Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Seba22

Dla miłośników gier logicznych

Polecane posty

Polecam świetną grę logiczną :) a wy znacie jakieś ?

SpaceChem Gra logiczna! (Win/Linux/Mac OS)

spacechem-basic-mens-teeshirt_design.png

SpaceChem to niezwykle nowatorska gra logiczna stworzona przez studio Zachatronics Industries mające na swoim koncie już podobne produkcje. Gra polega na umiejętnym łączeniu różnych elementów tak aby doprowadzić do chemicznej reakcji i stworzyć nowe związki.

spacechem1.jpg

Pobierz DEMO

Najważniejsze cechy gry SpaceChem:

*Ponad 50 różnego rodzaju logicznych łamigłówek (część z nich bardzo wyzywających!!!)

*Ciekawa oprawa muzyczna stworzona przez Evana Le Ny

*12 wymagających achivementów.

Dla początkujących zamieszczam Polski poradnik (z lektorem) do gry, ponieważ gra jest w języku angielskim.

http://www.youtube.com/watch?v=cU2t8n4LodA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miłośnikiem nie jestem, ale mam dwie, a nawet trzy swoje perełki w tym gatunku, pierwszą z nich są gluty, to brzmi dziwnie, więc napiszę World of Goo, budowle, konstrukcje, muzyka, oprawa graficzna, gluty w internecie no i ten klimacik, kto nie grał niech się wstydzi i biegnie do sklepu (teraz będzie też w jakiejś gazecie). Druga i trzecia gra jest wręcz identyczna mam na myśli Puzzle Quest i Marine Puzzle obie mają ciekawą historię i gra się wręcz genialnie, jedyne czym się różnią to klimatem ta pierwsza gra jest osadzona w świecie magi i miecza, a ta druga na Karaibach, warto zaznaczyć, że Marine Puzzle można za darmo i legalnie pobrać z sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puzzle Quest i Marine Puzzle.

Obie pozycje przeszedłem do końca, ścieżka dźwiękowa "wyciągnięta" i znajduje się w moim archiwum mp3 (akurat w tym przypadku są to pliki OGG ;) ), gry wpisane w Excela, jako "ukończone".

Czy polecam? Pytanie... Oczywiście, że tak. Pierwsza gra była dodana, jako pełna wersja w CD-Action, a druga ma status "freeware".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra gra nie jest zła ;) I to bez względu na gatunek. Szkoda tylko, że obecnie gry logiczne (poza przeglądarkowymi) są w totalnym odwrocie. Kiedyś produkcji, w których należało porządnie ruszyć makówką, tworzono więcej.

Osobiście te Puzzle, o których wspominacie nie specjalnie mi podchodzą. Wolę nieco inną stylistykę.

Do tej pory moją ulubioną grą z rzeczonego gatunku jest stare, niczym węgiel, "The Incredible Machine 2" - prostota wykonania medalowo połączona z miodnością i całkiem przyzwoitym poziomem "logiki". Gra poza "miliardem" leveli do przejścia oferuje również edytor a tym samym możliwość tworzenia kolejnego "miliarda" plansz ;). Oczywiście im dalej w las tym trudniej. Na początku gracz dostaje do rozgryzienia typowo odtwórcze levele (tutorial), dalej trudniejsze itd.

Do ciekawych i jednocześnie zabawnych gier logicznych niewątpliwie można zaliczyć np.serię o "Goblinach" (przy okazji całkiem niedawnej premiery "czwórki" do zestawu dołączono, dość stare, trzy wcześniejsze części). Zresztą wciąż ów zestawik można zakupić:

http://sklep.wirtus.pl/produkt/461175

Przykładowy filmik ("Gobliins 2")

Co by tu jeszcze wymienić? Może coś z gatunku zręcznościowo (tudzież platformowo) logicznego:

"Heart of Darkness" -

(patrząc na tę produkcję z perspektywy czasu nie mogę oprzeć się wrażeniu, iż kto wie czy nie stała się inspiracją dla twórców "Uncharetd" ;) )

"Another World" - filmik chyba nie jest potrzebny ;)"The Lost Vikings" czy "Fury of the Furries". Choć w przypadku tego ostatniego, to więcej było tam zręcznościówki niż "logiki". Niemniej to nadal bardzo sympatyczna gierka

"Benefactor" - tutaj tylko Amiga. Sama produkcja designem leveli oraz stworzonek, na ratunek którym gracz pędzi z pomocą, bardzo przypomina, inną, nomen omen, platformowo logiczną serię - "Lemmings". "Benefactor" to bardzo udana produkcja. Szkoda, że nie pojawiła się na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...