Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nanowaty

CPU-z pytanko

Polecane posty

Witam, wszystko się udało odpalić etc. odpalam sobie CPU-z i małe zdziwienie :pokerface:

05118579018818914353.jpg

odpalam 3dmark`a i pokazuje to samo:

36357295126949168702.jpg

Pytania:

1. Dlaczego ramy są 667 mhz? ( GoodRam DDR3 4GB 1333MHz CL9 - aktualnie jedna kość wsadzona )

2. Dlaczego karta graficzna w CPU-z ma takie małe taktowania? ( 50/101/135) w 3d mark`u wyglądają normalniej ;)

3. CPU-z zakładka procesor, "Core speed" ~~1596 mhz. Tam nie powinno być wpisane te ~3400mhz?

4. Z innej beczki :P Zakładając chłodzenie (Mugen w instrukcji miał jakieś tam socket`y i lga1156) trochę 'backplate' nie pasował. tzn z tylu płyty głównej te 'pypcie' wystające (od kondensatorów) trochę nachodziło ale dało się zamontować. Jakiegoś problemu z tym nie powinno być?

5. Przy zabawie z OC (przeczytałem poradnik gierka) Turbo wyłączyć?

6. Pogram 'AsRock Extreme Tuner' zapewne jest nic nie warty i trzeba normalnie w biosie ten mnożnik podnosić etc? (screeny nizej)

15942803932604440526.jpg

74816602947255501667.jpg

Trochę dużo pytań ale kto pyta nie błądzi ;)

Pozdrawiam

Nano

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dlaczego ramy są 667 mhz? ( GoodRam DDR3 4GB 1333MHz CL9 - aktualnie jedna kość wsadzona )

667 MHz to częstotliwość nominalna, a 1333 MHz efektywna. Wszystko jest ok.

2. Dlaczego karta graficzna w CPU-z ma takie małe taktowania? ( 50/101/135) w 3d mark`u wyglądają normalniej ;)

Pewnie gdy sprawdzałeś CPU-Z karta pracowała w trybie 2D (małego poboru prądu), gdzie taktowania są zmniejszane.

3. CPU-z zakładka procesor, "Core speed" ~~1596 mhz. Tam nie powinno być wpisane te ~3400mhz?

Zapewno podobnie jak wyżej. Mnożnik jest zmniejszony, by zmniejszyć pobór energii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Z innej beczki :P Zakładając chłodzenie (Mugen w instrukcji miał jakieś tam socket`y i lga1156) trochę 'backplate' nie pasował. tzn z tylu płyty głównej te 'pypcie' wystające (od kondensatorów) trochę nachodziło ale dało się zamontować. Jakiegoś problemu z tym nie powinno być?
Jeśli chłodzenie dobrze przylega i nie buja się na boki a temperatury są OK to nie widzę problemu ;)
5. Przy zabawie z OC (przeczytałem poradnik gierka) Turbo wyłączyć?
Lepiej wyłączyć, bo w sumie na co Turbo jak podkręcasz ;)
6. Pogram 'AsRock Extreme Tuner' zapewne jest nic nie warty i trzeba normalnie w biosie ten mnożnik podnosić etc? (screeny nizej)
Musiałbyś poszukać opinii na forach czy się do czegoś ten program nadaje, bo niektóre programy jako tako do OC dają radę... bo przykładowo TurboV EVO dołączony do mojego ASUSa to totalna klapa i beznadzieja, nie nadaje się do OC. Zero stabilności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Z innej beczki :P Zakładając chłodzenie (Mugen w instrukcji miał jakieś tam socket`y i lga1156) trochę 'backplate' nie pasował. tzn z tylu płyty głównej te 'pypcie' wystające (od kondensatorów) trochę nachodziło ale dało się zamontować. Jakiegoś problemu z tym nie powinno być?
Jeśli chłodzenie dobrze przylega i nie buja się na boki a temperatury są OK to nie widzę problemu ;)

nie buja się

OCCT na CPU (60minut)

Temperatury:

core 0 42 stopnie

core 1 47 stopni

core 2 46 stopni

core 3 49 stopni

Dobra temperatura dla niego to do 80 stopni w stresie?:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel dopuszcza temperatury do 73C. Niemniej te procki się niezbyt grzeją, chyba prędzej dojdziesz do momentu gdzie napięcie będzie niezdrowe niż zacznie Ci się cep przegrzewać ;)

jak sobie pomyślę że mogę go uszkodzić to mi się słabo robi :P

4,5 ghz by mnie w pełni satysfakcjonowało lecz moje umiejętności (nawet po przeczytaniu gierkowego poradnika kilka razy) no nie powalają ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...