Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

EverybodyLies

Komputer się restartuje

Polecane posty

Witam!

Problem występuję już od dłuższego czasu, jednak teraz zaczął mi bardziej działać na nerwy, gdy chciałem zagrać w M&B Warband przez neta. Ale zacznijmy od początku...

Problem polega na tym, że czasami komputer się restartuje, jak gram w jakaś grę, nie zawsze się tak dzieję, zdarzyło mi się tak 2 razy w tym samym momencie w grze LOST oraz w jeszcze kilku grach. Ostatnio mi się zrestartował jak chciałem zagrać w Warbanda przez internet. Równie ciekawe, co niepokojące jest to, że gdy komp się restartuje, w tym ekranie biosa - co jest zawsze przy starcie komputera - na czerwono jest napisane CPU FAN: 0.

Konfiguracja sprzętu:

AMP Sempron 2400+ 1,67Gh

512mb ram

GeFORCE 6200 256

zasilacz: tracer 230vat :///

XP service pack 2

Pomożecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, sprawdź najpierw zasilacz. Jeśli z innym będzie podobnie, obstawiał bym płytę główną. Sam miałem taki problem, tylko że restartował mi sie zawsze po pierwszym uruchomieniu ;p Zmiana płyty i problem mam z głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do Panelu sterowania, następnie otwórz aplet System. Na karcie Zaawansowane, w sekcji Uruchamianie i odzyskiwanie kliknij Ustawienia i tam odznacz opcję Automatyczny restart po awarii. Zobacz, czy wyskoczy BSOD przy następnym resecie. Jeśli tak, to napisz co jest na nim napisane po słowie STOP. Jeśli nie, to będziemy sprawdzać dalej.

Masz strasznie nieaktualny system tak przy okazji (XP SP2 jest już od bardzo dawna niewspierany).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak poleciłeś. Tylko nie wiem co to jest ten BSOD...

Co do systemu, to i tak za jakiś czas bd zmieniał komputer, więc nie warto mi inwestować w niego...

EDIT: Już wiem, to jest ten bluescreen... tak więc jeżeli już sprawdzę co jest napisane po STOP, co dalej zrobić? zrestartować kompa ręcznie czy automatycznie się wyłączy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz spisać to, co jest po słowie STOP i to podaj na forum. Następnie zresetuj komputer.

Jeśli chodzi o system, to tu nie trzeba nic inwestować. Wystarczy zainstalować SP3 i włączyć automatyczne aktualizacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak późno, ale dopiero teraz, jak komputer się wyłączył przy Warbandzie i pokazał się bluescreen, przypomniało mi się o tym topicu.

Tak więc, jak prosił Sevard, spisałem to co było napisane po słowie STOP:

0x0000007F(0x0000000D,0x00000000,0x00000000,0x00000000)

Czy teraz ma ktoś pojęcie, w czym leży problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak. Pozostaje ustalić którego sprzętu (i czy tylko jednego). A to może trochę potrwać Na początek warto by było zrobić to, o czym pisałem na początku, czyli sprawdzić kompa na jakimś porządnym zasilaczu (ten Tracer jest moim zdaniem pierwszym "naturalnym" podejrzanym w takich przypadkach), potem - test pamięci memtestem, dysku twardego (na początek wystarczy obraz z zakładki Health z HD Tune). Jednym zdaniem - czeka Cię sprawdzanie praktycznie każdej części po kolei.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...