Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HacKeT

Losowe bluescreeny

Polecane posty

Otóż mój kochany składak coraz częściej zaczyna łapać, bluescreeny co mnie nie z miernie irytuje, ale od początku

Cala zabawa zaczęła się, bo ja wiem chyba na wakacje tamtego roku(komputer ma jakieś półtora roku) problem jakoś mnie nie przeszkadzał gdyż sporadycznie wyskakiwał, ale w tym tygodniu załapałem chyba juz 4-5 tego, przez co zaczynam się martwic czy aby cos na serio było poważnego bluescreeny wyskakują różnie czasem oglądam cos czasem cos przeglądam lub i gram wszystko by było super gdyby nie to ze po takim bluescreenie zwykle nie chce mi bootowac systemu musze odczekać chwile, bo tak mam boot fail jakby dysku nie widział, (choć w biosie wszystko wygląda ok) nie mam pojęcia, co jest nie tak.

A moja specyfikacja

karta graficzna powercolor ati radeon 4850 512 mb

plyta glowna gigabyte ma770 ud3

procesor amd phenom II 550 be

2 kosci ram ddr2 ocz 2gb i goodram 2 gb

Windows 7 ultimate 64 bit

dysk sata2 seagate 500 gb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz modecom fell III 500 atx 500w

A właściwie gdzie mogę sprawdzić treść tego bluescreena, bo wyskakuje ledwo na chwilę a po włączeniu systemu wyskakuję okienku z treścią tego błędu jakoś nic mi nie mówiła...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie najwyższych (wtedy gdy składałem zaoszczędziłem na zasilaczu) ale jakoś nie narzekałem

chodziło oto ? "Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x0000000a (0xffffda8003de8948, 0x0000000000000002, 0x0000000000000001, 0xfffff80002cffad2). Zrzut zapisano w: C:\Windows\MEMORY.DMP. Identyfikator raportu: 030611-16005-01."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej przyczyną jest jakaś pamięć.

1. Daj screena z zakładką Health z programu HD Tune.

2. Sprawdź pamięć programem memtest86+. Test powinien trwać minimum 3 godziny, lub do pierwszego błędu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że pamięci się gryzą ze sobą ten ocz i goodram memtest zrobię jutro bo na dziś nie mam czasu

No przed chwila mi kolejnego bluescreena zawalił macie tu tego minidumpa i screeny posiadam także stary dysk 100gb na sata możne i on powoduje problemy bo ma te crc.

http://www.speedyshare.com/files/27328453/...11-18018-01.dmp

post-27468-1299792974_thumb.jpg

post-27468-1299793023_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Samsunga widać 118 błędów CRC. Jeśli tego nie robiłeś, to wymień kabel sygnałowy dysku. Jeśli to robiłeś, to obserwuj, czy wartość w kolumnie Data w wierszu (C7) się zwiększa. Jeśli tak, to kabel będzie trzeba ponownie zmienić.

W przypadku Seagate widać, że jest problem z zasilaniem dysku (wiersz BC), więc zasilacz może tu coś motać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kabel w samsungu jest jeszcze ze starego komputera jutro pójdę i kupie nowego jak tak a z zasilaniem ciekawe jutro jak pisałem sprawdzę kości pamięci, te 3 godziny na jedna kość powinno być ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w piątek miałem dosyć nie ciekawe problemy z komputerem otóż chcąc zapuścić memtesta z usb w biosie cos pierdykneło i musiałem przywracać domyślne ustawienia nie mniej strach był i to okrutny. Pojechałem do rodziny wiec jak naprawiłem to do dziś się nie bawiłem z pc a doszło kilka minidumpow, gdy wyłączałem bf bad company 2 i w końcu zapuściłem memtesta od razu znalazł błędy, które dramatycznie wzrastały ;/

Czyli jednak memorka albo się gryzie Ocz z Goodramem albo któraś jest skopana..

Apropo bluescreenow, gdy zmieniłem w biosie ustawienia na native ide na sata czy cos tam dysk znajdował, przy bootcie i nawet włączał dysk szybciej, ale resetuje się przy ekranie powitalnym.

Dołączam kolejne minidumpy i screena

http://www.speedyshare.com/files/27395391/Minidump.rar

post-27468-1300126808_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kości pojedynczo, to się przekonamy, czy to wina którejś kości, czy też Dual Channel coś miesza.

Zmiana IDE na SATA powoduje BSODy, bo Windows nie ma sterowników do twojego kontrolera dysków. Trzeba najpierw wgrać te sterowniki i dopiero potem można zmienić to ustawienie w BIOSie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem obie pamięci razem, jako tako działają, ale ciekawostka się okazało ze ocz jest na pc 8200 a goodram na pc 6500 oba chodzą na 800 jednak są problemy jak to wcześniej patrzyłem co do ocza samego na 1ghz jakoś nie chce chodzić a sam goodram powoduje boot faily raz jak zaskoczyło włączyłem goodrama od razu były błędy na oczu zero. Wiec problemem jest na 100% ten goodram szczęśliwie chyba jest na gwarancji więc go oddam do serwisu :P. Pytanie, dlaczego ocz nie chce na 8200 chodzić?

Apropo ide na sata to nie właśnie bsodów nie ma po prostu sam windows się resetuje przy ekranie powitalnym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo powinien być BSOD. Może masz włączony automatyczny restart po wystąpieniu awarii?

Żeby móc przełączyć kontroler z trybu IDE na SATA musisz zainstalować odpowiednie sterowniki. Znajdziesz je na stronie producenta płyty głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...