Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 04/2011 zawartość

Polecane posty

W najnowszym, urodzinowym (15 lat!) numerze CD-Action, który trafi do sprzedaży 15 marca 2011 (wtorek) nie będzie płyty DVD. Nie będzie też ani 2 razy większej płyty DVD, ani nawet dwóch DVD. Będą TRZY (dwa razy większe :P) płyty DVD. Czyli ok. 25 GB atrakcji. I nie jest to jedyna niespodzianka, jaką dla was mamy z okazji 15. urodzin, ukryta w specjalnym czarno-srebrno-złotym worku. (Od razu wyjaśniam, iż załączony screen nie pokazuje prawdziwego wyglądu owego worka z uwagi na niemożność oddania w ten sposób rozmaitych ?metalicznych? kolorów, zatem w realu będzie dużo lepiej).

Jako że to numer urodzinowy, zacznę opisywać zawartość tego pakietu nie od samego pisma, a od rozmaitych prezentów, które dla was przygotowaliśmy (choć naturalnie treść magazynu też jak najbardziej jest prezentem ).

Zacznijmy od pełnych wersji gier: tych jest aż 4! Niewątpliwie na plan pierwszy wybija się Call of Juarez: Więzy Krwi ? polski, całkiem świeży FPS, osadzony na Dzikim Zachodzie i zupełnie ?nieprzeczołgany? przez tanie serie, dostępny w sprzedaży za spore pieniądze. Naturalnie po polsku. Dwie następne propozycje to gra akcji Bionic Commando (też po polsku; nie mylić z platformówką Bionic Commando: Rearmed!) oraz Shaun White Snowboarding PL, czyli coś dla fanów ?białego szaleństwa?. W ramach bonusu dorzucamy jeszcze klienta gry MMO Allods Online. Dodatkowo na DVD, poza zwykłym miksem dem, gameplayów, trailerów, modów i bonusów, znajdziecie też zeskanowany w formie PDF rocznik CD-Action z 1996 do poczytania i audiobooki: dwa opowiadania fantasy jednej z najbardziej znanych polskich autorek uprawiających ten gatunek, czyli Anny Brzezińskiej.

Zainteresowanym twórczością Anny Brzezińskiej polecam zresztą kolejne opowiadanie ? napisane specjalnie dla CDA i specjalnie na nasze urodziny. Tu, w realiach znanych fanom Wilżyńskiej Doliny, pojawi się kilka postaci o brzmiących znajomo imionach. Będzie też rzecz jasna nieco magii, wiedźma, żołnierze, paskudny stwór... i to wszystko, co w opowiadaniu fantasy być powinno. Opowiadanie to będzie można przeczytać na naszej stronie WWW już w poniedziałek 14 marca.

Ale mamy dla was jeszcze więcej prezentów! Po pierwsze, wart 20 euro pakiet ?itemów? do gry MMORPG Rappelz. Po drugie, specjalna promocja markowej odzieży. Serio. Czytelnicy CD-Action będą mogli kupić 2 markowe T-shirty z motywami związanymi z grami, komputerami itd. w cenie jednego. Po trzecie, będziecie też mogli nabyć Shoguna 2 lub Homefronta za jakieś 50% ceny sklepowej. Jak? Wystarczy obejrzec CDA przed zakupem, na odwrocie worka jest wszystko wyjasnione.

Co do samej zawartości pisma, jest dobrze, a nawet bardzo dobrze! Obrodziło recenzjami, zapowiedziami (w tym takimi, których przed CDA nigdzie nie znajdziecie), a i publicystyki ci w tym numerze obfitość. Ale po kolei: zaczynamy od dwustronicowego (!) wstępniaka, w którym oprócz treści urodzinowo-aktualnych znajdziecie też specjalne rocznicowe komiksy stworzone przez braci Minkiewiczów (autorów komiksów o Wilq) i Marka Lenca. Będzie zresztą jeszcze (ale już nie we wstępniaku) specjalny całostronicowy komiks urodzinowy autorstwa Otisa ? rysownika, który przygotowuje paski do naszego działu Info.

Gdy już przebijecie się przez rozmaite ciekawostki i newsy zgromadzone w dziale Info, natraficie na 6 (słownie: sześć) stron poświęconych Battlefieldowi 3 (i to bez tzw. otwieracza, sześć stron treści!). Będą też 4 strony o Prototype 2 (zapowiada się bardzo obiecująco, a do tego mamy to na zasadzie ?ekskluziwu?). Odwiedziliśmy również Techland, by bliżej przyjrzeć się będącemu na fali Dead Island oraz współczesnej odsłonie Call of Juarez, czyli The Cartel. W CDP pograliśmy w betę Wiedźmina 2 (a fanom Wieśka polecamy konkurs wiedźmiński ? jedną z nagród jest możliwość zagrania w tę grę w siedzibie CDP jeszcze przed premierą!), punktując to, co się nam podobało, a co nie, ze szczególnym naciskiem na system walki. Naturalnie nie są to wszystkie gry, które znajdziecie w Zapowiedziach, ale po resztę tytułów odsyłam do spisu treści poniżej, bo mnie już śpieszno, by pochwalić się tym, co znajdziecie w dziale Recenzje.

Zaczynamy od Total War: Shogun 2 ? to pierwsza recenzja w Polsce. Po becie niektórzy w redakcji byli nieco sceptyczni, ale teraz będą musieli odszczekać swój brak wiary i entuzjazmu. Drugą recenzją, którą możemy się pochwalić jako pierwsi, jest Homefront, czyli gwiaździsto-patetyczny FPS, w którym CormaC walczył z koreańskim okupantem w USA. Gem zmierzył się z Dragon Age 2 i... krew się polała mocno. Enki popalił gumę w TDU2 i parę razy dał po garach tak, że aż pisk się rozlegał, a niektórzy czytelnicy zaczną piszczeć po lekturze. Nie mogło też braknąć rodzimego Bulletstorma, to oczywista oczywistość. (BTW: na coverze znajdziecie też parę słów od Adriana Chmielarza z okazji urodzin CDA... i nie tylko od niego). Pograliśmy też w pecetową wersję Assassin's Creed Brotherhood i sprawdziliśmy, czy Dungeons jest równie dobre jak ongiś Dungeon Keeper, do którego nawiązuje. Z okazji 1 kwietnia i 15. urodzin recenzję kaszankowatego Airport Simulator przygotowaliśmy w sposób, który może was zaskoczyć... Albo raczej: na pewno zaskoczy. Konkretów nie zdradzę, musicie to zobaczyć. Qn`ik poboksował w Fight Night Champion, ogłaszając, że lepszej bijatyki to jeszcze nie widział. CormaC potrzaskał się w kolejnej odsłonie Marvel vs. Capcom i niczego nie ogłosił, ale trochę się krzywił. Choć z drugiej strony może nie bardziej niż zwykle...

W dziale publicystyki dominuje wielostronicowy tekst o najbardziej przełomowych grach piętnastolecia. A dokładniej to najpierw wybraliśmy kilkadziesiąt gier z lat 1996-2011, które naszym zdaniem w jakiś sposób pchnęły branżę do przodu, wniosły coś nowego, stworzyły nową jakość, zapoczątkowały nowy gatunek itd. Opis wszystkich tych gier znajdziecie w numerze. Z tej listy po burzliwej dyskusji wybraliśmy elitarne Top 15, a każdą z tych ?naj? omówiliśmy szerzej, wskazując jej atuty i ?przełomowości?. Całość doprawiliśmy gamewalkerową dyskusją na temat końcowego wyniku, dorzucając tu i tam redakcyjne wspomnienia w stylu ?kim byłem i co robiłem 15 lat temu?. Tekst jest ciekawy, obszerny i ze wszech miar godny przeczytania.

Będzie też artykuł o Polaku, który miał szansę stać się światową supergwiazdą informatyki, której Gates i Jobs naraz mogliby ? za przeproszeniem ? skoczyć. Pokażemy też, jak można takiego człowieka zniszczyć i stłamsić... Krótko mówiąc: Człowiek i świnie, czyli historia Jacka Karpińskiego, wynalazcy i nieuleczalnego patrioty, którego i PRL, i III RP równo wystawiły do wiatru... A że to nieco depresyjna opowieść, na poprawienie humoru serwujemy powiększone edycje Na Luzie (zawierające m.in. te najbardziej debeściarskie teksty w historii tego działu) i Action Redaction, w którym nie tylko odwróciliśmy zasady (my pytamy, wy odpowiadacie!), ale też zamieściliśmy wyniki konkursów na karykatury redakcji i nowe logo CDA.

W dziale sprzętowym obszerna relacja z CeBIT-u, pełna ciekawostek z owych targów. Nasz megatest to tym razem tekst o tym, jak zmienił się (hardware?owy) świat w ciągu ostatnich 15 lat. Przypomnimy ówczesne konfiguracje kompów, popatrzymy, czym wówczas się szpanowało i ile to kosztowało. Po czym porównamy to z sytuacją obecną, pokazując, jak duży postęp się dokonał. Dzisiejsze smartfony mocą obliczeniową deklasują pecety, na których graliśmy w 1996! O odtwarzaczach MP3 nikomu się wówczas nie śniło, a telefony komórkowe były ekskluzywną zabawką dla bogaczy. A jeszcze konsole stacjonarne i przenośne, kontrolery rozmaite, monitory, aparaty fotograficzne... Aż strach pomyśleć, co będzie za następne 15 lat! Naturalnie nie braknie też ?standardowych? testów kart graficznych, klawiatur, dysków twardych... i elektronicznego mikroskopu.

Nie są to wszystkie niespodzianki, jakie dla was przygotowaliśmy w tym numerze CD-Action. Resztę zobaczycie, gdy już dorwiecie kwietniowe wydanie w swoje łapki.

Przypominam: 3 DVD (!), premiera 15 marca (wtorek), cena 16,99 zł. Warto!

###########################################SPIS TREŚCI

Wstępniak

Info

## W PRODUKCJI

Battlefield 3

Inversion

Grim Dawn

Prototype 2

Call of Juarez: The Cartel

Dead Island

Asura's Wrath

Tropico 4

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

###RECENZJE

Total War: Shogun 2

Test Drive Unlimited 2

Bulletstorm

Dragon Age II

Homefront

Assassin?s Creed Brotherhood

Dungeons

Airport Simulator

Fight Night Champion

Beyond Good & Evil HD

Stacking

Hard Corps: Uprising

Bionic Commando Rearmed 2

Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds

###Publicystyka

1996-2011: Przełomowe gry

Człowiek i świnie: Historia Jacka Karpińskiego

########### Sprzęt

Info sprzętowe

Temat numeru ?15 lat minęło (sprzęt wtedy i dziś)

Karta graficzna Gigabyte GTX 580 Windforce

Karta graficzna Asus GTX 580 DirectCU II

Karta graficzna Zotac GTX 560 AMP!

Karta graficzna MSI GTX 550 Ti Cyclone II

Karta graficzna Vertex 3D HD 6850

Mikroskop Veho USB 200x

Dysk twardy WD Caviar Green 3 TB

Zewnętrzny dysk twardy WD My Book 3.0 2 TB

Klawiatura do gier MMO Razer Anansi

###INNE

Urodzinowe prezenty

Na Luzie

Komiks urodzinowy CDA

Prenumerata

Action Redaction

Zawartość DVD

###########################ZAWARTOŚĆ DVD#####################

####Pełne wersje gier

Call of Juarez: Więzy Krwi PL

Bionic Commando PL

Shaun White Snowboarding PL

Allods Online

####Freeware

Activate the Three Artefacts and then Leave

Circle Rider

DreamBall 64

Dungeons of Fayte

Karoshi

Last Scenario

Neuculi

Predation

The Journey Down

####Demo

NightSky

####Modulator

Fallout: New Vegas i UT III

Mod do Portala

####Gameplaye

Bulletstorm

Dragon Age II

Test Drive Unlimited 2

Total War: Shogun 2

####Trailery

Crysis 2

Dead Island

Hard Corps: Uprising

RAGE

####Galerie

Airport Simulator

Allods Online

Alternativa

Breach

Bulletstorm

Dungeons

NightSky

Test Drive Unlimited 2

####Na luzie

Obrazki

ScreenShock

####Bonus

Action Mag

Archiwum CD-Action

Audiobooki

FAQ ? wersja 3.3

Fotosmuggler

Poltergeist

Tapety

Tawerna RPG

####Konkurs 15 lat CD-Action

Karykatury

Logo

####Życzenia dla redakcji

Adrian Chmielarz

Czytelnicy

Hyper

post-4-1299827564_thumb.jpg

post-4-1299827593_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie, będziecie też mogli nabyć Shoguna 2 lub Homefronta za jakieś 50% ceny sklepowej. Jak? Kupcie CDA i poczytajcie, tam jest wszystko wyjaśnione. :)

Ten rabat dotyczy także wersji konsolowej Homefronta czy mogę znowu numer z czystym sercem odpuścić? ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoł... no.. ten numer trzeba pochwalić. Jestem oszołomiony wręcz pełnymi wersjami, oraz innymi dodatkami (kupony promocyjne itp) w CDA. Pytanie: czy ten numer jest objęty prenumeratą czy muszę się wybrać do kiosku? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie, będziecie też mogli nabyć Shoguna 2 lub Homefronta za jakieś 50% ceny sklepowej. Jak? Kupcie CDA i poczytajcie, tam jest wszystko wyjaśnione. :)

Ten rabat dotyczy także wersji konsolowej Homefronta czy mogę znowu numer z czystym sercem odpuścić? ; )

Hm, dobre pytanie... Ale nie znam odpowiedzi. Dowiem sie.

Łoł... no.. ten numer trzeba pochwalić. Jestem oszołomiony wręcz pełnymi wersjami, oraz innymi dodatkami (kupony promocyjne itp) w CDA. Pytanie: czy ten numer jest objęty prenumeratą czy muszę się wybrać do kiosku? :)

Normalny numer (chco urodzinowy) wiec tez normalnie prenumerata objety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super :D Mógłbym marudzić że pełniaki mi nie pójdą ... :D Ale nie będę :P Poczekają sobie na nowego kompa, a nie sposób nie chwalić tak pęczniejącego od dodatków numeru.

Szkoda, że mało recenzujecie indyków, ale z drugiej strony, kto oprócz mnie by chciał czytać o tych mniej znanych i udanych :)

Recki obczaję wszystkie, reportaże takoż, czekam na prenumeratę z wywalonym jęzorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"20 ojro w prezencie" [beeep]czasta zachęta do kupna CDA xD

Mnie martwi bardzo mała ilość artykułow [Publicystyka] To imo dla mnie najlepszy dział w CDA (cóż rośnie się i rośnie to i czyta się już powoli co innego[edit: a raczej starzeje się ;p ] , ale jakoś z nałogu kupowania CDA wyzbydź się nie mogę ;) ) Fajnie że jest dość sporo recenzji, ogólnie będzie co poczytać (Wiedźmin!!!!!)

Pełniaki.... w ogóle mnie one nie interesują, w całej mej historii kupna CDA, zainstalowałem tylko dwa pełniaki, BloodRayne oraz Crazy Taxi xD (a kupuje CDA od 2000 roku), nie że są złe, po prostu gry nie za bardzo mnie kręcą.

Reasumując.. dajcie więcej czytania, więcej stron, a mniej pełniaków!! :P

PS Dobrze ze na płytkach są magazyny do czytadła... :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"20 ojro w prezencie" [beeep]czasta zachęta do kupna CDA xD

Mnie martwi bardzo mała ilość artykułow [Publicystyka]

>>>Malo bo oba sa dluuuuuuuuuuuugie. Jakosc, nie ilosc. :) A po prostu bylo tyle gier, ze wszystko inne musialo im ustapic. Za miesiac bedzie wiecej tekstow w tym dziale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pełniakiem nr 1 tego numeru jest Bionic. CoJ trochę mnie zawiódł bo po cichu liczyłem na jedynkę ME. Niemniej numer i tak wysmienity.

A czy Redakcja nie myślała żeby do któregoś numenru dodać jako pełniaka "Mini Ninjas"? Wydziałem gameplay - urocza i przezabawna gra dla całej rodzinki, myślę że każdemu by się spodobała (zresztą w CDA dostała 8/10)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny numer ^^ Biorę Shoguna 2 :D Ciekaw jestem, tylko w jakim sklepie ten rabat :P Cały CDA będzie trzeba przeczytać. Oj, będzie co czytać, będzie :D Ta recka Dragon Age, to ta samo co jest na stronie, czy dłuższa/inna? Jeszcze jedno, kto grał w betę Wieśka? ;)

PS Cena Homefronta, czy Shoguna ta standardowa to jaka? 130 zł i z tego 50%? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Cena Homefronta, czy Shoguna ta standardowa to jaka? 130 zł i z tego 50%? ;)

No wychodzi jakies +/- 60 zl za gierke.

Świetny numer. :) A ja mam pytanie jak z dodatkowymi płytami: będa w standardowym boxie czy w tekturce??

Miejciez jakas niespodzianke, jak otworzycie pismo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...