Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bartek9401

ASUS EN 9600GT - problem z temperaturą

Polecane posty

Witam. mam problem z kartą podana w temacie. Posiada ona oryginalne chłodzenie glaciator (wentylator). No wiec dzisiaj zabrałem się za jej czyszczenie. ściągnąłem cały moduł chłodzący, oczywiście pasta(a raczej to co z niej zostało) była zaschnieta, wytarłem tylko z kurzu i założyłem z powrotem. No i wszystko normalnie chodzi, tylko że włączam kompa i po ok 10 min spedfan pokazuje mi 85stopni :ohmy: Nie mam pojęcia czemu tak się teraz grzeje, wcześniej temp. oscylowała w granicach 50-60 stopni. Proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W spoczynku. pasty nie założyłem. wcześniej jej tez nie było i było dobrze;p Jutro postaram się kupić pastę i zobaczę czy coś da. Teraz mam inny problem... Gdy uruchamiałem kompa pojawił się jakiś komunikat, zdążyłem tylko przeczytać "do karty dostarczana jest niedostateczna ilość mocy", wszystkie kolory mam jakieś wyblakłe i wyżółkniałe.. :sad:

nie wiem co robić, tylko ją wyczyściłem i podłączyłem tak jak było...

EDIT

Sorki mój błąd zapomniałem podłączyć molexa do zasilacza :icon_redface:

jednak problem z temperaturą nie zniknął, być może to przez paste, ale i tak wydaje mi się że pomimo jej braku temperatura nie powinna tak drastycznie rosnąć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak ale pasty nie nakładałem chyba od pół roku wiec raczej niewiele jej tam było jeśli w ogole, a wszystko łądnie śmigało. Dopiero po ściągnięciu modułu chłodzącego(trochę się z nim siłowałem) zaczęły się problemy. No nic, jutro kupie paste i zobaczymy czy coś da, temperatura pewnie spadnie, ale martwią mnie te kolory :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet "przyjarana" pasta zawsze coś tam dawała (trochę izolowała), a Ty ją kompletnie wyczyściłeś. 85°C to nie jest jakaś przerażająca temperatura i nawet przy odpowiednim chłodzeniu się zdarza, ale obawiam się, że jak włączyłeś jakąś grę to temperatura mogła podskoczyć, a Ty tego nie zauważyłeś. W każdym razie, miejmy nadzieję, iż karta nie została uszkodzona, nałożysz pastę i wtedy się przekonamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnej gry nie włączałem siedziałem na necie jak komp zaczął głośniej chodzić sprawdziłem temperatury w spedfanie i od razu kompa wyłączyłem. Nie wiem co jest, przy uruchamianiu wszystko ok, po ok 15s od załadownia pulpitu kolory nagle się zmieniają. Jak pasta nie pomoże to sprawdzę kartę u kumpla bo podejrzewam, że mój no name zasilacz może szwankować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...