Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Snorko2

Jak dodać głos z mike'a i gry do filmu ?

Polecane posty

Jak wyżej. Dowiedziałem się tylko, że trzeba wyciszyć Głośność CD i Głośność Wejścia, Miks Stereo i Głośność Mikrofonu nie. Frapsa mam 2.9.4, wszystko tam ustawiłem: Próbowałem i z tą pierwszą opcją dźwięku i z drugą. Problem pojawia się potem... Jak już obejrzę nagrany film nie słychać mnie i gry tylko jakiś bełkot (lub coś innego nie wiem co to, coś jak duchy albo zombie z filmu). Wie ktoś jak to naprawić ? Mam Win XP i Sterowniki do K DŹ Realtek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie da tak prosto zrobić jak myślisz...

Karta musi wspierać miksowanie dźwięku w taki sposób, żeby możliwe było nagrywanie jednocześnie z tego co słychać w głośnikach oraz tego co odbiera mikrofon.

Z tego co się orientuję, karty Realtek'a w większości nie obsługują takiej sztuczki.

Żeby się przekonać o tym, ściągnij sobie program Audacity - jest to darmowy produkt, do rejestrowania i obróbki dźwięku. Gdy go zainstalujesz i uruchomisz zobacz, czy masz opcję "What I Hear" czy jakoś tak na liście. Jeśli nie, to znaczy że twoja karta nie da rady nagrać jednocześnie dźwięku z gry i mikrofonu.

Jedyne co ci pozostaje to:

1) spróbować nagrać osobnym programem dźwięk z gry (Fraps przykładowo), oraz osobno z mikrofonu (Audacity).

2) najpierw nagrać rozgrywkę z gry, a potem dorobić do niej komentarz.

3) dokupić drugą kartę dźwiękową, dzięki czemu będziesz miał dwa urządzenia które niezależnie od siebie mogą rejestrować dźwięk. We Fraps'ie np. ustawisz Stereo Mix z jednej karty, a w Audacity mikrofon z drugiej. Potem wystarczy to tylko zsynchronizować w jakimś programie do obróbki plików video.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audacity mam, ale po polsku. Opcji "co słyszę" chyba nie ma... Ok, powiesz tylko gdzie nagrywać głos w Audacity ? Bo tylko to zostaje, będą ciut większe lagi noo, ale nic nie poradzę. W obróbce się znam to mój kanał YouTube. Bo wiesz może być jeszcze taki problem: Jak włączę na nagrywanie w Audacity i w Grze to będę musiał włączyć i Miks Stereo i Głośność Mikrofonu. Nie będzie wtedy jakiś zakłóceń czy coś ?

EDIT:

Próbowałem tak robić, ale jak wezmę i to i to to to samo jest. Jak wezmę sam Mike to w Adacity i we Frapsie nagrywa mój głos. A jak miks to to samo, ale dźwięk z gry. Chyba, że jakoś ustawić, że w Audacity mike a we Frapsie Miks. Frapsa mam wersję 2.9.4 może muszę nowszą pobrać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nie da się tego rozdzielić w przypadku Twojej karty... Przestawienie urządzenia nagrywającego w Audacity = przestawienie urządzenia ogólnego (czyli tego które znajduje się w panelu zarządzania dźwiękiem). Dlatego jeśli wybierzesz Mic w Audacity to we FRAPSie też się przestawia urządzenie wejściowe na Mic.

Wygląda na to, że nie da się tego w ten sposób zrobić jak to sobie obmyśliłeś. Jedyne wyjście (w miarę logiczne) to zakup jakieś karty dźwiękowej i korzystanie z niej jako drugiego źródła do nagrywania dźwięku - czy to z mikrofonu czy z miksera stereo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...