Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Artemis

Rozwiązany: Czy to wina karty ?

Polecane posty

Szczęśliwie po zakupie nowej karty graficznej czyli GeForce GTX 460 1 GB chciałem przetestować na większych możliwościach gry, które wcześniej nie wyrabiały się na starym sprzęcie. Niestety, podczas gry występują tzw. artefakty oraz wszelakie inne problemy z teksturami. Jako, że wcześniej tego nie było, to za winowajcę posądzam moją nową kartę. Gry to Aliens vs Predator i Trine. Myślę, że przyczyną tego może być przegrzewanie się karty. Zrobiłem test programem GPU-Z i o to wyniki :

http://www.sendspace.pl/file/ee2a9a1b37c70b4a62c876c <<< tutaj grałem w AvP i ogólnie korzystałem z komputera gdy był włożony do ''jamki'' w biurku, co znaczy, że miał mniejszy dopływ powietrza i bardziej się grzał. Jeśli komuś nie chcę się przeglądać całego raportu, to powiem że szczytowa temperatura równa była 66 stopni C.

http://www.sendspace.pl/file/13597383dad0df65ce59ebc <<< tutaj grałem najpierw w Trine a potem AvP. Komputer został wyciągnięty na zewnątrz co automatycznie oznacza, że miał lepsze chłodzenie niż w poprzednim przypadku. Jeśli komuś nie chcę się przeglądać całego raportu, to powiem że szczytowa temperatura równa była 57 stopni C.

Przykład tego jak wygląda moja gra :

http://screenshot.xfire.com/s/111606051-4.jpg <<< AvP

http://screenshot.xfire.com/s/111745574-4.jpg <<< Trine

Więc, czy faktycznie problem leży w przegrzewaniu się ? Czy może chodzi o coś innego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręciłeś kartę?Jeśli tak to może ją przekręciłeś, choć w moim przypadku z HD 4850 to była tylko utrata [myślę] [myślę]....w moim przypadku to tylko spowolniło ją i nie było artefaktów ( karta na gwarancji pewnie ).Oddaj do sklepu i powiedz że wywala artefakty ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor to Acer AL2216W.

Połowicznie rozwiązałem problem. Odkryłem, że jeśli włączę grę na niskiej rozdzielczości ( 800x600 na przykład ) to uruchomi mi się bez żadnych problemów. Potem wystarczy zmienić rozdzielczość na normalną i gra działa elegancko. Potem jednak, prawdopodobnie przez przegrzanie gra zaczyna się ciąć itp. Jeszcze będę to testował : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli problem z teksturami już nie sprawia mi kłopotów, to teraz pozostaje mi tylko zastanowić się, czy faktycznie temperatura karty jest zbyt wysoka i coś z tym zrobić, albo zostawić wszystko tak jak jest. Czy temperatura do 70 stopni jest akceptowalna ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz sprzęt, zwłaszcza zasilacz. Tylko podaj wszystko SZCZEGÓŁOWO.

Procesor: Intel Core 2 Duo 6600 2,4 Ghz

Płyta :ASUS P5N-E SLI

RAM: 3 GB

Zasilacz: OCZ500MXSP 500W

No to może jeśli nie wina karty, to monitora tak jak ktoś wcześniej sugerował? Coś musi to powodować : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer i zasilacz powinny spokojnie kartę uciągnąć (choć proca można podkręcić chociaż do 3ghz). Zrób jeszcze jedno. Wyrzuć sterowniki do grafiki, wyczyść rejestr...totalnie wyczyść wszystko związanego ze sterami do nowej i starej karty. Następnie zainstaluj najnowsze raz jeszcze.

Do usuwania użyj DRIVER CLEANER - najpierw uruchom system w trybie awaryjnym, potem dopiero program.

Jak to nie pomoże, sprawdź kartę na innym kompie. Jak artefakty występują dalej, karta do zwrotu. Jak nie, zaczniemy zastanawiać się co dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę uwierzyć, wygląda na to że miałem źle zainstalowane sterowniki. Przeinstalowałem je chwile wcześniej niż zobaczyłem twój post ( bez usuwania rejestrów itp ) i wszystko działa poprawnie ^^ Temat można by już zamknąć, ale mam jeszcze jedno pytanie. W folderze nVidia na partycji C mam foldery DisplayDriver i Win2k. W tym pierwszym poza folderem z najnowszymi sterownikami (266.58) mam jeszcze folder ze sterownikami 190.62, a w Win2k mam 163.75 i 178.24. Czy jest możliwość, że gdzieś jeszcze w komputerze mam bardzo stare już sterowniki czy to tylko jakieś tam nieważne pozostałości ? W ''Dodaj/usuń programy'' poza 4 elementami związanymi z najnowszym sterownikiem mam jeszcze NVIDIA Drivers które zajmuje 1,5 GB, nie za dużo ?

Te foldery ze sterownikami mogą mieć jeszcze związek z tym, że Ci którzy montowali mi kartę mówili, że nie odinstalowali z systemu starej karty, jakby ta nowa mogła się popsuć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki, każde, nvidia wypakowywują się do tego katalogu. Z niego dopiero idzie instalacja. Więc jest w porządku, że on jest...ale możesz go też usunąć. Te spece od karty to kiepskie spece, bo tylko głąb chce instalować nowe stery graficzne bez usunięcia poprzednich :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe sterowniki nVidii mają opcję (którą z jakiegoś powodu trzeba ręcznie zaznaczyć) "Clean Install", która wywala stare sterowniki w kosmos i dopiero instaluje nowe. Warto o tym pamiętać, bo dzięki temu zbędne jest stosowanie DriverCleanerów i innych tego typu aplikacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...