Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spriggs

Rozwiązany: Dysk. Nie wykrywa całości.

Polecane posty

Witam mam taki problem.

Kupiłem dziś dysk 500GB i do tego mam stary dysk 200GB ale taki problem mam.

Otóż, zamiast wykrywać mi 500GB to wykrywa tylko 50 czyli gdzieś tak 250GB. Co mam zrobić by cały dysk wykrywało ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System mam XP z service packiem 3. Płyta główna gigabyte, ale dokładnych informacji niestety narazie podać nie mogę, muszę spojrzeć w dokumenty. ;)

A jeśli chodzi o zasilacz. Mam 350 watów, ale w kwietniu zmieniam na 420 watów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj, co na temat dużych dysków napisał wujek Bill (szczególnie cześć rozpoczynającą się od słów "W oryginalnych wydaniach systemu Windows XP Home Edition oraz Windows XP Professional obsługa 48-bitowego adresowania LBA jest domyślnie wyłączona". Może pomoże?

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;pl;303013

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w SP3 nie ma już problemów z LBA48. Problem mógł być jeśli dysk był podłączany zanim jeszcze ten SP został zainstalowany. W niektórych dyskach jest też zworka ograniczająca pojemność, ale to raczej nie to. Upewnij się, że Twoja płyta główna obsługuje takie dyski. Sprawdź też jak dysk wygląda w zarządzaniu dyskami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego ci mi mówił gość z sklepu. To moja płyta główna obsługuje takie dyski. Myślicie że kupno kontrolera do dysku dało by jakiś rezultat ? Bo ostatnio gość mówił że kontroler by coś w tej sprawie pomógł ale nie wiem jaka jest szansa.

A co do SP3. To dysk był podłączany przed zainstalowaniem tego dodatku, to może być też przyczyna ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SP2 już obsługiwał duże dyski.

Natomiast co do screena, to jest on dość dziwaczny. Wykresy w dolnej części sugerują, że partycja D: zajmuje cały dysk (czyli 465,67GB), natomiast wg rozpiski u góry partycja ma... 128GB. Nie do końca rozumiem o co chodzi, może Sevard będzie coś wiedział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do menedżera dyskami (to okno, które było na screenie). Masz w nim DYSK 0 i obok napisane: C 127gb i zaznaczone na niebiesko. Obok tego masz na czarno zaznaczone 58gb. Kliknij na tym czarnym prawym klawiszem myszy i wybierz sformatuj partycję. Następnie uruchomi się kreator formatowania - w nim wybierz opcję formatuj ntfs + przypisz ścieżkę i literę dysku (oraz nazwę). Przypisz mu literę D.

Potem zrób to samo z Dyskiem 1 (niebieskie 465gb) ale nie przypisuj mu litery.

Może się zdarzyć tak, że przy formatowanie tych czarnych 58gb nie znajdziesz litery D. To dlatego, że jest ona chwilowo przypisana do Dysku 1. Jeżeli tak się stanie, to zanim zaczniesz formatować to czarne 58gb, kliknij prawym klawiszem myszy na DYSKU 1 (na tym niebieskim) i wybierz ZMIEŃ LITERĘ DYSKU...i zmień mu np. na E czy cokolwiek innego. Następnie wróć do kroku 1go, czyli formatowania czarnych 58gb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

127 GB, czyli najpewniej jest problem z LBA-48.

Z tego ci mi mówił gość z sklepu. To moja płyta główna obsługuje takie dyski.

Model poproszę. Część płyt ma opcje w BIOSie odpowiedzialne za obsługę LBA-48.

Myślicie że kupno kontrolera do dysku dało by jakiś rezultat ?

Nie, bo i tak te partycje będziesz musiał poprawić, lub założyć od nowa.

Możesz spróbować nieco zmienić rozmiar partycji za pomocą GParted, być może to naprawi problem. Z poziomu narzędzi wbudowanych w Windowsa tego nie ruszysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modelu płyty głównej. Narazie nie mogę podać bo nigdzie dokumentów nie mogę znaleźć a na komputerze coś nie umiem znaleźć informacji co to za płyta główna. :P

Jeszcze jedna kwestia. Czy po zmianie windowsa z XP na którym mam SP3. Na Windows 7 gdzie będzie SP1. To dysk powinno wykrywać czy nie bardzo ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pisałem w tym temacie, a jest co napisać.

Ściągnąłem wersję testową programu Partition Magic, pokazuje mi że dysk jest podłączony, ale jest napis. "BAD" Na dole umieszczam screen.

http://i51.tinypic.com/2e4vr4k.jpg

Wie ktoś co zrobić, by tego napisu nie było, i można było utworzyć partycję na tym dysku normalnie ? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...