Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

haz111

Komputer się zawiesza, pojawiają się artefakty

Polecane posty

Witam!

Mam problem z pewnym komputerem. Mianowicie co jakiś czas zawiesza się, na ekranie zaś wyświetlają się artefakty*. Dzieje się to w zarówno podczas przeglądania internetu, jak i używania różnych programów. Niestety z tym komputerem obcowałem jedynie ok. 20 min po właśnie takiej zwiesze. Podejrzewając kartę graficzną zapuściłem HWMonitor i benchmark Sanctuary (był mały, a nie miałem czasu ściągać innego), wybrałem wszystkie maksymalne wartości w opcjach i włączyłem go. Po zakończeniu HWMonitor pokazał maksymalną wartość 46*C, a żadne błędy się nie przydarzyły. Jutro znów będę miał sposobność zobaczyć ten komputer więc postaram się wykonać więcej testów. Komputer ten był już w serwisie, jednak - jak sam mogłem zaobserwować - ciągle zachowuje się w opisany sposób... Ja podejrzewam wciąż kartę graficzną, jednak sytuacja kojarzy mi się to z problemem kumpla który miał uszkodzone kości RAM. Macie może jakieś sugestie? Jakie testy mam wykonać? Co sprawdzić?

Dodam tylko, że problem ponoć powtarza się na kilku komputerach, ale podczas 1,5 h zaobserwowałem go tylko na tamtym egzemplarzu.

Niestety nie pamiętam konfiguracji komputera... minął tydzień... pamięć jest ulotna. Podam ją jutro. Karta graficzna była chyba jakaś zintegrowana od Nvidii (Jedna scena benchmark'a odpalona na zwykłych ustawieniach w miarę działała, zaś na innym egzemplarzu wykonałem wcześniej kilka dość prostych renderów w Blenderze więc jednak nie jest to taki zły model)

*Artefakty te mają kształt kwadratów, są rozrzucone na ekranie jak oddalone od siebie pola szachownicy. Kwadraty na tamtym monitorze (chyba 20 cali) miały wielkość ok. 1 na 1 cm.

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję :)

Haz111

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że to raczej a nawet ewidentnie karta graficzna, którą masz w komputerze.

Ponieważ to jest usterka mechaniczna, to raczej same testy niewiele się zdadzą.

Poza tym radził bym ci najlepiej od razu wymienić kartę graficzną bądź płytę główną jeżeli jest to zintegrowana seria.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dziś okazało się, że nie dam rady zobaczyć tego kompa... Muszę więc czekać kolejny tydzień... Czekam jednak na dalsze sugestie.

Ponieważ to jest usterka mechaniczna, to raczej same testy niewiele się zdadzą.

Jest to możliwe, jednak musiałaby być to usterka całej serii... Bo jak napisałem, błąd występuje w kilku komputerach o dokładnie tych samych parametrach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...