Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nakai666

Resetujący się komputer

Polecane posty

Witam!

Mam duży problem z komputerem i już po prostu nie wiem czego spróbować dalej :/. Po kolei, moja konfiguracja to:

Płyta główna: Matsonic MS9107C

Procek: Intel Celeron 1800 MHz

Grafika: Nvidia GeForce4 MX 440 32mb

Dyski:

1. Maxtor 94098H6 (38 GB, IDE)

2. ST315323A (15 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/66)

Pamięć: Nanya M2U25H64DS8HA0G-75 256mb taktowanie 133MHz

Winda XP 32 bitowa

Tak więc... komputer co jakiś czas uruchamia się ponownie. Najczęściej o prawda w czasie grania, ale w czasie zwykłego sufowania po necie też się zdarza. Jest to o tyle upierdliwe, że komputer uruchamia mi się ponownie dosłownie zawsze przy sejwowaniu. I to nie zależnie od tego w co gram o_O. Gram w thps 4. Przechodzę misję, sejwuję i bach! Komp się uruchamia ponownie. Żadnego blue screena

Sądziłem, że mam problem z pamięcią ram- odłączyłem jedną kość, zostawiłem drugą. Nie pomogło. Zamieniłem, też nic nie dało. Próbowałem podłączać do różnych portów, żadna konfiguracja nie pomogła.

Dalej- sądziłem, że problem może leżeć w systemie- no to przeinstalowałem windowsa (windę miałem na mniejszym dysku, gry na większym). Nie pomogło. No to wywaliłem windę z tego dysku, zainstalowałem na większym. I doopa, też nie pomogło.

No i moje pytanie do Was: Czy ktoś ma może pomysł co się dzieje z moim kompem? Czy to wina karty graficznej (czytałem, że może być uszkodzona jej pamięć wewnętrzna)? Poleci ktoś jakiś problem do diagnostyki karty graficznej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie kompa brakuje mi jednej rzeczy - zasilacza. Poza tym - komputer z kurzu jest regularnie czyszczony?

Zaraz nurknę pod biurko zobaczyć jaki mam zasilacz.

A komputer jest tak przedmuchany powietrzem w sprayu, że mu pewnie jeszcze przyjemność tym zrobiłem :P

Edit:

Zasilacz tracer mgb400-ATX 230V 6A 50Hz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz- przy włączaniu się komputera pokazuje się komunikat:

"Primary IDE channel no 80 conductor cable installed. " Może być to coś związanego z tym? Chociaż w sumie pojawia się to od początku, a wcześniej problemów z kompem nie było... :dry:

Edit:

I jeszcze jedno pytanie

http://allegro.pl/zasilacz-carbon-350watt-...1524477293.html

Coś takiego da radę? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE!! W ŻADNYM wypadku nie kupuj tego $@#@^%$. Podałem listę dobrych zasilaczy i jej się radzę trzymać, poza tym nie radzę kupować niskiej klasy zasilaczy na allegro - nie wiadomo ile leżały i w jakich warunkach.

A jeśli o komunikat chodzi - prawdopodobnie masz nieodpowiednio ustawiony dysk w BIOSie. Pewności nie mam bo z tego typu problemem się nie spotkałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE!! W ŻADNYM wypadku nie kupuj tego $@#@^%$. Podałem listę dobrych zasilaczy i jej się radzę trzymać, poza tym nie radzę kupować niskiej klasy zasilaczy na allegro - nie wiadomo ile leżały i w jakich warunkach.

Cholera, czyli stówa do tyłu :/ No trudno, jak mus to mus. Dzięki za odpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał raczej na problem z dyskiem ew. uszkodzoną taśmą. Dobrze byłoby pożyczyć jakiś inny z windą i sprawdzić. Jeżeli na tym innym będzie ok to ewentualnie pobawić się w format - często pomaga.

Co do zasilaczy, to polecam coś od chiefteca - w moim przypadku przez 6 lat przeżył niejedną burzę i nagłe wyłączenia prądu, w dodatku jeszcze na starej, poniemieckiej instalacji el (sic!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał raczej na problem z dyskiem ew. uszkodzoną taśmą. Dobrze byłoby pożyczyć jakiś inny z windą i sprawdzić. Jeżeli na tym innym będzie ok to ewentualnie pobawić się w format - często pomaga.

Co do zasilaczy, to polecam coś od chiefteca - w moim przypadku przez 6 lat przeżył niejedną burzę i nagłe wyłączenia prądu, w dodatku jeszcze na starej, poniemieckiej instalacji el (sic!)

Ok, no to pobawię się jeszcze taśmami. Zobaczymy co z tego wyjdzie

PeCI jesteś boski :) Wymiana taśm wystarczyła by rozwiązać problem :) Przynajmniej tymczasowo :P

Dzięki wszystkim za porady. Jak coś się znów zepsuje, wymieniam zasilacz. Dzięki wielkie (forum actionum rulez!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...