Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Professor

Brak polaczenia z siecia

Polecane posty

Witam. Mam pewien problem z polaczeniem z siecia. Kilka dni temu, kiedy wlaczylem komputer, zobaczylem, ze nie mam polaczenia z siecia. W drugim pokoju sprawdzilem router, ktory jednak wskazywal, ze sygnal jest bez zarzutu. Sprawdzilem polaczenie na drugim komputerze i drugi piecyk sygnal odbiera bez zarzutu. Wykluczylem tez mozliwosc zepsucia sie kabla idacego od routera do komputera. Wszystko wskazuje na to, ze problem tkwi w moim komputerze.

Konfiguracja komputera, na ktorym nie mam polaczenia:

Windows 7 64bit

Phenom II x3 2.8 GHZ

GeForce 9800GT

4 GB OCZ DDR3 RAM

MSI 770-C45

PSU OCZ ModXtreme 500W

Wczesniej komputer dzialal bez zarzutu poza tym, ze kilka miesiecy temu przestal wykrywac urzadzenia USB takie jak odtwazacze muzyczne, komrka, pen drive itp. Tego problemu nie naprawilem poniewaz wtedy uzywalem internetu do przesylania danych. Teraz komputer jest calkowicie odciety od czegokolwiek.:O

Probowalem juz przeinstalowac sterowniki do mobo i nic to nie pomoglo. Mozna zrobic jeszcze cos, co nie bedzie calkowita reinstalacja systemu? Nie uzywam zadnych programow antywirusowych.

PS: Przepraszam, jesli zbyt enigmatycznie pisze, ale w obecnej sytuacji nie mam stalego dostepu do internetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ustawienia połączenia. Przede wszystkim sprawdź, czy połączenie jest włączone. Jeśli tak, to zobacz, czy ustawienia połączenia na karcie sieciowej odpowiadają tym na routerze. Najlepiej ustawić router na przydzielania adresów za pomocą DHCP i ustawienia w systemie na automatyczne pobieranie adresu. Jeśli to się nie uda, to wtedy można próbować ustawić wszystko na sztywno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ustawienia połączenia. Przede wszystkim sprawdź, czy połączenie jest włączone. Jeśli tak, to zobacz, czy ustawienia połączenia na karcie sieciowej odpowiadają tym na routerze. Najlepiej ustawić router na przydzielania adresów za pomocą DHCP i ustawienia w systemie na automatyczne pobieranie adresu. Jeśli to się nie uda, to wtedy można próbować ustawić wszystko na sztywno.

Ani slowa nie zrozumialem ;]

Kombinowalem troche samemu, uruchamialem rozwiazywanie problemow etc. Na poczatku pisalo, ze:

Network Connection Adapter is disabled

Wireless Connection Adapter is disabled

Ponownie przeinstalowalem sterownik realteka, teraz rozwiazywanie problemow nie potrafi zdiagnozowac problemu (ale podejrzewam, ze nadal adaptery nie sa wlaczone- problem w tym, ze nie potrafie ich uruchomic, bo dostaje info, ze 'adapter could not be enabled' albo cos w tym stylu).

EDIT. Problemem wydaje sie to, ze Windows nie potrafi przejsc z etapu szukania poloczenia, do tego wlasnie polaczenia. Kiedy wylaczam polaczenie, wyswietla sie w opisie 'Disabled'. Kiedy wlaczam, powinno byc 'Enabled', ale zamias tego wyswietla sie caly czas 'Identifying'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...