Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

readerCDA

Rozwiązany: Komputer zawiesza się podczas grania

Polecane posty

Witam.

Od pewnego czasu mój komputer zawiesza się podczas grania i to tak, że nie da się nic zrobić i trzeba restartować. Da się pograć góra 10 minut i łapie zawiechę. Podejrzewam, że po prostu wszystko się grzeje. I teraz mam pytanie co zrobić, bo nie chciałbym wydawać kasy na wentylatory, pasty itp? Czy odkręcenie obudowy coś da, bo komp stoi blisko szafki więc wątpię czy to pomoże? Mógłbym wstawić wentylator pokojowy ale nie mam miejsca pod biurkiem. A może trzeba pogrzebać coś w Biosie? Doradźcie mi co mam zrobić.

PS: A może to nie przez przegrzanie podzespołów? Macie jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj pełną konfigurację komputera (w tym markę, model i moc zasilacza).

Zmierz temperatury bez obciążenia i podczas gry. Możesz to zrobić programem HWMonitor.

Ściągnij program HDTune i daj screena zakładki Health.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory zapomniałem podać konfiguracji :smile:

Karta graficzna: ATI Radeon X1600 Pro

RAM: Good RAM DDR3 2 GB 1333MHz

Zasilacz: Fortron FSP400 - 60 GHN 80+ OEM

Procesor i płyta główna są w sygnaturze.

Temperatury (wcześniej nie miałem czasu żeby dodać):

SPOCZYNEK: klik

PRACA: klik

HD TUNE: klik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury (wszystko oczywiście w stopniach Celsjusza):

Spoczynek:

SYSTIN 35 35 35

CPUTIN 49 49 50

AUXTIN 33 33 33

Core #0 38 38 39

Core #1 38 38 39

Core #2 38 38 39

Assembly 47 47 47

Praca:

SYSTIN 37 37 37

CPUTIN 54 48 54

AUXTIN 31 30 33

Core #0 42 37 46

Core #1 42 37 47

Core #2 42 37 46

Assembly 49 47 50

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, że post pod postem, ale przy okazji chciałem odświeżyć, bo to dosyć pilne.

Więc, co mi radzicie jeśli te temperatury są z wysokie zdjąć obudowę czy od razu będzie trzeba kupić dodatkowe chłodzenie? @MikaelDorren czy zmiana tego kabla na pewno coś da? Jak tak to możesz podrzucić jakiś link z takim kablem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę (parę sekund) słychać jak dźwięk się przycina, np. jak oddaję jeden strzał z jakiegoś pistoletu to zacina się i wtedy jest coś w rodzaju serii z Kałasznikowa albo jakieś słowo się zacina i powtarza. i jednocześnie z tym robi się czarny ekran i napis "no signal" zupełnie tak jakby komp był wyłączony i później zostaje już tylko zrestartować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że gram na stosunkowo niskich w porównaniu do tego co można wycisnąć z mojego kompa. A zresztą wcześniej grałem w Wiedźmina na maksymalnych i wszystko było ok a nagle taka kicha. Na razie spróbuję oczyścić go z kurzu bo mam przeczucie, że jest ładnie zawalony. Potem się odezwę czy coś to poprawiło, teraz mam harówę w szkole więc zrobię to pewnie aż pod koniec tygodnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wszystko się wyjaśniło. Dzisiaj zdjąłem obudowę i wyczyściłem wszystko i dla lepszego chłodzenia nie zakładałem obudowy. Okazało się, że wiatraczek na karcie graficznej się nie kręci. Co teraz? Jedyne wyjście to nowa karta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyściłem go ale dla pewności może bardziej go "przetkam". Tak btw możecie polecić jakąś dobrą kartę w cenie 100-200 zł? Chodzi o to żeby była jak najwydajniejsza w tym przedziale cenowym. Używałbym jej do gier i filmów, ale też grafiki 3D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam.

Wiatraczek jak nie działał tak nie działa. Proszę jeszcze raz o podanie karty graficznej jak w poście powyżej (jak mam w tej sprawie napisać nowy temat to napiszcie). I jeszcze jedno, upewnijcie mnie w przekonaniu, że te kłopoty są przez kartę żebym nie wwalił kasy w błoto, bo może problem tkwi gdzie indziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też nie działał wiatraczek na karcie graficznej. Spróbuj włączyć go manualnie programem RivaTuner http://downloads.guru3d.com/RivaTuner-v2.0...wnload-163.html

W głównym menu klikasz mały trójkącik pod nazwą twojej karty, wchodzisz do zakładki "Fan", zaznaczasz "Enable low-level fan control" dajesz 100%, apply i sprawdzasz czy działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...