Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

korinogaro

Pokawałkowane gry

Polecane posty

Więc, chciałbym się dowiedzieć jaka jest wasza opinia na temat mojego pomysłu, a pomysł jest taki...

Dzielenie gier (fizyczne) na część multiplayer i single z możliwością zakupu np. poprzez steam.

Jak dobrze wiemy, najczęściej wydawanymi grami są te z gatunku FPP, oprócz singla mają coraz bardziej rozwinięty tryb multiplayer.Niektórzy developerzy nawet nie udają, że single zostało dodane tylko z przyzwoitości. Dlaczego więc nie sprzedawać gier (myślę o dystrybucji cyfrowej bo w zwykłym sklepie byłoby to utrudnione) w 2ch częściach. Ktoś chce przejść singla, kupuje singla. Ktoś chce multi kupuje multi, a jak oba to kupuje oba. Mnie osobiście takie cuś by się bardzo podobało pod kilkoma warunkami... suma cen single i multi nie byłaby wyższa niż całości w zwykłym sklepie i cena gry nastawionej na multi byłaby tak wyważona, że maks 1/3 za single, a reszta za multi.

Skąd taki pomysł? Coraz więcej gier skupia się na opcji on-line, ale ja jak i wielu graczy ma swoich liderów w których gram ciągle. Np. Quake 3 arena, MW2 i CS Source i praktycznie nie gram w multi w innych grach (2 rozgrywki w Bulletstormie to najlepszy przykład), ale np. mam ochotę sobie do kogoś postrzelać w nowej scenerii albo z nową głupawą ale fabułą tak samo jak mam ochotę obejrzeć w weekend zwyczajnie rozrywkowy film i jestem gotów spokojnie wydać 30-40 pln w każdy weekend na same tryby single. Przy "całych" grach stać mnie na 1 nową i jakąś platynę lub kilka starszych wydań w m-cu, innymi słowy jestem gotów wydać więcej na gry "pokawałkowane" niż całe, a przecież wydawców w sumie jest newielu więc i tak kasa szła by stale do tych samych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pomysł jest tak głupi że aż szkoda gadać. Na całe szczęście nikt tego nie myśli zastosować i bardzo dobrze. Po za tym jak by coś takiego ktoś wymyślił to jeśli byś chciał mieć i single i multi to by cię to drożej kosztowało niż mieć obie razem od razu. Nie zapomnij że w taki sposób wzrastają koszty produkcji itd. Np. Gra kosztuje normalnie z multi i single 100 zł. Tak więc samo single na pewno by kosztowało z 70 zł i multi tak samo bo już trzeba wytłoczyć więcej płyt, i też trzeba zmieniać kod gry - czyli na dobrą sprawę tworzyć nową grę.

Po za tym jeśli kupuję grę to chcę mieć wybór czy w danej chwili zagram single czy multi i to bez potrzeby dokupywania dodatkowych płyt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i też trzeba zmieniać kod gry - czyli na dobrą sprawę tworzyć nową grę.

A Bad Company 2 to co? Tam singlem i multi zajmowały się oddzielne studia. Podobnie MoH. W przypadku CoDów multi stanowi oddzielny plik wykonywalny, a więc tak naprawdę już połowa roboty z oddzielaniem gier jest z głowy. Jak to wygląda w Bulletstormie czy innym Crysisie - nie wiem, nie mam, nie sprawdzałem.

Oczywiście, zupełnie inna bajka jest z takimi tytułami jak Unreal Tournament - ale tam single jest dodatkiem i pretesktem do gry na kolejnych mapkach.

Zresztą, pomysł korinogaro zapewne aż tak nowy nie jest - można spojrzeć choćby na HL2 i CS:S, gdzie single (CSCZ) i multi (HL2DM) to dwie oddzielne gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to w Crysis 1 też multi było oddzielone od singla. Poza tym co do kwestii tłoczenia płyt to napisałem, że taka opcja przy dystrybucji on-line bo w sklepach byłaby kłopotliwa do zastosowania. Poza tym wypisałem warunki przy których taki pomysł by mi odpowiadał i był tam też warunek ceny co zbija twój argument.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...