Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bazylov

Rozwiązany: Pomoc w zakupie routera.

Polecane posty

Moj obecny router się psuje (lagi, dc itd). Nie chce płacić sporych sum za router ktore proponuje mi dostawca internetu (no i poprzedni okazal sie szmelcem). Tak wiec mysle czy jest jakis fajny tani router ktory byscie polecili. Co do potrzebnych informacji:

1. Niestety nie moge przeznaczyc za duzo pieniedzy. Najlepiej by bylo cos w okolicach 100-120 zł, maksymalnie 150zl ale to juz w ostatecznosci.

2. Moim dostawcą jest ost.net, taka regionalna firma.

3. Internet ma szybkosc 4mb.

4. W sieci bedzie dzialac 4 komputery, wszystkie beda laczyc sie z nim poprzez wifi, tak wiec nie potrzebuje gniazd rj45.

5. Obecnie uzywam:

http://www.ceneo.pl/4559666s

Za bardzo nie ogarniam sieci, wiem tylko ze po prostu jest polaczenie przez kabel do domu, w domu mam splitter ktory dzieli to na 2(o ile dobrze pamietam drugi byl uzywany do telefonu domowego, jednak telefonu juz nie mam wiec pewnie jest to niepotrzebne). Jeden z kabli z splittera idzie do routera.

6. Fajnie byloby dzielic lacze w zaleznosci od wlaczonych komputerow w sieci (czyli jak np. sa dwa kompy wlaczoe to oba maja po 2mb), ale o ile dobrze slyszalem to takie mozliwosci maja tylko routery z wyzszej polki, czyli nie w moim przedziale cenowym.

Glownie zalezy mi na cenie i bezawaryjnosci. No i zeby taki router ogarnial, a nie ze 3 osoby nagle zaczna cos robic na internecie i zacznie sie rozlaczanie/ogromne lagi rzedu 10 sek. Obecny router dawal sobie rade przez jakies 2 lata, po czym po prostu zaczal sie psuc. Router moze byc nawet zeby wytrzymal te pol roku-rok a potem moge kupic kolejny.

Nie jestem tez pewien co do sily takiego routera, 1 komputer jest dosyc daleko od routera i jest oddzielony sufitem, ale przy obecnym routerze ten komputer lapie podobno 70-80% sily sygnalu, wiec watpie zeby inne routery byly slabsze. Ale to tylko moje domysly.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o tym?

http://www.apollo.pl/store/show_detail/36833

Bardzo tani i wydaje sie dobry. Brakuje tylko QoS ale mozna jakos bez tego przezyc (obecnie i tak nie uzywam mimo ze mam).

A dobra juz nic, ten nie ma adsl.

A np. ten?

Ten co podal poltan jest spoko ale w moim miescie 135zł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...