Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krzys6e

Słaba wydajność kompa w grach z serii Total War i wysokie napięcia

Polecane posty

Witam. Konfig mojego kompa w sygnaturce.

I sprawa:Podczas gry w gry z serii Total War(obojętnie czy to Rome, czy medieval, czy empire) mam strzaszne lagi. Dziwi mnie to, bo te gry są stare i powinny śmigać.

II sprawa: HW monitor pokazuje bardzo wysokie napięcia (chyba). Teraz podczas przeglądania neta jest tak

Ma ktoś pomysł czym jest to spowodowane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcia są nieco za wysokie, ale programowe odczyty napięć są często niedokładne. Zmierz napięcia miernikiem elektrycznym.

Poza tym widzę że odblokowywałeś rdzenie lub pamięć L3. Wyłącz odblokowywanie (inaczej nie działają czujniki temperatury) i zmierz temperatury procesora pod obciążeniem - być może się przegrzewa.

Ściągnij program HDTune i daj screena zakładki Health. Rozszerz okno tak by się zmieściła cała tabela na screenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nanowaty: na screenie 12V jest ewidentnie ponad normę i jeśli je potwierdzi miernik to trzeba będzie coś z tym zrobić... bo to zdrowe dla sprzętu nie jest. A 5V to już totalny kosmos, jeśli takie jest naprawdę to w SMARTcie powinno być widać tego efekty (po to też pytam o screen z HDTune).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@org lagi mam w bitwie. W napoleonie musiałem zmniejszyć sobie detale do średnich i skale jednostek na najmniejszą żeby jako-tako wygodnie grać.

Screen z HD tune

Edit: Alleuja!!! Ustawiłem w Medievalu koligacje na 2 rdzenie, urochomiłem w trybie zgodności z XP i sie nie zacina! Tylko teraz kamera chodzi takimi ,,skokami" małymi i podczas jej ruchu na teksturach chodzą takie ,,mrówki". Wogóle jakoś dziwnie to troche wyglada. Coś wam mówi ten screen z HD tune?

Odświeżam, została jeszcze sprawa z napięciami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...