Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smarek123

Dziwne przegrzewanie się procesora.

Polecane posty

Gość smarek123

Witajcie. Wczoraj malowałem całą obudowę na czarno, dzisiaj powsadzałem wszystko w obudowę, odpalam kompa, patrze a temperatura procesora 89*C, a AUX: 72*C. Temperatury sprawdzałem w Speed Fanie. Zdejmowałem jeszcze radiator i czyściłem sprężarką. Pod radiatorem jest zeschnięta pasta termoprzewodząca i na procesorze tak samo. Może to wina tego ? Wyczyścić tą pastę czy muszę kupić nową i nasmarować ?

Procesor: Intel Pentium 4 3.06Mhz, Chłodzenie również intela (takie okrągłe, na 4 zaczepki. Czy do tego chłodzenia musi być pasta termoprzewodząca ? Przed tym miałem temperaturę w stresie ok. 58*C. Co to jest to AUX ? Trochę się boję że coś jest nie tak :(. I ta jedna zaczepka jest taka luźna.

CPU: 89

AUX: 72

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie nałożyłeś nowej pasty po zdjęciu radiatora to nic dziwnego że się przegrzewa. Koniecznie zmień pastę (wyczyść starą i posmaruj nową) a wszystko wróci do normy. Chłodzenie musi się trzymać na wszystkich zaczepach.

AUX to generalnie jakiś czujnik na płycie głównej, z naciskiem na słowo "jakiś". Nikt nie wie gdzie się on znajduje i co w ogóle mierzy - jego wskazania możesz z czystym sumieniem olać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie każda da radę, ale jak już kupować to dobrze by było wziąć coś dobrego (tym bardziej że różnice w cenie są minimalne). Najlepiej to by było jakbyś się zorientował co mają na stanie i napisał na forum, zobaczymy czy coś się nadaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smarek123

Kupiłem strzykaweczkę pasty za 12 zł, wyczyściłem procesory i radki w obu kompach i nałożyłem pastę.

Na pentiuma 4 wylałem spirytus, ale od razu wysuszyłem i działa więc chyba nic nie powinno sie stać prawda ? Bo spiryt nie woda i wyparuje :P

Temp. wynosi ok. 47*C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...