Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pietrzyk18

Zawiecha i reset!

Polecane posty

Mam pewien problem i nie wiem jak go rozwiązać. Otóż jak włączę grę to po chwili grania obraz się zawiesza i po kilku sekundach komputer się resetuję. Nie dzieję się tak cały czas(no i to mnie dziwi, bo jeśli coś jest popsute to powinno cały czas nie działać). Za drugim lub trzecim razem załapie i gra się normalnie. Nie mam pojęcia co to jest. Komputer jest nowy no i już się zaczynam denerwować. Dziś zrobiłem format i zainstalowałem winde na nowo. Przy ocenie wydajności przy sprawdzaniu directx3d cos tam cos tam znowu komp sie zresetował. Po uruchomieniu ponownie poszło. Oto podzespoły liczę na pomoc.

CPU: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/

Układ chłodzenia: Xigmatek Gaia SD1283

GPU: Zotac GeForce GTX 460 AMP!

RAM: Patriot 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Sector 5

MOBO: AsRock 770 Extreme3

HDD:Seagate Barracuda 500GB SATA2 (ST3500418AS)

Napęd: SAMSUNG SH-S223C BULK

CASE: Aerocool VS-9

PSU:Corsair 500W [CMPSU-500CXEU]

Tak w ogóle to dodam, ale pewnie to nie wina tego, że chwilowo podłączony mam pod przejściówkę VGA stary monitor CRT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temperatury w spoczynku i podczas gry. Możesz do tego użyć programu HWMonitor.

Ściągnij program HDTune i daj screena zakładki Health. Rozszerz okno tak by się zmieściła cała tabela na screenie.

Można też przeskanować pamięci programem Memtest86+, choć to raczej nie ich wina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temperatury w spoczynku i podczas gry. Możesz do tego użyć programu HWMonitor.

Ściągnij program HDTune i daj screena zakładki Health. Rozszerz okno tak by się zmieściła cała tabela na screenie.

Można też przeskanować pamięci programem Memtest86+, choć to raczej nie ich wina.

Podczas gry nie sprawdzę bo już nie odpala za każdym razem tylko zawiesza się i po kilku sekundach resetuje.

Spokój:

http://img837.imageshack.us/i/spokojh.jpg/

W HDtune zrobiłem dwa bo nie moglem rozszerzyć okna:

http://img153.imageshack.us/i/hdtune1.jpg/

http://img218.imageshack.us/i/hdtune2.jpg/

Memtestem na razie nie sprawdzę bo nie mam płytki żeby go nagrać i uruchomić

Myślę, że lektura tego może trochę pomóc - klik.

Nie pomogła za bardzo. Bawiłem się ze sterownikami bo to niby ich wina tak gdzieś czytałem ale nic nie dało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość 1 atrybutu BC wskazuje na problemy z zasilaniem dysku. Sprawdź, czy z kabelkiem zasilającym dysk jest wszystko w porządku i dla pewności zmierz zasilaczowi napięcia miernikiem.

Hmm no kabelek niby siedzi dobrze. A co do zasilacza to nie sprawdzę bo nie mam miernika niestety. A czy może to być wina listwy mojej. Cały czas lampka miga w nim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok chyba już po problemie. Zauważyłem że miałem jakieś sterowniki Ati Catalyst zainstalowane(a przecież nie mam nic z ati?). Po ich usunięciu, wszystko ładnie jak na razie chodzi. Pewnie to kłóciło się z jakimiś sterownikami i przez to były BSOD'y

Po wielu testach stwierdzam, że problem rozwiązany. Jak by ktoś miał podobny problem niech sprawdzi czy nie ma jakichś kolidujących ze sobą sterowników. Temat do zamknięcia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...