Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kruzd

Dziwny problem

Polecane posty

Witam

Od czasu do czasu mam pewien problem, mianowicie gdy włącze komputer to wyskakuje mi komunikat o braku podłączonego kabla sieciowego. Choć pół godzinny wcześniej było wszystko w porządku. Nic na to nie pomaga: restart fizyczny routera, resety komputera, reinstall sterowników od karty sieciowej, przywrócenie ustawień BIOSu. Nic kompletnie nic.

Poza jedną dość dziwną rzeczą. Gdy wyłącze komputer z listwy po prostu odetnę zasilanie to gdy uruchomię komputer wszystko o dziwo działa. Zdarzyła mi się taka sytuacja już 2-krotnie, raz nawet posunąłem się do reinstalki Okienek co i tak nie pomogło.

Tylko właśnie wyłączenie listwy.

Czy ktoś wie czym jest to spowodowane??

Trochę configu podam:

Livebox TP jako router

Komputer był modernizowany 4 miesiące temu więc nie sądze by to on był problemem.

Zasilacz Fortron 400GHN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro reinstalacja systemu oraz sterowników nic nie dała problem wygląda na ten, natury mechanicznej. Być możesz uszkodzona jest karta sieciowa. Proponuję zacząć od sprawdzenia połączenia na innym kablu sieciowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc sprawdziłem sobie kabel testerem i wszystko jest w porządku. Poza jednym małym szkopułem. Mój kabel od komputera do router jest scrossowany :huh:. Takiego kabla nie używa się przecież do łączenia między routerem, a komputerem, ponieważ wymiana następuje innymi liniami niż w połączeniu K-K w którym stosuję się crossy.

A jednak internet działa.

Powoli myśle, że jednak to coś z Liveboxem musi być nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie urządzenia same potrafią sobie odwrócić pary. Zalecany jest kabel "na wprost" lecz większość obecnych urządzeń ze scrossowanego kabla zrobi sobie "na wprost". Może też to być wina routera więc jeśli masz możliwość to sprawdź działanie na innym urządzeniu tego typu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...