Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Adam1394

Problem z HDD

Polecane posty

Witam , posiadam Samsunga SP0802N (80GB) na ATA i wystąpił u niego dziwny problem, nie można zainstalować na nim żadnego systemu Windows.

Przełożyłem go z pierwszego komputera (gdzie był dyskiem do backupów) do drugiego (gdzie ma grać rolę dysku głównego).

Przez ostatni rok był więc w pierwszym komputerze, dobrze chłodzony (~28*C) raz nawet zainstalowałem na niego Windowsa 7 Ultimate 64bit (i nie było żadnych niespodzianek).

Teraz przy instalacji Windowsa 7 Home Basic 32bit instalacja (w trakcie 2 procesu [chyba wypakowywanie plików] wywala z komunikatem "System Windows nie może zainstalować wymaganych plików. Plik może być uszkodzony lub nie istnieje. Upewnij się, ze wszystkie pliki niezbędne do instalacji są dostępne, a następnie ponownie uruchom instalacje. Kod błędu: 0x80070570".

Natomiast przy instalacji Windowsa XP Professional 32bit podczas kopiowania plików wywala dużo błędów plików (można próbować czytać plik jeszcze raz, lub ominąć go).

Płyty są całkowicie sprawne (2 dni temu instalowałem tego Windowsa 7 na pierwszym komputerze, a Windowsa XP instalowałem około tygodnia temu, tez z tej samej płyty). Kable są sprawne (Win XP instalowany był na tej samej platformie, na której próbuję zainstalować tego Windowsa).

Tutaj link do screenów z HD Tune 2.55 LINK! (temperatura wysoka bo musiałem dołożyć drugi HDD akurat pod spodem wiec jest ciasno i gorąco, normalnie drugi HDD albo zostanie usunięty, albo będzie wisiał dużo niżej na gumkach od gaci).

Taśma jest OK - instalowałem XP na tej samej taśmie (i w napędzie inna, i w dysku inna) i było dobrze.

MHDD nie wykrywa dysku (podłączony na MASTER)

Napęd jest dobry (pożyczony od kolegi na chwilę, instalowałem na nim XP). Ostatnio dostałem od kolegi 512MB DDR kostkę, ale i ona nie powinna przeszkadzać bo na takim samym konfigu instalowałem XP.

PS: Dysk był często włączany i wyłączany. Często źródło zasilania było odłączane - nierzadko w trakcie pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co warto sprawdzić, to usunięcie wszystkich partycji i założenie ich raz jeszcze. Przy formatowaniu partycji użyj pełnego formatowania. Jeśli to nie pomoże, to wykonaj skanowanie dysku programem MHDD i wyniki wrzuć na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderacja nie czyta postów?

A użytkownicy regulaminów, skoro już się czepiamy (nie to, żeby w regulaminie Sprzętu było coś o tym, że należy podawać konfigurację sprzętową komputera).

MHDD jest obecnie dostępne w dwóch wersjach (4.5 oraz 4.6). Czasem ta nowsza nie wykrywa dysków, gdy ta starsza nie ma z tym problemów (dlatego zresztą bez problemu można znaleźć obie). Jeśli się nie uda, to spróbuj użyć programu HDAT2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...