Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krzys6e

Dobry komp-słaba wydajność w grach

Polecane posty

Witam. Niedawno kupiłem nowego kompa (tego z sygnaturki) i jestem troche zawiedziony wydajnością w grach. W takiego Shoguna 2 żeby grać komfortowo muszę włączać średnie detale i wyłączać cienie, a powinien mi na max chodzić. Medieval II Total War tak samo- na max detalach w bitwie powyżej 5k jednostek oglądam pokaz slajdów. Po takim komputerze spodziewałem się więcej. W Bulletstormie na max bez AA mam 50 FPS, Wiedźmin na max bez AA około 80. Czego może to być wina? Sterowników? Bios zaktualizowany, stery do karty też. Proszę o pomoc.

Dodam, że nie działają mi czujki temp proc. W biosie podczas startu kompa mogę tem sprawdzić, ale w windowsie everestem,hw monitorem, aidą nie da się sprawdzić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sygnaturki wnioskuję że posiadasz Phenoma z odblokowanymi 2 rdzeniami a czy jesteś na 100% pewny że są one sprawne ? po odblokowaniu to normalne że niepokazuje temperatur I w jakiej rozdzielczości grasz ?? to też ważne

A pozatym nie wiem czego oczekiwałeś że będziesz mieć z 200 fps w nowych produkcjach ?? Ja posiadam również GF 460 768 mb i moge ci powiedzieć że w Wiedźmina na rozdziałce 1920*1080 na max detalach ze wszystkimi suwakami na full mam 54 fpsy średnio a w mieście gdzie jest duzo ludzi itd 43 fpsy . Nie wiem czy to dobrze czy źle ale ważne dla mnie że gra chodzi płynnie =].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troszeczke za mało powinieneś po odblokowaniu rdzeni czy są stabilne itd uruchomić test na 6 godzin przez program OCC żebyś miał pewność że procesor ma sprawne 4 rdzenie w innym przypadku jezeli nie masz sprawnych może to się objawiać zmniejszenie wydajnośći , blue screeny itd. No ale myśle że spadki w shogunie przy tak dużej ilośći jednostek ponad 5k to normalne ( chociaż moge się mylić)

Zreszta sam zobacze z ciekawości i ściągne shoguna 2 demo i przetestuje i dam ci znać czy u mnie taki przypadek ma miejsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne. 1 rdzeń lub oba są uszkodzone w tym wypadku możesz jeszcze się pobawić i sprawdzić czy 3 rdzeń jest sprawny wyłączając ten niesprawny programem AMD Overdrive i znowu włączyć OCCT na 6 godzin. Jeżeli to niezadziała to niestety zostaje wyłączenie 2 rdzeni i potem OC procka z tego co pamiętam to Phenomy II x2 całkiem nieźle się kręciły średnio 3,6 -3.8 ghz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezabardzo mam możliwośc zostawienia kompa na 6h. Moja płyta głowna przy 1 wlaczeniu miala napis, zeby kliknac 4 zeby odblokowac rdzenie. Kliknalem, i sie 1 odblokowal, czyli 3 rdzeniowy procek byl. Pozniej jeszcze raz ta opcje uaktywnilem i tym razem 2 rdzenie odblokowaly sie.

Edit. Chyba jednak ten 4 rdzen oblokuje. W takim black ops z 3 rdzeniami mam 40 fps a z 4 91

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...