Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Yoo041995

Asus 8600GT 512MB DDR2

Polecane posty

Witam!

Pewnego razu gry przestały mi się odpalać i komputer się zawiesział. Po namysłach stwierdziłem, że to karta.

Zawiozłem kompa do serwisu. Oni tak samo stwierdzili, że to karta i wysłali na gwarancje. Po dwóch tygodniach "grania" na karcie zintegrowanej pojechałem po odbiór. W sklepie okazało się, że karta nadal jest zepsuta - podobno nie wykryli usterki. No dobra, karta znów poszła na gwarancję, a mnie na ten okres dali Gainward GT220 512MB. Znów czekam dwa tygodnie. Tak sobie myślę, gdy tej karty nie będzie dało się naprawić to co w zamian mogą mi zaproponować?

Proszę o sugestie.

PS. Witam na forum, nie użytkowałem go od ponad roku ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to widział tak:

Z kart nVidii:

- z serii 400 nie zgadzaj się na nic poniżej GT440.

- z serii 200 nie zgadzaj się na nic poniżej GTS250.

- z serii 9000 nie zgadzaj się na nic poniżej 9600GT.

Z kart AMD:

- z serii 5000 nie zgadzaj się na nic poniżej HD5670.

- z serii 4000 nie zgadzaj się na nic poniżej HD4770/HD4830.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to mają dać w zamian kartę o porównywalnej wydajności, a cena nie ma nic do rzeczy. Karty które wymieniłem to są najniższe karty z każdej serii, które nie są wolniejsze od 8600GT.

Jeśli dadzą coś wolniejszego, to wg mnie trzeba się kłócić by było sprawiedliwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Karty, które wymieniłeś (oprócz radków, bo na nich dobrze się nie znam), są raczej porównywalne z 8800GT, a nie z 8600. Znając życie cena też ma pewne znaczenie, niekiedy karzą dopłacić różnicę cenową. Jednak wiadomo, że trzeba żądać jak najlepszego sprzętu i nie dawać sobie wcisnąć chłamu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem takie karty, które są przynajmniej tak wydajne co 8600GT. GT430, GT240, HD5570, HD4670 i inne o niższych numerkach są zwyczajnie wolniejsze i autor tematu otrzymując jedną z tych kart może się czuć oszukany, że po naprawie dostał gorszą kartę niż miał wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, 8600GT to dość słaba karta. Zamiana jej na którąś z tych kart które wymienił yojo2, byłaby bardzo dobrym (a wręcz wspaniałym interesem). Jeśli autor miałby dostać którąś z tych kart, to co najwyżej jakieś wersje "zielone" i to jeszcze za dopłatą. @up- No i wyszło tak, jak pisałem w pierwszym poście. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Więc nie mogę oczekiwać jakichś porządnych kart. Dadzą mi jakąś z niższej półki i mam się zgodzić? Wiem, że ta karta ma już swoje lata.

Z innej beczki: Jaka karta najlepiej spółgrałaby z moim procesorem - E7200 2,53GHz? Jakie karty sa na "jego poziomie"?

Bardzo proszę o rade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą Ci dać kartę która kosztuje te 250 zeta (wszystko zależy od tego, jakie oni tam mają ceny). Ja bym proponował, abyś tak dogadał się z nimi, żeby dali Ci jakąś lepszą kartę, a Ty byś dopłacił różnicę. Szkoda by było, żeby dali Ci jakąś kartę, której i tak nie będziesz używał, bo kupisz sobie nową (250 zł zmarnowane). Co prawda, mógłbyś ją sprzedać, ale za niższą cenę, oraz miałbyś dodatkowy kłopot. Wszystko jednak trzeba przemyśleć, bo może być bardziej opłacalne kupienie taniej, dobrej karty gdzie indziej. Tak jak pisałem, wszystko zależy od cen. Kart nie będę polecał, ponieważ są tu eksperci, którzy lepiej się na tym znają, więc ja nie będę się mądrzył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...