedziane. Zachowuje się jakbym podpiął do komputera kosiarkę. Kupiłem nawet sprężone powietrze i przeczyściłem wszystko w komputerze dokładnie. Mimo to, hałas się utrzymuje i pokonuje nawet głośność muzyki, więc jest niepokojący i denerwujący.

O co może chodzić? Jak była nowa była niemożliwie cicha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś się ze sterownikami stało? Spróbuj je przeinstalować. Ze swoją kartą miałem kiedyś podobną sytuację. Gdy włączam kompa, to wentylator pracuje na najwyższych obrotach, dopiero po kilku sekundach się uspokaja. Kiedyś się nie uspokoił i wył cały czas. Nowe stery załatwiły sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, miałem niedawno robiony format a problem był jeszcze przed nim więc to raczej nie stery. Nie wiem, przy włączaniu buczy niesamowicie, potem to jest bardziej takie jak to nazwać.. terkotanie? Czasem się uspokaja i jest cichutka, ale zazwyczaj jednak daje o sobie znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to dokładnie wersja tego HIS 4850?

Jeśli z takim chłodzeniem:

http://image.ceneo.pl/data/products/1918258/product.jpg

to po pewnym czasie wentylator po prostu zaczyna głośno bzyczeć, łożyska po prostu już są na nic. Pozostaje zmiana tego wentylatora, albo zmiana całego chłodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...