Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CiemnyJa

asus 1015pn i Optimus

Polecane posty

Witam!

Niedawno zainwestowałem w Netbooka Asus 1015pn. Komputerek nie miał na pokładzie systemu, zainstalowałem więc swojego Windows 7. Trzeba było wtedy jeszcze oczywiście ściągnąć wszystkie sterowniki od urządzeń, co również zrobiłem. I tu pojawia się problem.

Na początku sterowniki na stronie Asusa do zintegrowanej karty GMA 3150 w ogóle nie chciały działać, przez co bateria bardzo szybko się rozładowywała. Zainstalowałem więc najnowsze sterowniki Nvidii z ich stronki + sterowniki do GMA 3150 ze strony intela. I niby działa - wygląda na to, że karty przełączają się pomiędzy sobą. Problem w tym, że robią to trochę bez sensu. Na przykład: mam otwartego Worda, system pokazuje, że zostało mi jeszcze 10 godzin pracy na baterii, natomiast za 15min, po zminimalizowaniu pare razy Worda, otworzeniu paru PDF'ów itp, system nagle pokazuje, że zostało już tylko 5 godzin, a z otwora wentylacyjnego po lewej stronie dmucha cieplutkie powietrze...

Moje pytania:

- nie widzę w ogóle żadnego interfejsu Optimusa, czy czegoś w tym stylu. Nie mam jak ręcznie wybrać, która karta ma działać w danym momencie. Mogę tylko zmienić "kartę preferowaną" w panelu Nvidia. Czemu? Sterowniki Nvidii : 267.76 Sterowniki Intela: 15.?12.?75.?50.?7.?2230 (pierwze z góry wzięte z tej strony http://downloadcenter.intel.com/SearchResu...AE+GMA+3150%29)

-czy mogę gdzieś kompletnie wyłączyć kartę Nvidii? Np.: żeby podczas pracy na baterii w ogóle się nie uaktywniała.

- nie jestem pewien, czy obie karty nie pracują przypadkiem jednocześnie. Mam takie wątpliwości, ponieważ SIW pokazuje mi coś takiego: http://img846.imageshack.us/i/siw.jpg/ (2 razy karta GMA? może to przez to, że najpierw instalowałem stery od Asusa a potem bezpośrednio od Intela?)

z góry dziękuję za pomoc i proszę o pomocne odpowiedzi : )

EDIT:

dziwna sprawa...Nvidia optimus tools pokazuje cały czas, że ich GPU jest wyłaczony, nawet kiedy ustawiłem w panelu Nvidia by sugerowaną kartą był właśnie ION i ewidentnie był, bo praca na baterii spadła do 3h. Czy może mam jakąś złą wersję sterowników? Na necie piszą, że sugerowane to 259.12

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...