Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Karolw97

Problem z routerem

Polecane posty

Mam router D-link Dir-300. Mam taki problem: mój NAT jest ograniczony, przez co nie mogę grać w niektórych grach w multi, niektóre MMO mi nie działają albo np. nie mogę być hostem. Gdzieś wyczytałem, że muszę skonfigurować router. No to robię tak jak pisało: loguję się na routera przez przeglądarkę. Ale nie wiem co dalej mam zrobić. Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc: GG: 260850001

Oczywiście tutaj też możecie napisać. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj numery portów w Google i wpisz je w miejsce Public Port. W Name wpisujesz dowolną nazwę portu. W IP Address wpisujesz lokalny adres IP przydzielony do twojego komputera. W Traffic Type wybierasz TCP/UDP (ew. jeśli masz opcję to Both) w zależności od portu (gdy znajdziesz porty w Google dla danej gry będzie napisane, który port jest TCP a który UDP).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Mam jeszcze trzy pytania:

Co mam wpisać w takim razie w private port?

Czy strona, którą mi podałeś wcześniej też może mi służyć do wyszukiwania portów gier?

Czy jeżeli podaje jakąś grę na konsolę to mam wpisać numer IP mojego peceta czy konsoli (w ogóle konsola ma swój IP?)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam wpisać w takim razie w private port?

Również port gry.

Czy strona, którą mi podałeś wcześniej też może mi służyć do wyszukiwania portów gier?

Tak, właśnie po to ci ją podałem gdyż są tam podane tytuły gier.

Czy jeżeli podaje jakąś grę na konsolę to mam wpisać numer IP mojego peceta czy konsoli (w ogóle konsola ma swój IP?)?

Podajesz numer IP konsoli. Każde urządzenie podłączone w sieć (w tym wypadku do routera) ma swój wewnętrzny IP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...