Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KlimeX

Komputer wyłącza się

Polecane posty

Witam,

Mój problem z kompem polega na tym, że wyłącza się sam z siebie podczas niektórych czynności. Podczas przeglądania neta nie ma problemu, ale gdy np. włączam jakąś grę, np. Gothic II to po kilku minutach komputer sam z siebie się wyłącza. Żadnego ostrzeżenia, nic, po prostu tak jakby ktoś odcinał zasilanie.

Problem zaczął się, gdy wymieniłem procesor na dwurdzeniowy (Intel Dual Core 2,8Ghz) i dorzuciłem kostkę RAMu. Dodam, że instalację procesora przeprowadził informatyk, prawidłowo nałożył pastę termoprzewodzącą.

Czy to może być wina chłodzenia czy zasilacza? (400W)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz kiepski, jak masz możliwość to sprawdź komputer na innym. Sprawdź też temperatury, użyj do tego np. programu HWMonitor. Nie podałeś jaką masz płytę główną i Windowsa. Być może te problemy, to tylko wina sterowników do karty graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem magikiem od komputerów, ale wydaje mi się, że grafika nie ma z tymi nic wspólnego, bo jak już powiedziałem, to problem nastąpił po wymianie procesora... Zaraz sprawdzę temepratury i dam znać

EDIT

Zapodaję dwa zrzuty ekranu z tego termometru

Screen podczas zwykłej pracy na kompie

Screen po uruchomieniu Counter-Strike

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie wczytałem się dobrze w pierwszy post. Procek nie tyle ma za ciepło, ale kompletnie za gorąco. Albo wentylator jest źle umocowany, albo pasta jest źle nałożona (hehe, albo i to i to). Przyłączam się; ochrzań "informatyka".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...