Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iZnoGouD

Asus RT-N12 - Opinia na temat routera

Polecane posty

Co sadzicie na temat routera "Asus RT-N12" z tego co się dowiedziałem jest on dużo nowszym od wcześniej podającego przez politana Linksys router WRT54GL v. 1.1 WIFI DD-WRT TOMATO i na tym asusie tez można wgrać tomato itd.

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów w dziale Internet i sieci. - politan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomato to Tomato, tu bardziej liczy się software niż hardware. Ten model który podał politan zaskarbił sobie reputacje niezawodnego sprzętu. Sam mam taki od 2 lat z wgranym Tomato i nie mogę ani jednego złego słowa o nim powiedzieć. Cała sztuka tkwi w skonfigurowaniu routera (zwłaszcza QoS - dla spokojnego grania i przeglądania stron), a nie sprzęcie ;). Ten Linksys do domu wystarczy z zapasem. Coś jak Fortron - tani, a dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta instrukcja g warta jest, zrobiłem internet ze odbiera na stacjonarnym i na laptopie, ale to na 100 % nie jest dobrze skonfigurowane, hasłem jest zabezpieczone ale na pewno jest coś nie tak, daje screena może ty pomożesz co gdzie mam wejść i jak ustawić.

internet1x.jpg

Najlepiej jak ktoś by mi wypisał w co wejść tzn 1. Wejdź w Wiresells ustaw to i to ale politanowi się nie chce pewnie ja to już wiem :D!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wczoraj było wszystko git, na stacjonarnym wszystko jest ok, natomiast na laptopie wyskakuje raz, ze ten komputer ma organiczna łączność, a teraz ze nie może się połączyć ze siecią.

podejrzewam ze problem tkwi w tym.

Podałeś nieprawiłowy dynamiczny bądź statyczny adres IP dla RT-N12.

Odnieś się do diagnozy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyskaj WAN IP automatycznie? Tak Nie

Adres IP: 0.0.0.0

Maska podsieci: 0.0.0.0

Brama domyślna: 0.0.0.0

Ustawienia DNS portu WAN:

Połączyć z serwerem DNS automatycznie? Tak Nie

DNS Server1: 0.0.0.0

DNS Server2: 0.0.0.0

O to chodzi ? Wszystko mam na automat.

1. Jak wgrać tomato na router Asus RT-N12 ?

2. Czy jeśli nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić to brać się za to ? czy lepiej dać sobie spokój, z tego co czytałem po forach, jak coś złe zrobię to router do kosza?

Pomóż mi proszę, obiecuje ze zapłacę, z tego co widzę to ty rzadko na forum bywasz ;/

Lan > Serwer DHCP mam jeszcze coś takiego, co mam mam tutaj wpisać?

Uruchomić serwer DHCP ? Tak

Nazwa domenowa RT-N12.

Startowy adres IP puli serwera DHCP: Tutaj mam oczywiście adres

Końcowy adres IP puli serwera DHCP: Tutaj mam oczywiście adres

Czas dzierżawy.

Brama domyslna:

Ustawienia serwera DNS oraz WINS.

Adres IP serwera DNS.

Serwer WINS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otrzymujesz router z Dialogu ? Masz jakiś modem od nich czy jak ?

1. W internecie są poradniki.

2. Jeśli nie spróbujesz to możesz żałować ;). Choć skoro nie wiesz jak to zrobić to później będziesz miał problemy z ogarnięciem interfejsu samego Tomato. Router można uwalić i to jest główne ryzyko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze, nie wiem nawet gdzie się to zmienia, ja jestem kompletnie zielony jeśli chodzie o konfiguracje sieci, narazie zrobiłem internet na kompie i na laptopie zabezpieczyłem to tym WP2-Personal hasło jest, firewall on i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Panelu sterowania odnajdź "Połączenia sieciowe". Tam, poszukaj swojej karty sieciowej, która korzysta z internetu i kliknij prawym przyciskiem myszy po czym wybieraj kolejno: "Właściwości -> Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) -> Właściwości". Daj screen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...