Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pierre

Stary procesor nie rozpoznawany?

Polecane posty

Nie jestem pewien czy jeśli system się uruchamia bez problemu, to czy można mówić o nierozpoznawaniu ale... np. po kliknięciu prawym na Mój komputer i właściwości widnieje tam tylko ogólna nazwa: Geniuine Intel Procesor, a w menadżerze urządzeń w ogóle nie ma zakładki 'procesor'. Inne urządzenia są tam wyróżnione.

Istnieją jakieś sterowniki do procesora? :smile:

Nie pytałbym gdyby nie to, że gry chodzą bardzo słabo na tym kompie a te które odpalam powinny chodzić bez najmniejszych zacinek.

Celeron 600, 128 ram, Geforce 2 mx 400, zasilacz chieftec300W, Win98 PL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry z lat 1999/2000, czyli wtedy gdy taki zestaw był kombajnem. :smile: Nie sądze zeby to był problem z biosem, żadnych pisków ani innych zwisów system nie zalicza. Bardziej na linii procesor-grafika, stąd pytanie czy jeśli procesor nie jest dokładnie rozpoznany, to czy może nie obsługuje wszystkich funkcji (gry w 2D np. RollerCoasterTycoon, chodzą bezbłędnie, w 3D już tną mocno na niskich detalach, co jest absurdem) Po wymianie grafiki na TNT2 i formacie to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to da, że 98 to król niebieskiego ekranu. że wydajnością ustępuje w2000 (przy takiej samej konfiguracji sprzętowej)

bios z kolei wpływa na obsługę i rozpoznawanie procesorów.

zdenerwowany jestem i dlatego wychodzę na pole. róbta jak chceta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie uważasz, że nie działa grafika, bo ja niczego takiego nie widzę?

Jeśli procesor nie jest poprawnie wykryty, to pewne funkcje nie są aktywne. W stanie obecnym procesor jest traktowany jako zwykły procesor x86 bez dodatkowych instrukcji, rejestrów itp. Czyli z rzeczy bardziej podstawowych nie ma np. MMX.

Z jaką płytą główną mamy tu do czynienia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Dokładnie tak jak napisałeś - procek jest wykrywany w stanie "surowym", jako x86 Intel.

Co do płyty, to no właśnie obawiam się czy to nie problem z jej kompatybilnością. Pierwotnie wszystko działało bezbłędnie na płycie GA-6vx7+, niestety do czasu jej uszkodzenia, bo się na niej nie uruchamiał system. Obecna płyta to GA-60XE i tak jak pisałem system chodzi, ale z grafiką 3D jest słabo - sprawdzałem na 2 sprawnych kartach graficznych(TNT2, GF2mx), stosując na zmiane stare sterowniki(oryginalne z płytki, 99 i 01) z nowszymi detonatorami ze starszej płyty cda (2002).

Stąd moje podejrzenie na procesor, który jak właśnie napisałeś nie zostaje "do końca" rozpoznany :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK w jakiejś konkretnej (starszej) wersji ten CPU-z?

Na starej płytce cda znalazłem program diagnostyczny WINtercooler 4.7 - może go kojarzycie- w każdym razie on też pokazał procesor jako x86 intel stepping bodajże B3 i tyle, czyli ogólne bardzo informacje.

Niestety CPU-Z w wersji 1.57 nie chce zainstalować się pod Windowsem 98 SE :dry:

Jakie wersje są obsługiwane, ktoś wie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :happy:

A jednak program wszystko rozpoznał bez błędu. Dokładnie: Intel Celeron 566 Mhz. Zwróciłem specjalną uwagę na okienko "Instructions" i jest tam wyróżnione SSE, MMX.

Niestety nie bardzo mam jak przenieść plik raportu z jednego komputera na drugi :laugh: tak więc jeśli jest konieczność podania więcej informacji to jestem gotów przepisać je Wam :laugh:

Aha, no i jeśli CPU Z rozpoznaje ten procesor to właściwie co to oznacza skoro system go nie wykrywa w pełni no i dalej nie działa dobrze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ta płyta obsługuje ten procesor. Przy starcie bios płyty bez problemu go rozpoznaje: wyświetla nazwę, taktowanie, mnożnik itp. Bios jest z kwietnia 2002, czyli spokojnie te procesory były w obiegu; na moim jest naklejka z 04.2000.

Z gier, które chodzą płynnie: Worms 2, Rayman 1, GTA 1, Diablo, wspomniany Roller i Larry 7 PL.

Tną: Tomb Raider I (!), Quake 1, TR IV, MDK2 PL, Messiah PL, Need For Speed III, Deus Ex, Dethkarz - czyli wszystkie gry w 3D jakie uruchamiałem :smile: Wszystkie wymienione to oryginalne płyty.

Aha no i zapomniałem. Nie próżnowałem :tongue: i pożyczyłem w zeszłym tygodniu od kolegów 2 procesory. Celeron 700 MHz FSB 66, Pentium III 733.

W piątek całe popołudnie chodził komp na tym pierwszym i nic, bez zmian.

Wczoraj włożyłem Pentium i cały dzień testowałem gry, też bez zmian, ale co ciekawe gry jakby NIECO mniej się zacinały, ale i tak w 800x600 zdarzają się zwolnienia absurdalne, tak jakby tam było Voodoo1 a nie GF2 i PIII :laugh:

Przed każdą zmiana procesora formatowałem wysztko i instalowałem nowe sterowniki. To tyle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...