Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pysio

Laptop HP Compaq 6720s

Polecane posty

Witam.

Otóż sytuacja wygląda następująco. Koleżanka przekazała w moje ręce Laptop Hp Compaq 6720s z nadzieją zmiany systemu Vista na WinXP. Każdy chyba wie jaka Vista jest. :huh: Po włożeniu płytki instalacyjnej Windowsa XP i uruchomieniu instalacji systemu wyskoczyl komunikat że nie potrafi znaleźć dysków itp. Wyczytałem w Internecie, że to chodzi o sterowniki SATA i inne takie bajki. Aby instalacja XP'ka mogła znajdować dysk "poradzili" mi wyłączyć w ustawieniach BIOSU "System Configuration > Device Configurations> Sata Native Mode na Disable". Po tym już rzeczywiście wykrywa dysk i pozwala na instalację.

Do Sedna: Doczytałem się też ze za pomocą niejakiego programu nLite można scalić pobrane jakies sterowniki z Instalacja XP ale każą to robić tym którzy nie mogą wykonać czynności jaka ja zrobiłem w Biosie (bo nie ma tam takiej zakładki czy coś...)

Moje pytanie to: Czy jak zrobię tą instalacje po wczesniejszym formatowaniu dysku będzie można "dograć" (o ile się system pozniej uruchomi) sterowniki SATA? Czy nie uszkodzi to komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sterowników SATA nie zainstalujesz Xp, musisz przestawić tryb dysku na IDE - wtedy instalacja ruszy bez problemu, ale nie będzie sensu wgrywać sterowników ;). Ja nie odczułem różnicy w trybach pracy SATA a IDE. Jeśli zdecydujesz się na integracje tych sterowników musisz pamiętać, żeby przed instalacją z tej "wzbogaconej" płytki przestawić tryb z powrotem na SATA.

Chyba o to chodziło, jeśli nie to wybacz późną godzinę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...