Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sebi1295

Problem z komputerem;

Polecane posty

Gość sebi1295

Podczas grania w niektóre gry ekran robi się czarny i wyskakuje ,,no signal".Czasami po chwili się odwiesi a czasami trzeba zresetować system. Lecz teraz, dziś podczas grania 2 razy wyskoczyło ,,Input not supported" i to samo tylko reset. O dziwo podczas przeglądania neta raczej się tak nie robi, no co najwyżej raz na 2 dni. Wiem że zasilacz do [beeep] i karta też może siadać więc postanowiłem że z odrobiną szczęścia mógłbym zdobyć kasę na wymianę tylko chcę wiedzieć na 100% czy jeśli wymienię te części to problemy ustaną.Liczy się każdy grosz i proszę doradzenie w zakupie, a może jakieś inne typy?

Specyfikacja:

-PROCESOR: AMD Sempron 2800+ 1,6 GHZ

-RAM: 1 GB RAM DDR 1, GOODRAM

-PŁYTA GŁÓWNA: AsROCK K8NF6G-VSTA

-KARTA GRAFICZNA: Radeon x1300/1550 series, 256 mb.;

-ZASILACZ: razem z obudową Cobra Tracer, 400W

Proszę o szybką pomoc.

Edit: A może wystarczy wymienić sam zasilacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój zasilacz tak czy siak kwalifikuje się do wymiany, gdyż stanowi zagrożenie dla sprzętu. Kupno porządnego zasilacza wywaleniem kasy w błoto nie będzie. Tym bardziej, że jeśli kupisz jakiś lepszy (np. Fortrona GHN 400W) będziesz mógł go wykorzystać w nowym kompie.

100% gwarancji na ustanie wszystkich problemów po wymianie zasialcza dać nie mogę, ale ich liczba i częstotliwość występowania powinny się zmniejszyć.

Tak na marginesie - komunikat "Input not supported" może oznaczać problemy z odświeżaniem ekranu (np. w opcjach gry ustawione jest za duże).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość sprawdzenia czy karta jest sprawna?

Jest. Najprościej jest włożyć ją do innego kompa.

Można też przeprowadzić test stabilności (OCCT ub Furmarkiem), ale na słabym zasilaczu lepiej go nie wykonywać.

A i czy ten zasilacz to można samemu zamontować?

Nie ma przeciw temu żadnych przeciwwskazań. Trzeba tylko przed wyjęciem starego zapamiętać jak były poprzyczepiane kabelki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabli jest dużo. Bardzo. Za dużo nawet - załatw sobie coś do ich związania, żeby się nie pałętały po obudowie.

Podpięcie ich natomiast jest już bardzo proste i odbywa się w myśl zasady "pasuje? To wkładam". Zepsucie czegokolwiek jest bardzo trudne i o ile nie wpadniesz na jakiś wybitny pomysł w stylu przycinania kabla żeby pasował i zasilacz w momencie instalacji nie będzie podpięty do prądu to nic nie stanie się ani Tobie, ani Twojemu komputerowi.

Po podpięciu warto się upewnić dwa razy, że wszystko podpięliśmy (rozejrzeć się, czy gdzieś nie ma wolnego wejścia w którymś z podzespołów) - ja szczególnie często zapominam podpiąć płytę główną i potem spędzam miły wieczór zastanawiając się, co nie działa i dlaczego.

Zależy. Dysk potrzebuje prąd (jedno wejście), napędy optyczne potrzebują (znowu jedno), płyta główna potrzebuje (chyba zawsze jedno, acz nie jestem pewien), karta graficzna czasem potrzebuje (od zera do dwóch), karty dźwiękowe czasem potrzebują (te pod PCI-E mogą mieć jedno wejście) - to z tych najczęstszych podzespołów. Dodatkowo będziesz musiał podpiąć jeszcze wentylatory (nie zawsze) i system chłodzenia (o ile masz jakiś bardziej wyrafinowany).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Witam.Obecnie nie mam kasy bo miałem wydatki ale za miesiąc zasilacz będzie już wymieniony.Nie włączam żadnych gier ani bardziej wymagających programów tylko siedzę na necie.Mam nadzieję że ta bomba nie wybuchnie.Jednakże proszę o nie zamykanie tematu gdyż nie wiem czy nie będę potrzebował pomocy przy montażu tejże części czy (TFU!) spraw dotyczących nadpalonej Karty Graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi "zasilaczami" jest tak, że "nie znasz dnia, ani godziny". Może jeszcze latami chodzić bez problemów (sam kiedyś miałem kompa zasilanego Codegenem, chodził spokojnie przez 8 lat), może też wykitować za kilka dni przy włączeniu kompa. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Najbardziej boję się tylko tych kabli.Może na necie są jakieś poradniki czy coś bo szukałem i nic.Jest coś takiego?

PS.:A i jeszcze jedno, oby tylko karta nie była uszkodzona, mam jeszcze pomysł że gdybym wymienił zasilacz i problem (TFU!) nie zniknął to wymienić stery od karty.Bo na razie na Omedze jadę.A z tymi sterami to dziwna sprawa była.Mianowicie chciałem zmienić i tamtych starych nie mogłem usunąć, wyskakiwało ERROR INITIALIZING, no to Ghost mi napisał żebym zainstalował te nowe i one się nadpiszą.Tak zrobiłem ale gdy teraz z ciekawości wziąłem usuń na tamte to wraz ten ERROR.Można je za to chyba usunąć Driver Cleanerem, mam nadzieję.Jakie stery byłyby najlepsze dla mojego Radka?

PS2.: http://www.techplanet.pl/produkty/zasilacz...300w,13800.html

A i czy to na pewno dobre będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem jest bezpieczne. Nic nie płacisz. Po założeniu konta zwykłą pocztą dostajesz kod potrzebny do pełnej aktywacji konta, ale nie jest to wymagane do kupowania (sporo ludzi dopuszcza do aukcji osoby bez pełnej aktywacji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

A i jak wyglądają zakupy? Czy te zasilacze co mi podałeś pochodzą ze sklepów?Proszę o odp.Biorę normalnie dodaj do koszyka i git czy jeszcze muszę coś robić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

1.Właśnie sobie przypomniałem że kiedyś (2008r.) założyłem konto na allegro tylko nie aktywowałem kluczem.No to sobie myślę muszę je usunąć, i zgłosiłem do zamknięcia, pisało że wniosek zostanie rozpatrzony.Bo po co mi dwa konta.Czy konto może nie zostać zamknięte?(tu: ,,zostanie rozpatrzony").Proszę o odp.

2.Czy mogę się nie obawiać o jakieś problemy związane z jakimiś płatnościami czy czymś.Ostatnio tyle o tych oszustwach.

3.Czy zakupy mogę robić, jeszcze zanim dostanę ten list z kodem aktywacji konta?

4.W tej propozycji zasilacza, (yoyo), widzę że sprzedawca ma 6 negatywów.O co chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem jak to jest z zamykaniem konta.

2. Jeśli się kupuje od dobrego sprzedawcy to nie powinno być problemów.

3. Można.

4. Nie 6 a 4. Negatywy pochodzą sprzed paru lat i jest ich bardzo mało w stosunku do pozytyów, więc bym przymknął na nie oko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

OK., dzięki, ale najbardziej nęci mnie to zamykanie konta, abym nie miał potem problemów (po latach przychodzi jakiś rachunek), może mógłbyś zapytać brata czy coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Szukałem i piszą tylko że zgłaszam ten wniosek.Nie wiem zdaje mi się że chyba jak chcę zamknąć konto to mają mi zamknąć? A co z tymi sterami?Pisałem na poprzedniej stronie.Przeczytaj posta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potrafisz myśleć, to z zakupami przez Allegro nie powinno być problemu. O wszystkim przeczytasz w pomocy: KLIK

(po latach przychodzi jakiś rachunek)

Jak to sobie wyobrażasz? Za co ten rachunek?

Jeżeli nie masz już żadnych pytań w sprawie doboru części, to daj znać. Wątek o zakupach przez Allegro możesz założyć w dziale Internet i Sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...