Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bzyk36

STEAM- Niepełne instalacje gier

Polecane posty

Witam. Mój problem zaczął się jakiś rok temu. Otóż pewnego pięknego dnia chciałem ponownie zainstalować MW2 na moim kompie. Instalacja niby przebiegła prawidłowo, wszystko NIBY się ładnie zainstalowało.... Niby. Bo po skończeniu instalacji, okazało się, że na PC jest tylko 51% plików!

I od tego czasu, mam tak z KAŻDĄ grą na steam, którą instaluję z płyty.

O ile z MW2, nie było problemu, bo jeszcze niedawno działała opcja "instaluj ponownie", która "doinstalowywała" brakujące pliki to teraz, po kliknięciu w "instaluj ponownie" jest jakieś sprawdzanie plików i "miła" informacja "Steam pobierze brakujące pliki"- niektórzy powiedzą "W czym problem". Ano w tym, że do ściągnięcia mam 10 GB! (Na 1mb/s...)

Ten sam problem jest z Shogunem 2.

Ok. Jakby ktoś chciał "po ludzku":

W czasie instalacji np. Shoguna 2, pisze że zainstalowało się 15 GB, na 15 GB. Ale po skończonej instalacji okazuje się, że tak naprawdę zainstalowanych jest tylko 8 GB, a resztę gra dościąga (żeby było weselej- ściągane pliki są uszkodzone i znowu trzeba je ściągać... I tak w kółko.). Sposób z wyłączaniem steam również nie działa.

Ktoś wie, czemu tak jest?

PS. Tak, tak. Reinstal steama nie pomógł.

Zauważyłem też, że pasek "przygotowywanie plików do instalacji" dochodzi do połowy- czyli dlatego instaluje się tylko 8 GB (a Shogun ma 16)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, te brakujące gigabajty to updaty. Pamiętaj o tym.

Po drugie, niemożliwe, żeby Steam sam z siebie ściągał uszkodzone pliki. Albo coś robisz nie tak, albo w złym czasie ściągasz.

Zignoruj 'Przygotowywanie plików do instalacji'. Ciebie interesuje tylko to, że to okienko znika w odpowiednim momencie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update? Jesteś pewien, że gra, która ma 3* dni (od premiery) ściąga 8 gb "update"?

Gra powinna mieć 16 GB, a po "instalacji" ma tylko 8!

EDIT. 3 dni od premiery, nie 4 jak napisałem ;)

Ponad to gra bez patchy (poprawnie zainstalowana) powinna mieć dokładnie 15, 697 MB, a ma tylko 8.541 (u mnie...). Patche to osobna sprawa (od premiery wyszedł tylko jeden).

"Zignoruj". Problem w tym, że pasek "nie znika w odpowiednim momencie" bo zanim dojdzie do końca okienko się zamyka!

Nie cytujemy postu nad swoim w całości - Kawalorn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad to gra bez patchy (poprawnie zainstalowana) powinna mieć dokładnie 15, 697 MB, a ma tylko 8.541 (u mnie...). Patche to osobna sprawa (od premiery wyszedł tylko jeden).

Steam ignoruje te dane, które musi zaktualizować.

Jeśli znika, a gra się instaluje, to jest dobrze. Jeśli znika, a gra się nie instaluje, to źle. Sama reinstalacja Steama niewiele daje, bo ten zostawia wiele pamiątek nawet w folderze instalacyjnym. Jeśli chcesz go porządnie zreinstalować, usuń, wyrwij folder z korzeniami i instaluj raz jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Bo raz gra się zainstalowała i miała 12 GB, a teraz po (re)instalacji ma 8 GB.

Tak to u mnie wygląda:

problemsteam.jpg

Zamiast 15 GB (patche mają 600 mb- pytałem się innej osoby, która ma Shoguna 2) zainstalowane jest tylko 10 GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...