Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kameleo77

Ekran wyłącza się!

Polecane posty

Witam.

Mam pewien problem. Otóż podczas gry w Crysisa 2 oraz Bad Company 2 gdy przez dłuższy czas (k. godziny) gram na FULL detalach to nagle na ekranie pojawia się wiadomość "Brak Sygnału" i czasem na karcie graficznej wentylator włącza się na maks. prędkość. Po restarcie komputera jak sprawdzałem temp. to na karcie miałem zaledwie 55-60 stopni, a na procku (66-70). Wydaje mi się, że wyłącza się z powodu wysokiej temperatury procka, ponieważ jak na tą kartę temperatura nie jest wysoka. Jak podkręcałem chłodzenie na 50% (AMD Overdrive) to karta nie przekraczałą 55 stopni, ale za to procek dochodził do 75... Więc się zastanawiam czy kupić sobie chłodzenie na procka? Czy może to wina czegoś innego?

Mój Sprzęt:

Procesor: Intel Core i5-750 @ 2.67Ghz

RAM: 4GB DDR3 GOODRAM

Karta Graficzna: Radeon HD 6970

Płyta Główna: Foxconn P55MX

Zasilacz: NOX 600W (URANO)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co bym zrobił z tym kompem to wymienił tą bombę udającą zasilacz.

Forton FSP400-60GHN po mimo 200W mniej w nazwie jest od twojego lepszy,więcej mocy realnej(min. na lini 12V z, której biorą prąd karta graficzna i procek!), ponieważ ma sprawne zabezpieczania i lepszą sprawność.

Ale zanim to zrobisz przeprowadź test programem OCCT dla CPU i GPU na co najmniej godzinę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie rzucałbym się od razu na nowy zasilacz. NOX Urano jest zrobiony przez Super Flower - może i kiedyś nie był to jeden z liderów jakościowych (teraz już jest*), niemniej nie demonizowałbym ich produktów. Poza tym warto sprawdzać co się pisze, bo NOX jest o 72W mocniejszy na linii 12V :P

Przed zakupem podłączyłbym jakiś inny zasilacz do tego komputera by się upewnić że to jest przyczyna.

* jak ktoś nie wierzy to niech poczyta recenzje Kingwin Lazer Platinum 550W... nie ma na niego mocnych - ten zasilacz się śmieje w twarz choćby takiemu Seasonicowi X/Corsairowi AX :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po restarcie komputera jak sprawdzałem temp. to na karcie miałem zaledwie 55-60 stopni, a na procku (66-70)

Jeżeli te 66-70 stopni było w spoczynku, to ja zacząłbym od sprawdzenia chłodzenia procesora (czy dobrze leży i nie zakurzone).

@BladyPiter:

Akurat NOX to nie bomba, a poza tym HD6970 potrafi max. uciągnąć ok. 290W (klik), zatem z tą 400-tką byłbym bardzo ostrożny.

Inna sprawa, że mocą na 12V to on nie grzeszy (klik).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie standardowe.. A zagladalem do niego jakies 2tyg. temu kiedy zmienialem karte i bylo czyste.

Na 99% kupie chłodznie.

Czy takie chłodzenie wystarczyłoby żeby schłodzić ten procesor? Czy moze polecalibyscie cos lepszego?

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...CPU_Cooler.html

+ pasta: http://www.komputronik.pl/index.php/produc...ver_5_3_5g.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...