Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

leebruce

Wymiana karty graficznej i zasilacza

Polecane posty

Witam. Posiadam komputer z następującą specyfikacją:

Płyta główna: ASUS M3A78 EMH-HD

Procesor: AMD Athlon 64 X2 5600+ (2900 MHz)

RAM: Kingston 2 x 1 GB

Dysk twardy: SEAGATE ST3320620AS

Karta graficzna: Asus GeForce 8600GT (spalona) / Radeon HD3200 (integra)

Zasilacz: Modecom Feel 400ATX

Ostatnio wpadło mi trochę pieniędzy, mój wysłużony GeForce uległ uszkodzeniu, śmigam na zintegrowanej karcie, która nie pozwala mi na nowsze gry. Mój zasilacz też już trochę nie domaga (wydaje trochę przeraźliwy hałas, a Modecom to sprzęt z niższej półki, więc wolałbym zainwestować w coś lepszego). Prosiłbym więc o jakieś propozycje karty graficznej i zasilacza, łączna cena do 600 zł, aczkolwiek jeśli byłoby to konieczne, podniosę granicę. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...roducts_id=7368

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=33588

Dobrej jakości zasilacz z zapasem mocy oraz dobra karta graficzna (wg techpowerup.com jest ponad dwukrotnie wydajniejsza od starego 8600GT). Została stówa w zapasie, bo do tego procesora nie opłaca się dawać mocniejszej karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc mamy taki problem. Kupiłem Palit GeForce 450GTS i Corsair CX430, ale ta karta nie chcę mi działać. Próbowałem aktualizację mojego biosu, format kompa, inne wersje sterowników. Przeczytałem wiele tematów na forum nVidii, i chyba ta karta nie jest kompatybilna z moją płytą główną. Jedyne wyjścia to wymiana płyty/karty albo zmiana BIOSu karty (co się wiąże z utratą gwarancji). Więc do piątku muszę wymienić kartę. Mógłbyś mi w tym pomóc? Wolałbym tym razem nie ryzykować i nie brać nic z GeForce 400/500 (bo to w nich są właśnie problemy z kompatybilnością). Może coś z Radeonów? Ważne, żeby było w podobnej cenie (ok. 350 zł) i podobnej wydajności. Interesują mnie tylko oferty sklepu esc.pl

Z góry dzięki. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dość kiepsko, ale dzień przed realizacją zamówienia zadzwonił do mnie przedstawiciel sklepu i powiedział, że Fortronów nie mają i w najbliższym czasie mieć nie będą, na szybko musiałem coś wybrać. Fundusz miałem już dokładnie ustalony, a w podobnej cenie było tylko to. ;] Ale ogólnie nie narzekam na niego, chodzi cicho, nie grzeje się, jego instalacja była łatwa, miał dużą ilość kabli, a w stresie radzi sobie całkiem porządnie (sprawdzałem na nim Radeona HD6850 pożyczonego od kumpla, żeby sprawdzić czasem, czy to moje wejście PCI-E nie jest uszkodzone. Grałem na nim cały dzień w dość wymagające gry i ani razu się nie zająknął :happy: )

A co do karty, właśnie napisałem maila do sklepu z prośbą o wymianę na ten model: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=27262

Jeszcze raz dzięki za pomoc. ;)

@EDIT

Takie jedno pytanie mam, poza tematem. Mam w kompie 2 kości ramu po 1 giga. Co mi się bardziej opłaca, kupić dodatkowe dwie po 1 giga, czy wymienić te, które już mam na 2x2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...